Köylerden selin izleri siliniyor

Beykoz’da bayram öncesinde meydana gelen ve özellikle köylerde hasarlara yol açan sel baskının izleri gideriliyor.

Beykoz’da bayram öncesinde meydana gelen ve özellikle köylerde hasarlara yol açan sel baskının izleri AKOM ekiplerinin…

featured
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

Beykoz’da bayram öncesinde meydana gelen ve özellikle köylerde hasarlara yol açan sel baskının izleri gideriliyor.

Beykoz’da bayram öncesinde meydana gelen ve özellikle köylerde hasarlara yol açan sel baskının izleri AKOM ekiplerinin arazideki yoğun çalışmalarıyla gideriliyor.

Şiddetli yağış ve olası sel baskınına karşı yol açma ve dere temizliğine öncelik veren AKOM ekipleri, hasar tespiti tamamlanan yerlerde istinat duvarı onarım ve yapım çalışmalarına da kısa süre içinde başlayacak.

Sel baskının ardından İBB ile işbirliği yaparak Riva’da kapanan yolları süratle açan ekipler, olası yoğun yağışlarda ulaşımın aksamaması ve derelerin taşmaması için yağmur suyu kanallarını açarak gerekli önemleri aldı.

Halayıkdere’de İSKİ’nin kanal açma makinesiyle köprü altları, tıkanan yağmursuyu kanalları ve menfezler temizlendi. Paşamandıra Değirmendere arasında yağmurun bozduğu yollar onarıldı ve dere ağzı temizlendi.

Kaynarca’dan Anadolufeneri’ne dökülen Halayıkderesi üzerinde yıkılan ve su akışını engelleyen 33 ağaç, olası bir sel baskına karşı Park Bahçeler Müdürlüğü ekipleri tarafından kaldırıldı. Arazide yoğun olarak iş makineleriyle yürütülen çalışmalara elle tesfiye ekipleri de destek verdi.

Yine Riva Deresi’nin Alibahadır bağlantısında biriken büyük toprak yığını kaldırıldı. Kaynarca Yolu ve Mahmutşevket Paşa Aliabahadır arasındaki yollarda biriken ve arkları tıkayan toprak yığınları ise el ekipleri tarafından temizlenmeye devam ediyor.

Hasar tespiti tamamlanan istinat duvarlarının onarım ve yapım çalışmalarına kısa süre içerisinde başlanacak.

Köylerden selin izleri siliniyor
Bizi Takip Edin