Kulübümüzün tekrar açılmasını istiyoruz!

Kulüp Başkanı Mahir Taştan, Beykoz İncirköy Spor Kulübü'nün ‘sebep belirtmeksizin' aniden kapatılmasına tepki gösterdi.

Spor kulübü olmayan İncirköy Mahallesi, yaklaşık 1 ay önce Mahir Taştan öncülüğünde spor kulübüne ihtişamlı bir açılışla…

featured
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

Kulüp Başkanı Mahir Taştan, Beykoz İncirköy Spor Kulübü’nün ‘sebep belirtmeksizin’ aniden kapatılmasına tepki gösterdi.

Spor kulübü olmayan İncirköy Mahallesi, yaklaşık 1 ay önce Mahir Taştan öncülüğünde spor kulübüne ihtişamlı bir açılışla kavuşmuştu. Ancak, bu açılış heyecanı ve hayallerin gerçekleşmesi kısa sürdü ve 24.05.2015 tarihinde kulüp, mühürlendi.

Hiçbir sebep belirtmeden kulüplerinin kapatılmasından son derece yakınan Kulüp Başkanı Mahir Taştan, kapatılmaya ilişkin olarak basın açıklaması düzenledi.

Mahir Taştan’ı basın açıklamasında; CHP İlçe Başkanı Şevket Arıkan, İncirköy Mahalle Muhtarı Şefik Yavuzyılmaz, Kas-Der Beykoz Başkanı Süleyman Çalık, Artvinliler Dernek Başkanı Mehmet Uzun, CHP Belediye Meclis Üyesi Cavit Gül ve çok sayıda mahalle sakini yalnız bırakmadı.

Mahir Taştan: Siyasi merci burası değil, biz sadece çocuklarımızın spor yapmasını istiyoruz!

Uzun yıllardır mahallenin bir spor kulübü olmayışından dolayı muhtar, mahalle sakinleri ve gençlerin isteği üzerine, çocukları bir kulübe kavuşma isteği ile kulübü 04.02.2015 tarihinde kurduklarını belirterek sözlerine başlayan Taştan: “15.03.2015 tarihinde ‘kötü alışkanlıklarımızın düşmanı spordur’ düşüncesiyle açtığımızın kulübümüzün açılışından itibaren torbacılara aracılık yaptığı halk arasında söylenen bir kişinin, bulunduğu kamu görevini kendi bireysel çıkarları doğrultusunda kullanmak istemesi ve buna da izin veren kurum arkadaşlarının kulübümüzle ilgili asılsız ve iftiralarla dolu bu oyuna gelmeyin. İncirköy Spor Kulübü, tüm bu yalanlara iftiralara boyun eğmeyecektir. Yalan ve iftiralarla yapılan haksızlığa dur deyin. Yapılan yanlıştan geri dönün. İftiralarla çocuklarımızın spor yapmalarına engel olmayın. Bu kulübün kapanışının kime ne faydası var? Siyasi merci değil burası, sadece ve sadece çocuklarımızın spor yapmasını istemekteyiz. İncirköy halkı, ben ve yönetim kurulu üyelerimiz, kulübümüze zamanımızı ve nakdimizi ayırarak, çocuklarımızın sağlıklı birer nesil olarak yetişmesini istemekteyiz. Bizlerin ne menfaati var? Açılacağı öncesinden ve sonrasından itibaren nedir İncirköy Spor Kulübü’nün kuruluşundan korkunuz? Neden destek olmak yerine, engel olunur. 1 ayda ne oldu ki, kulüp mühürlenir. Dönün yanlıştan! Bizler tüm engellemelere, yapılanlara karşı dimdik ayaktayız ve 2 Mayıs’ta spor yapmaya başlıyoruz! İftira atanları bir araştırın, gerçeği göreceksiniz” dedi.

Şefik Yavuzyılmaz: Mahalle halkımızın bu kapanışa büyük tepkisi var!

İncirköy Mahalle Muhtarı Şefik Yavuzyılmaz da, kulübün tekrar açılmasını istediğini belirterek; “Çocuklarımızı kötü alışkanlıklardan korumak için toprak sahamızda turnuvalar yapıyoruz. Sürekli bu çocuklara yiyecek, içecek dağıtıyoruz. Bu ihtiyaçlar, İnciköy halkından ve benim tarafımdan temin ediliyor. Tüm amacımız, çocuklarımızı kötü alışkanlıklar korumak. Kulübümüzün açılışı çok güzel olmuştu. Böyle olmasını istemezdik. Bu işten bir an önce geri dönülmesini ve kulübümüzün tekrar açılmasını istiyoruz. Mahalle halkımızın bu kapanışa büyük tepkisi var. Kaymakamımızdan, belediye başkanımızda rica ediyoruz, kulübümüz tekrar açılsın” şeklinde konuştu.

Konuşmaların sonrasında, kulübün açılmasına yönelik yaklaşık 500 imza toplandı.

Kulübümüzün tekrar açılmasını istiyoruz!
Bizi Takip Edin