Lojistik öğrencilerinden köylere örnek sosyal proje

Beykoz Lojistik Meslek Yüksekokul'u öğrencileri” Beykoz Köy Okulları Sosyal Sorumluluk Projesi”ni (BEKOSSP) başlattı.

Beykoz Lojistik Meslek Yüksekokul (BLMYO)'u adına 11 kişi olarak ‘Beykoz Köy Okulları Sosyal Sorumluluk Projesi (BEKOSSP)'ni başlattı

featured
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

Beykoz Lojistik Meslek Yüksekokul’u öğrencileri” Beykoz Köy Okulları Sosyal Sorumluluk Projesi”ni (BEKOSSP) başlattı.

Beykoz Lojistik Meslek Yüksekokul (BLMYO)’u adına 11 kişi olarak ‘Beykoz Köy Okulları Sosyal Sorumluluk Projesi (BEKOSSP)’ni başlattı.

Beykoz’daki köy okullarında ihtiyaç duyulan maddi ve manevi desteği sunmak amacıyla yola çıkan BLMYO öğrencileri ilk etapta çalışmalarına Zerzevatçı Köyü Sait Taşçıoğlu İ.Ö.O İile ve Örnek Köy Bibi Genceli İlköğretim Okulu’ndan başladı.

Proje kapsamında maddi açıdan zor durumda olan öğrencilerin ihtiyaçlarını karşılamak, onlara hizmet sağlamak, okullarındaki eksikleri tamamlamak, daha iyi şartları onlara sağlamak için gayret gösteren öğrencişler araştırmalar ve gözlemleri sonucunda ilk etapta Sait Taşçıoğlu İÖO ve Bibi Genceli İÖO’na giderek okul öğretmenleriyle ihtiyaç sahibi çocukların listesini çıkardı.

Öğrencilerin ailevi durumlarından ikamet ettikleri yere kadar bir çok şey göz önünde bulundurularak eksiklerin tespit edilmesinin ardından sponsor arayışına geçildi. Kış şartları dolayısı ile öğrencilerin eksiklerini biran önce ulaştırma çabasıyla harekete geçen proje sorumluları her öğrencinin mont, ayakkabı, giyim, kırtasiye, gıda kolisi gibi ihtiyaçlarını temin ederek onlara özel araçlarla evlerine kadar teslimatlarını gerçekleştirdi.

Minik bir gülümseme için zincirimize halka olan Beykoz Belediyesi Eğitim ve Gençlik Komisyon Başkanı Fatih Yılmaz ile Belediye Kültür Müdürü Adem Çalışkan, Muhtarlar Dernek Başkanı Cavit Gül, Kavacık Muhtarı Yusuf Kesici, Zerzevatçı Köy Muhtarı Cemal Erdoğan, Rüzgarlıbahçe Muhtarı Ayhan Gökgöz, Kadıköy Yapı Krediye ve Beykoz halkına desteklerinden dolayı çok teşekkür eden öğrenciler projenin devam ettireceklerini, daha çok öğrenciye umut olmak istediklerini ve bu konuda herkesin desteklerini beklediklerini söyledi.

İletişim: bekossp@hotmil.com

Büşra Çelik

Nermin Kol

 

Lojistik öğrencilerinden köylere örnek sosyal proje
Bizi Takip Edin