Kitapların renkli ve sıcak dünyası çocukları bekliyor

Türkiye'de bir ilk olarak düzenlenen I. Beykoz Çocuk Kitapları Fuarı (20-26 Nisan) çocuklara kitapların renkli ve sıcak dünyasını sunmaya devam ediyor.

Beykoz Belediyesi tarafından 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı…

featured
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

Türkiye’de bir ilk olarak düzenlenen I. Beykoz Çocuk Kitapları Fuarı (20-26 Nisan) çocuklara kitapların renkli ve sıcak dünyasını sunmaya devam ediyor.

Beykoz Belediyesi tarafından 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı dolayısıyla açılan fuar, okullar, aileler ve çocuklardan büyük ilgi görüyor. Belediye Meydanı’nda kurulan fuar çadırında cıvıl cıvıl görüntüler oluşturan çocuklar stantlar arasında gezerek merakla renkli yayın ve kitapları inceliyor.

İlçedeki ana sınıfı, ilkokul ve ortaokul öğrencileri fuarı ziyaret ederek yeni kitaplarla tanışırken, onlara eşlik eden öğretmenleri de mesleki yayınları takip etme fırsatı buluyor. Çocuklarını alana getiren anne babalar birlikte stantları dolaşıp etkinliklere katılıyor.

Beykoz’da ilk kez düzenlenen Çocuk Kitapları Fuarı’nın yoğun ilgi görmesinin kendilerini sevindirdiklerini belirten Belediye Başkanı Yücel Çelikbilek, “Beykoz’da adeta kitap seferberliği başlattık. Bizim en önemli görevimiz geleceğimiz olan çocuklarımız ve gençlerimize yatırım yapmaktır. En iyi yatırım da onları kitapla buluşturmaktır. Bunun için ilçemizdeki tüm okullara 100 bin kitap hedefimiz devam ediyor” dedi.

Yazarlardan Çocuklara Öğütler  

Bu yıl ilk kez düzenlen fuarda 40 seçkin yayınevi masal, hikâye, öykü kitaplarının yanı sıra eğitici kitaplar ve okul öncesi yayınları çocuklara sunuyor. Çocuk kitapları yazarları söyleşilerle yazarlık serüvenlerini paylaşıyor, okumanın önemine dair sohbet ediyor ve kitaplarını imzalıyor.  

Fuar kapsamında 25 Nisan Cumartesi günü yazarlar Talip Erşahin Damla Yayınevi standında, İsmail Öz Hepsi Çocuk standında, Tansu Bele Güloğlu Yayıncılık standında çocuklarla buluşacak ve kitapların imzalayacak.

26 Nisan Pazar günü ise Sevda Dırağa Canbaz Damla Yayınevi standında,  Demirhan Kadıoğlu Hepsi Çocuk standında, Filiz Tosyalı da Güloğlu Yayıncılık standında olacak.

Çocuklara okuma sevgisini aşılamak ve yeni yayınların tanıtımını yapmak amacıyla düzenlenen fuar beklenen ilgiye ulaşırsa gelecek yıl da açılacak. 

Kitapların renkli ve sıcak dünyası çocukları bekliyor
Bizi Takip Edin