Lojistik türküsünü Beykozlu gençler yazacak!

Beykoz Lojistik Meslek Yüksekokulu, Beykoz Kaymakamı’nın da katılımı ile 2012-2013 akademik yılının açılışını yaptı.

Beykoz Lojistik Meslek Yüsekokulu, Beykoz Kaymakamı Süleyman Erdoğan’ın da katılımı ile 2012-2013 akademik yılının açılışı

featured
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

Beykoz Lojistik Meslek Yüksekokulu, Beykoz Kaymakamı’nın da katılımı ile 2012-2013 akademik yılının açılışını yaptı.

Beykoz Lojistik Meslek Yüsekokulu, Beykoz Kaymakamı Süleyman Erdoğan’ın da katılımı ile 2012-2013 akademik yılının açılışını yaptı. 25 Eylül tarihinde Yüksekokul’un konferans salonunda gerçekleşen törene, Beykoz Kaymakamı Süleyman Erdoğan, Belediye Başkanı Yücel Çelikbilek, Beykoz İlçe Emniyet eski Müdürü İrfan Mazlum Bekaroğulları, Belediye Başkan Yardımcısı av. Yüksel Baki, AK Parti 22. Dönem Siirt Milletvekili Öner Gülyeşil, CHP İstanbul İl Eğitim Sekreteri Füsun Sökmez, , Bahçeşehir Üniversitesi Rektörü   ( Yüksek Okul’un eski Müdürü) Şenay Yalçın, CHP İl Genel Meclisi üyesi İlyas Yılmaz,  Beykoz Belediyesi Meclis üyesi Nihat Arıcan, Beykoz Belediye eski Başkanı Muharrem Ergül, Paşabahçe, Çubuklu ve Soğuksu Mahalleleri ile Akbaba Köyü muhtarları, Beykozlu Türk Halk Müziği sanatçısı Burhan Yıldırım, TDP polisi Levent Yeşilyurt, sivil toplum kuruluşlarının temsilcileri, öğretmenler ve öğrenciler katıldı.

Resmi merasim öncesi canlı müzik!

Beykoz Lojistik Meslek Yüksekokulu 2012-2013 Akademik Yılı’nın açılış programı, Yüksekokul Mütevelli Heyet Başkanı Ruhi Engin Özmen ile Yüksek Okul Müdürü Prof. Dr. Ahmet Yüksel’in okulun diğer yönetici ve akademik kadrosu ile birlikte misafirlerini ağırladıkları okul bahçesindeki ikram ve canlı müzik ile başladı.

Okul öğrencisi Emre Çabuş ile arkadaşı Gül Yıldız’ın canlı müzikleri eşliğinde sohbet etme olanağı bulan misafirler, daha sonra resmi açılışı gerçekleştirmek üzere konferans salonuna geçtiler.

3 yılda 794 mezun

2012- 2013 Akademik Yılı Resmi Açılış Töreni, Mustafa Kemal Atatürk ve silah arkadaşları için yapılan saygı duruşu ve akabinde İstiklal Marşı’nın okunması ile başladı.

Prof. Dr. Ahmet Yüksel: Lojistik uzmanlığı, gelecek elli yılın mesleğidir

Okul Müdürü Prof. Dr. Ahmet Yüksel, yaptığı açılış konuşmasının başında misafirlerini selamlayarak, tarihi gelişim süreci içerisinde zaman zaman farklı mesleklerin ön palana çıktığını hatırlatarak; bunu salonda bulunanların yoğun ilgisini çeken halk türküsü güfteleri ile örnekledi.

Yüksel, “ Küresel dünya önümüzdeki 50 yılın üç mesleğini; bilişim uzmanlığı, genetik uzmanlığı ve lojistik uzmanlığı olarak ilan etmiştir” dedi ve Beykoz Lojistik Meslek Yüksekokulu’nda gençlere bu üç meslekten birini; “Lojistik uzmanlığını” kazandırdıklarını belirtti. 

Türkiye’nin “ Lojistik” temalı ilk ve tek okulu

Okullarını tercih eden öğrencileri de kutlayan Prof. Dr. Ahmet Yüksel, gençlere seslenerek; “ Türkiye’nin ilk ve tek lojistik temalı yüksek öğrenim kurumunu seçmiş olmalarından ötürü” kendilerini kutladı.

Öğrenciler sektörün ihtiyacına göre eğitiliyor

Konuşmasının devamında, okullarının çok güçlü bir akademik kadroya sahip olduğunu ve sektördeki tüm önemli şirketler ile iletişim içerisinde bulunduklarını belirten Yüksekokul Müdürü, lojistik sektörünün ihtiyaç duyduğu personeli yetiştirmek üzere “adeta sipariş üzerine eğitim yapan” bir eğitim kurumu haline geldiklerini kaydetti.

Eski Kaymakam Aydın Ergün’e teşekkür

Konuşmasında, Beykoz eski Kaymakamı Aydın Ergün’e, “ Okullarına vermiş olduğu destekten ötürü” teşekkür eden prof. Dr. Ahmet Yüksel, kendisine saygı ve şükranlarını sunduğunu ifade etti.

Himmetlerin devamını diledi!                                      

Belediye Başkanı Yücel Çelikbilek’e de teşekkürlerini ifade eden Yüksel, sözlerinin sonunda, yeni Kaymakam Süleyman Erdoğan ve Belediye Başkanı Yücel Çelikbilek’in, “ Bu himmetlerinin devamını dilediğini” de kaydetti.

Ruhi Engin Özmen: Hayalimiz 5-6 bin öğrencisi olan bir üniversite!

