Kızılay Beykoz’da başkan yeniden Mustafa Gürkan

Türk Kızılayı Beykoz Şubesi, Olağan Genel Kurul Toplantısı’nı gerçekleştirdi. Tek liste ile gidilen kurulda mevcut Başkan Mustafa Gürkan, yeniden başkanlığa seçildi.

featured
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

Türk Kızılayı Beykoz Şubesi, Olağan Genel Kurul Toplantısı’nı gerçekleştirdi. Tek liste ile gidilen kurulda mevcut Başkan Mustafa Gürkan, yeniden başkanlığa seçildi. 

Türk Kızılayı Beykoz Şubesi’nin Olağan Genel Kurul Toplantısı yapıldı.

Yücel Çelikbilek Gençlik Merkezi’nde düzenlenen genel kurul toplantısına, Kızılay Beykoz Şube Başkanı Mustafa Gürkan, Kızılay Genel Başkan Yardımcısı Murat Ellialtı, Beykoz Belediyesi Başkan Yardımcısı Bünyamin Korkmaz, Meclis Başkanvekili Gaye Zayıf, AK Parti İlçe Başkanı Muhammed Hanefi Dilmaç, MHP İlçe Başkanı Oğuzhan Karaman, İYİ Parti İlçe Başkanı Akif Taşdemir, Refah Partisi İlçe Başkanı Tuncay Karadeniz, Muhtarlar Derneği Başkanı Sedat Altun, Kızılay İlçe Yönetim Kurulu üyeleri, muhtarlar, meclis üyeleri, sivil toplum kuruluşları (STK) ve parti temsilcileri katıldı.

Saygı duruşu ve İstiklal Marşı’nın okunmasıyla başlayan genel kurulun Divan Başkanlığı Esat Kalay, Divan üyeliklerini ise Şenol Uzun ve Şengül Kayacı yaptı.

Slayt gösterimin ardından Şube Başkanın Mustafa Gürkan, katılımcılara hitaben konuşma gerçekleştirdi.

Şube Başkanı Mustafa Gürkan, Kızılay’ın Türkiye’de ki gönüllülük esaslı sivil toplum kuruluşlarının çatı kurulu olduğunu belirterek, “Biz ilkokuldan itibaren Kızılay’ı kan alan, kan veren, afetlerde, yangınlarda, depremlerde insanların sedye ile hasta taşıdığı bir kurum olarak düşünürdük. Evet, bunlar Kızılay’ın. Ama biz de içine girdik ve baktık ki Kızılay aslında çok daha büyük hizmetlerin, daha büyük hizmetlere sevdalısı olmuş bir kurum. Biz de süreç içerisinde arkadaşlarımla bunu öğrenmeye çalıştık.” dedi.

Şube olarak Kızılay’ı tanımak için Ankara’daki Genel Merkeze gittiklerini aktaran Gürkan, “Kızılay bugün, hayatın her yerine dokunmak isteyen bir kurum. Şuanda Kızılay’ın ana felsefesi insanı güçlendirmek. Biz de inşallah bu paydaşlıklarımızı daha güzel çalışmalarla Beykozlu kardeşlerimiz ile paylaştıracağız.” diye konuştu.

Mustafa Gürkan, yenilenmiş kadroyla birlikte hayatın her noktasında, siyasi parti temsilcileri, muhtarlar, sivil toplum kuruluş temsilcileri ile hep beraber birçok hizmeti Beykoz’da geliştirip, büyüteceğini söyledi.

Beykoz’da 5 bin Kızılay gönüllüsü hedeflediklerini belirten Gürkan, anasınıfından başlayarak üniversite çağına kadar her yaş grubundaki öğrencilerine yönelik, Kızılay adı altında birlik, beraber ve dayanışmayı öne çıkaran çalışmalar yapacaklarını ekledi.

Gürkan, 18 kişilik asil ve yedek yönetimin dışında önümüzdeki günlerde ilçeye değer katmış kişilerden başlayarak eski belediye başkanları, ilçe başkanları, rektörler, siyasi parti yönetimleri ve sivil toplum kuruluşları üyelerini Kızılay gönüllüsü olmaya davet edeceklerini belirtti.

Genel kurul, faaliyet ve denetim raporlarının üyelerin oylarına sunulmasıyla devam etti. Raporlar, oy birliği ile kabul edildi.

Dilek ve temennilerin ardından tek liste halinde gidilen kurulda mevcut Başkan Mustafa Gürkan yeniden başkanlığa seçilerek güven tazeledi.

Mustafa Gürkan Başkanlığındaki Yönetim Kurulu listesi:

 

Kızılay Beykoz’da başkan yeniden Mustafa Gürkan
Bizi Takip Edin