Kızılay Beykoz yönetimi istifa etti!

Kızılay Beykoz (Avrasya) Şubesi Başkanı Saadetin Çay ve yönetiminin istifa ettiği iddia edildi.

featured
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

Kızılay Beykoz (Avrasya) Şubesi Başkanı Saadetin Çay ve yönetiminin istifa ettiği iddia edildi. 

Beykoz’da ihtiyaç sahiplerine dağıtılan yemeklerin Sadettin Çay’ın sahibi olduğu Qadraj Kafe restoranda yapıldığı iddiasının ardından zor günler yaşayan Kızılay Beykoz Şubesi Başkanı Saaddetin Çay ve yönetim kurulu üyelerinin istifa ettiği ileri sürüldü.

Kızılay Genel Merkezi, Nisan 2018’de gönderdiği yazıyla Beykoz Şube Başkanlığını kapatarak, tüzel kişiliğini ortadan kaldırmıştı. Sadettin Çay'ın, Başkanı olduğu Kızılay Avrasya Şubesi'nin de kapatılması sonucu, Beykoz Şube Başkanı olarak atanması Beykoz'da ciddi tartışmalara yol açmıştı.

Göreve getirildiği günden bu yana skandalları ile gündemden düşmeyen Beykoz Kızılay Şubesi Başkanı Saadetin Çay’ın ihtiyaç sahiplerine dağıtılan yemekleri sahibi olduğu Qadraj Kafe restoranda yapıldığı iddiası gündeme bomba gibi düşmüştü. Yaşanan toplu istifanın bu olayla ilgisi olduğu düşünülüyor.

Geçtiğimiz Mart ayında başlayıp iki buçuk ay süre ile devam eden 65 yaş üstü insanlara sokağa çıkma yasağı uygulandığı dönemde, Beykoz’da da her gün 140 kişiye günde bir öğünü kahvaltı olmak üzere 3 öğün yemek dağıtımı Sadettin Çay’ın başkanı olduğu Beykoz Kızılay’ı tarafından yapılmıştı. Kızılay Beykoz’un iki buçuk ay boyunca 65 yaş üstü ihtiyaç sahiplerine dağıttığı yemeklerin yine Sadettin Çay’ın sahibi olduğu, Qadraj Kafe restoranda yapıldığı iddia edilmişti. 

Kızılay Beykoz yönetimi istifa etti!
Bizi Takip Edin