'Kurban, hakka ve halka yakınlaşmaktır'

Beykoz Müftüsü Hüseyin Demirtaş, Çavuşbaşında kurulan  Kurbankent’te din görevlileri ile birlikte  kurban çadırlarını  gezdi.

Beykoz Müftüsü Hüseyin Demirtaş , Çavuşbaşında kurulan  Kurbankent’te din görevlileri ile bir

featured
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

Beykoz Müftüsü Hüseyin Demirtaş, Çavuşbaşında kurulan  Kurbankent’te din görevlileri ile birlikte  kurban çadırlarını  gezdi.

Beykoz Müftüsü Hüseyin Demirtaş , Çavuşbaşında kurulan  Kurbankent’te din görevlileri ile birlikte  kurban çadırlarını  gezerek  vatandaşlarla görüştü, kurban  satış ve kesim yerlerinde  incelemelerde bulundu.

Müftü Demirtaş, ziyaret sonrası yaptığı açıklamada şunları söyledi:

“Bu gün hocalarımızla birlikte kurbankenti gezdik. Kurban satıcıları ile görüştük ve gördüklerimizden dolayı çok memnun kaldık. Burada Kurban Hizmetleri Komisyonunun aldığı kararlar en güzel şekilde uygulanıyor. Beykoz Belediyesi  gerçekten  kurban konusunda en güzel hizmeti sunmanın gayreti içerisinde  güzel çalışmalar yapıyor. Her sene olduğu gibi bu yıl da Beykoz Çavuşbaşı hizmet binasının yanında kurulan kurban satış ve kesim alanını, kurbanlıkların bulundukları çadırdan kesim alanına, temizlikten eğitimli personeline, makine ve ekipmanlardan sosyal donatılarına kadar AB standartlarında  bir Kurbankent oluşturulmuş durumdadır. Bu çalışmada Belediyemizin yanında  İlçe tarım Müdürlüğü, Sağlık Müdürlüğü, Beykoz Müftülüğü birlikte işbirliği  içerisinde  çalışıyorlar. Kurban her şeyden önce bir ibadettir. Vatandaşlarımız kurban satın alırken hayvanın yaşına ve sağlığına, gebe olup olmadığına dikkat etsinler. Kurbana  ortak olacakların tamamı Allah rızası için kurbana ortak olmaları gerekiyor. Ehil insanlarla birlikte hayvan alsınlar. Kurban kesim günlerinde acele etmesinler. 3 gün süresince kurban kesmek mümkün olduğundan dolayı, özellikle 1. Gün herkes kurbanını kesmek istediği için izdiham ve olumsuz tartışmalar yaşanıyor, inşallah bu konulara dikkat edelim. Görevlilerimiz kurban kesim günlerinde vatandaşımızın yanında olacaklar. Kurban Bayramında ibadet maksadıyla kurban kesecek vatandaşlarımızın bu görevlerini ifa ederken kurbanlarını dini hükümlere, sağlık şartlarına ve çevre temizliğine uygun bir şekilde kesmelerine veya vekâlet yoluyla kestirmelerine yardımcı olmak amacıyla hizmet verecekler. Bu mübarek bayramın, hakka ve halka yakınlaşmaya vesile olmasını diliyorum ve  değerli halkımızın bayramını şimdiden tebrik ediyorum”, dedi.

'Kurban, hakka ve halka yakınlaşmaktır'
Bizi Takip Edin