Locadan Beykoz meclisine talimat! Meclisten çıkın!

CHP Beykoz belediye meclis üyeleri, İlçe Başkanı Aydın Düzgün’ün talimatıyla gündem maddeleri görüşülürken oylamaya katılmayarak salonu terk etti.
  • 9.09.2020 00:00:00

CHP Beykoz belediye meclis üyeleri, CHP Beykoz İlçe Başkanı Aydın Düzgün’ün seyirci locasından verdiği talimatla salondan ayrıldı.

Beykoz Belediye Meclis Eylül ayı 2’inci oturumu gergin geçti. İmar konularının tartışıldığı toplantıda CHP meclis üyeleri, İlçe Başkanı Aydın Düzgün’ün seyirci locasından verdiği talimatla gündem maddeleri görüşülürken oylamalara katılmayarak salondan ayrıldı.

galeri chp beykoz meclis uyeleri bir talimatla salonu ter 1431

Beykoz Belediye Meclis Eylül ayı 2’inci oturumu Meclisbaşkanvekili Gaye Zayıf’ın başkanlığında gerçekleştirildi. CHP Beykoz İlçe Başkanı Aydın Düzgün ve MHP Beykoz İlçe Başkanı Oğuzhan Karaman’ın da takip ettiği toplantı gündem dışı konuşmalarla başladı.

Gündem dışı söz alan CHP Meclis Üyesi Gülsüm Yılmaz 9 Eylül İzmir’in Kurtuluşu ve CHP’nin Kuruluş Yıldönümü ile ilgili konuşurken CHP Meclis Üyesi Bahar Doğru da Beykoz Belediyesi bünyesinde faaliyet yürüten kreşin geçen dönem neden kapatıldığını sordu. MHP Meclis Üyesi Sema Asuman Meydan ise 12 Eylül 1980'de yaşanan askeri darbenin yıldönümü ile ilgili partisi adına bir konuşma gerçekleştirdi.

Temel Karadeniz: CHP gurubu ret vermiştir

CHP Grup Sözcüsü Temel Karadeniz ise Pazartesi yaşanan imar tartışmalarını yeninden gündeme getirerek şu açıklamaları yaptı. “Geçtiğimiz Pazartesi günü meclis toplantısında İmar Komisyonu Başkanı Sadullah bey kürsüye çıktı ve yapılan imar çalışmalarıyla ilgili bilgi vermeye çalıştı fakat bu bizi hiç tatmin etmedi. Ayrıca o gün ikinci etap planları ile ilgili verdiği bilgiler de tamamen yanlıştır. 2.’inci etap planlarına yapılan yüzlerce itiraz göz ardı edilerek sadece Halat Fabrikası’nın olduğu alan gündeme getirilmiştir. Dolayısıyla CHP grubu ret vermiştir.. İlçe başkanlığımız tarafından yapılan açıklamada bu yöndedir. Toplumu yanlış bilgilendirmemek lazım. O gün belediye başkanımız da kürsüye çıkarak imar planları ile ilgili bir takım açıklamalar yaptı. Belediye yönetimi kendilerinde olmasına rağmen sayın başkan imar planlarının muhalefet tarafından yapılmasını söyledi. Güya gelecek tepkileri üstünden atmaya çalışıyor. Muhalefet size ancak yapacağınız planlarda destek olur onu da sağlayacak olan sizsiniz. Beykoz’un çıkarlarına olan her şeyi onaylamak bizim görevimiz. Siz toplumun beklentilerine cevap verin yeter. “

galeri chp beykoz meclis uyeleri bir talimatla salonu ter 5805

Sadullah Kabahasanoğlu: Dün beraber aldığımız kararlardan bizi suçluyorsunuz

Türkiye’nin dün olduğu gibi bugün de çözüm noktası AK Parti’dir. Bizim derdimiz Beykoz’dur. Size rağmen, yaptığınız bütün engellemelere rağmen Beykoz halkı tapularına kavuşmuştur. 2’inci etap planları ile ilgili itirazlar göz ardı edildiği söylendi. Bir kere 1/5000’lik planlar İBB uhdesindedir. İtirazlara cevap veren de müdürlüktür. Yani sizin CHP’li İBB yönetimine ait Ekrem İmamoğlu’nun atadığı bürokratlardır. Önce bunu gidin öğrenin. 2’inci etap planları ve Halat Fabrikası konusunu meclise sevk eden Ekrem İmamoğlu’dur. İtiraz dilekçelerine cevap veren makam da İBB Şehir Planlama Müdürlüğüdür. Aslında konuşmak istemiyordum ama size bir bilgi daha vermek istiyorum. 2’inci etap planlarının görüşüleceği İBB Temmuz ayı toplantısı öncesi Beykoz’da siyasi partilerden oluşturulan İmar Komisyonu’nda bu konular konuşuldu.  Orada bu Halat Fabrikası da gündeme geldi. Yapılan görüşmelerin ardından ortak bir karar aldık. Buna rağmen bugün gürültü koparmaya çalışıyorsunuz.  Dün beraber aldığımız karardan dolayı bugün bizi suçluyorsunuz. Bu nasıl iştir ben anlamıyorum. Beykoz’un imar planlarıyla ilgili sizlerle (CHP) beraber çalışmayacakmıyız? Biz bu komisyonları bu yüzden kurmadık mı? Her şeyi şeffaf şekilde sizlerle paylaşmıyormuyuz?"

