Komşu bulamazsanız hayatın tadını çıkaramazsınız!

Beykoz Belediyesi bu yılın ilk iftar davetinde belediye çalışanlarını ağırladı.  

 “Sevgi, Kardeşlik ve Paylaşma Zamanı: Ramazan” sloganıyla her yıl ilçe sakinlerini Gönül Sofraları etrafında birleştiren Beykoz Belediyesi bu yılın ilk…

featured
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

Beykoz Belediyesi bu yılın ilk iftar davetinde belediye çalışanlarını ağırladı.  

 “Sevgi, Kardeşlik ve Paylaşma Zamanı: Ramazan” sloganıyla her yıl ilçe sakinlerini Gönül Sofraları etrafında birleştiren Beykoz Belediyesi bu yılın ilk iftar davetinde belediye çalışanlarını ağırladı.  

Beykoz Belediye Başkanı Yücel Çelikbilek’in ev sahipliğinde İBB Beykoz Korusu Sosyal Tesisleri’nde hazırlanan Gönül Sofrası’na AK Parti İl Başkan Yardımcısı Dr. Hasan Kılıç, AK Parti İlçe Başkanı Mustafa Gürkan, Belediye Başkan Yardımcıları, meclis üyeleri, başkan danışmanları ve 750 belediye personeli iştirak etti.

Ramazan Ayı’nın kardeşlik, bereket ve dayanışma iklimini paylaşmak için bir araya gelen belediye çalışanları aynı sofra etrafında kenetlenmenin ve oruçlarını açmanın sevincini yaşadı.

Başkan Danışmanı Muhammed Küçükkonuklar’ın ezan öncesinde yaptığı duanın ardından hep birlikte oruçlar açıldı.

Başkan Çelikbilek: “Komşu Bulamazsanız Hayatın Tadını Çıkaramazsınız”

Ramazan Ayı’nın güzelliklerinin hep birlikte yaşandığı Gönül Sofraları’nda belediye çalışanlarını misafir etmekten büyük mutluluk duyduğunu ifade eden Beykoz Belediye Başkanı Yücel Çelikbilek: “Rabbimiz rahmet, mağfiret ve bereket olmak üzere ne kadar güzellik varsa Ramazan Ayı’na yerleştirmiş. Bizi bu aya kavuşturan Mevlamıza sonsuz şükürler olsun. Bizler kardeşliğe önem veren bir inancın etrafında kenetlenmişiz. Biz yer yüzünde bir ananın babanın evlatları gibi kardeşlik duygusuyla hareket ederiz. Böylesine güzel bir inancın mensuplarıyız. Belediye ailesi olarak da hepimiz kardeşiz. Her Ramazan Ayı’nda kurduğumuz gönül sofralarıyla da bu kardeşliğin pekişmesini arzu ediyoruz. Bu sofraların yanı sıra her akşam 3 bin 500 ilçe sakinimizi sokak iftarlarında ağırlıyoruz. Komşuluk bağları yeniden güçlensin istiyoruz. Komşuluk sosyal hayatımızda çok önemlidir. Komşu bulamazsanız hayatın tadını çıkaramazsınız. Bir şehirde komşuluk kalmadıysa o belde ne kadar güzel olursa olsun kıymet taşımaz. Ramazanda ihtiyaç sahibi ailelere de unutmuyor onları da ziyaret ve çalışmalarımızla kucaklıyoruz. Bu duygularla Bayrama erişmeyi Yüce Mevla’dan niyaz ediyor, hepinize hayırlı ve huzurlu bir Ramazan Ayı diliyorum” dedi.

Beykoz Belediyesi bir sonraki Gönül Sofrası İftarı’nda ilçe protokolünü ağırlayacak. 

Komşu bulamazsanız hayatın tadını çıkaramazsınız!
Bizi Takip Edin