Küçüksu Çayırı'nda şenlikler bitmiyor

Anadoluhisarı Turizm Kalkındırma Derneği'nin düzenlemiş olduğu mısır şenliği Küçüksu Çayırı'nda kutlandı.

 Bu yıl ikincisi düzenlenen mısır şenliğinde geçen yıldan farklı olarak reçel ve turşu yarışmaları da düzenlendi. İl Turizm Müdürlüğ

featured
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

Anadoluhisarı Turizm Kalkındırma Derneği’nin düzenlemiş olduğu mısır şenliği Küçüksu Çayırı’nda kutlandı.

 Bu yıl ikincisi düzenlenen mısır şenliğinde geçen yıldan farklı olarak reçel ve turşu yarışmaları da düzenlendi. İl Turizm Müdürlüğü ile birlikte düzenlenen şenliğe, Anadoluhisarı halkı yoğun ilgi gösterdi.

 

Şenlik, Beykoz Belediyesi Spor Klubü Halk Dansları Topluluğu Denizli Yöresi folklor ekibinin gösterisiyle başladı. Folklor ekibinin gösterisi izleyicilerden büyük alkış aldı ve ekip gösterilerine şenlik boyunca devam etti.

Dernek Başkanı Mustafa Babuz bir konuşma yaparak, mesire alanının doğal kullanım alanı olması için mücadele verdiklerini belirterek, birinci ve ikinci köprünün yapımı sırasında Küçüksu Çayırı’nın şantiye alanı olarak kullanılması sonucunda, çayırın tahrip olduğunu söyledi. Amaçlarının bölgenin tarihi dokusunu korumak olduğunu söyleyen Babuz, ” Bu etkinliği İl Turizm Müdürlüğü ile birlikte gerçekleştiriyoruz.” dedi.

 

Dernek başkanının konuşmasının ardından Hisarlı kadınların hazırlamış olduğu reçel ve turşular jürinin karşısına çıktı. Reçel ve turşularda çokı fazla çeşitlilik olması jüri üyelerini en iyisiin seçme konusunda zorladı. Yarışmaya katılanlara jüri üyeleri tarafından çeşitli ödüller verildi. Ayrıca Türk-Osmanlı mutfağı araştırıcısı Meri Işıl da jüride görevliydi.

 

Belediye Başkanı Yücel Çelikbilek, bazı meclis üyeleri ve CHP İlçe Başkanı İsmet Konca da şenliği ziyaret etti. Şenlik alanında kısa bir tur atan yöneticiler, halkı selamlayarak onlaırn dertlerini dinlediler.

Çeşitli müzik gruplarının konser verdiği şenlikte halk, pazar gününü doyasıya eğlence ile geçirdi. Birçok aile şenlik alanında piknik sofrasını kurarak eğlendi.

Küçüksu Çayırı'nda şenlikler bitmiyor
Bizi Takip Edin