Beykoz’un imar sorununu birlikte çözelim

Kabahasanoğlu sözlerinin devamında Belediye Başkanı Murat Aydın'ın "Beykoz planlarını muhalaefet yapsın" sözlerinin saptırıldığını söyleyerek konuşmasını şöyle tamamladı. "Başkanımız Pazartesi günü samimi ve şeffaf bir şekilde Beykoz’un imar sorununu iktidarıyla, muhalefetiyle STK’larıyla hep beraber, ayrı gayrı olmaksızın birlikte çözelim dedi. Hatta CHP meclis üyelerine dönerek fazla yoğunluk olmadan siz nasıl istiyorsanız öyle yapalım dedi. Daha bunun neyini tartışıyoruz. Hepimizin derdi eğer Beykoz ise buna farklı yorumlar yüklemek yanlış olur. Derdimiz eğer sorun çözmekse elimizi taşın altına hep birlikte sokacağız." 

galeri chp beykoz meclis uyeleri bir talimatla salonu ter 2697

Gaye Zayıf: Temel bey toplantı başında söz istemeyenlere vermeyin dedi

Yapılan konuşmaların ardından gündeme geçilmek üzereyken CHP grubu tarafından söz istenmesi üzerine Meclis Başkanvekili Gaye Zayıf “Her toplantıda gündem dışı konuşmak isteyenlerin isimlerini yazıyoruz. AK Parti ve CHP grubu bu konuda ortak bir kararı var. CHP Grup Başkanvekiliniz usul olarak toplantının başında söz istemeyenlere daha sonra vermeyin dedi. Her gruptan konuşmak isteyenler zaten yeterince konuşma yaptı. Bu yüzden artık başka kimseye söz vermeden gündeme geçmek istiyorum.” diyerek gündeme geçti.

Aydın Düzgün: Çıkın meclisten 

Bunun üzerine seyirci locasından meclis gündemini takip eden CHP Beykoz İlçe Başkanı Aydın Düzgün oturduğu yerden kalkarak CHP meclis üyelerine “Çıkın meclisten” diyerek salonu terk etmelerini istedi. CHP Meclis üyeleri de bunun üzerine gündem maddeleri görüşülürken ilçe başkanının talimatıyla oylamalara katılmadan salondan ayrıldı.

Gündemde yer alan 7 madde AK Parti ve MHP meclis üyelerinin oy birliği ile kabul edildi.  Bir sonraki toplantı 5 Ekim Pazartesi saat 10:00’da gerçekleştirilmek üzere birleşim sona erdi.

GÖRÜŞÜLEN RAPORLAR ŞÖYLE:

1-Beykoz İlçesi, Paşabahçe Mahallesi 247 ada 6 parsel ve 247 ada 26 parsel ile ilgili trampa işlemleri hakkındaki Hukuk ve İmar Komisyonu Raporu.

2-Beykoz İlçesi, Paşabahçe Mahallesi 247 ada 26 parsel ve 247 ada 16 parsel ile ilgili trampa işlemleri hakkındaki Hukuk ve İmar Komisyonu Raporu.

3-Beykoz İlçesi, Paşabahçe Mahallesi 247 ada 26 parsel ve 247 ada 16 parsel ile ilgili trampa işlemleri hakkındaki Hukuk ve İmar Komisyonu Raporu.

4-Beykoz İlçesi, Paşabahçe Mahallesi 247 ada 28 parsel ve 247 ada 26 parsel ile ilgili trampa işlemleri hakkındaki Hukuk ve İmar Komisyonu Raporu.

5-Filistin Gazze Belediyesi maddi destek talebi hakkındaki Plan ve Bütçe Komisyonu Raporu.

6-Asfalt kaplama uygulamalarının yapılabilmesi için İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanlığından yardım talep edilmesi hakkındaki Hukuk ve Plan ve Bütçe Komisyonu Raporu.

7-Park ve Bahçeler Müdürlüğünün Aktarma İşlemleri hakkındaki Plan ve Bütçe Komisyonu Raporu.

8-‘‘Muhtelif Cins ve Miktarlarda İş Makinesi ve Araç Kiralama işi’’ ihalesi hakkındaki Hukuk Komisyonu Raporu.

Powered by Froala Editor

İlgili Haberler