Okul Müdürü Prof. Dr. Yüksel’in ardından söz alan Mütevelli Heyet Başkanı Ruhi Engin Özmen ise, okullarının beş yıl önce kurulduğunu hatırlatarak, yeni akademik yılın hayırlara vesile olmasını diledi.

Beykoz Lojistik Meslek Yüksekokulu’nun çok kısa zamanda tanındığını ve güvenilirliğini kanıtladığını ifade eden Özmen, “ Yüksekokulumuz, her yıl kontenjanının yüzde 85’ini doldurmayı başarmıştır” açıklamasını yaptı.

5 yıl önce 331 öğrenci bu sene ise 900

2008 yılında Yüksekokul’a 331 öğrencinin kayı yaptırdığını hatırlatan Mütevelli Heyet Başkanı, bu sayının her yıl giderek artarak, 2012-2013 eğitim-öğretim döneminde 900’e ulaştığını ifade etti.

BLMYO, artık yeni kavramların peşinden koşmalı!

Beş yıl içerisindeki gösterdikleri başarıların “ Küçümsenemez” olduğunu belirten Özmen; “ Beykoz Lojistik Meslek Yüksekokulu olarak artık daha yeni kavramların peşinden koşmamız lâzım” dedi. Özmen, bu bağlamda uluslar arası ilişkilerin güçlendirilmesinin, yurt dışına daha çok öğrenci gönderilmesinin ya da dışarıdan daha çok öğrenci alınmasının önemine işaret etti.

Hayalimiz 5-6 bin öğrencisi olan bir üniversite olmak

Sözlerinin devamımda, “ İmrenilen” bir kurum olduklarını ifade eden Ruhi Engin Özmen, şunları söyledi: “ Hayalimiz, üniversite olmak. Elimizde olmayan sebeplerden dolayı bu hedeflerimizden geri kalıyoruz ancak bu azmimizden ve ısrarımızdan geri adım atmış değiliz. Bu anlamda çok fazla beklemeyeceğiz. Biz zaten bir üniversite imiş gibi bir azim ile çalışıyoruz. Alana özgü, niş eğitim verebilecek, küçük ölçekli, 5- 6 bin öğrencisi olan bir üniversite hayal ediyoruz.”

Mahmut Şevket Paşa’da 30 bin metrekarelik kampüs alanı

Üniversite hazırlık çalışması olarak Mahmut Şevket Paşa Köyü’ndeki kampüs alanının zemin çalışmalarına devam edildiğini belirten Özmen; “ 30 bin metrekarelik bir arazi üzerinde bu ülkeye iyi şeyler yapılacağına inancım tamdır” dedi.

Yücel Çelikbilek: Üniversite olması için elimizden geleni esirgemeyeceğiz

Mütevelli Heyet Başkanı Özmen’in ardından söz alan Belediye Başkanı Yücel Çelikbilek ise, “ Bu üniversiteler, sadece kurucu insanların kendi manevi tatminlerini sağlamak için kurulan yerlerdir” dedi ve üniversite kurma işinin “ Para kazandırmadığını” belirtti.

Çelikbilek, gençlere seslenirken de; “ Bu ülke, yarın çok önemli yerlere mühür basacak. Bizim gençliğimizde ülkemizin dünyadaki konumuna baktığımızda, çok güzel şeyler düşünemiyorduk” yorumunda bulundu.

Beykoz, sanayi kenti olmaktan çıktı

Yücel Çelikbilek, konuşmasının devamında, “ Artık Beykoz bir sanayi kenti olmaktan çıktı. Buranın gelecekteki şansı eğitim, sağlık ve turizmin burada gelişmesine bağlı olacak” dedi.

Beykoz Lojistik Meslek Yüksekokulu’nun bir üniversite olması için ellerinden geleni esirgemeyeceklerini de kaydeden Belediye Başkanı, kendileriyle gurur duyduklarını ifade ederek, “ Hepimizin başarısı toplam kaliteyi arttırır” dedi.

Süleyman Erdoğan: Hiçbir zaman gündemden düşmeyecek bir meslek

2012- 2013 Akademik yılı son protokol konuşmasını yapan Beykoz Kaymakamı Süleyman Erdoğan ise, sözlerinin başında “ Lojistik uzmanlığının hiçbir zaman gündemden düşmeyecek bir meslek” olduğunu kaydederek, “ Çünkü bu meslek, diğer tüm mesleklerin alt yapısını desteklemektedir” açıklamasını yaptı.

Konuşmasında Yüksekokul öğrencilerine seslenen Süleyman Erdoğan, şunları söyledi: “ Büyük düşünün! Yarınlar bu ülke evlatlarının. Tarih tekerrür edecek gibi görünüyor. Bu ülkenin evlatları dünyanın belirli yerlerinden çekildikten sonra buralar bir daha huzur görmedi. Ama bu fırsatı da kaçırabiliriz; garanti değil.”

Örgütlerin son planları yine üniversite gençleri üzerine

Örgütlerin son planlarının üniversitelere yeniden yüklenmek olduğuna işaret eden Kaymakam Süleyman Erdoğan; “ Yeni planları bu! Nasıl kavga ettirebiliriz, bu gençliği nasıl heba edebiliriz diye uğraşanlar var. Lütfen, buna dikkat edelim! Dövüşten, kavgadan bir şey elde edemedik. Genç potansiyeli yüksek bir toplum geliyor. Bu bölgede güçlü bir ülke olmamız istenmiyor. Siyasi düşünceniz ne olursa olsun, aranızdaki muhalefeti azaltabilirsiniz; birbirinizi sevebilirsiniz” dedi.

Lojistik türküsünü Beykozlu gençler yazacak!

Kaymakam Erdoğan’ın konuşmasının ardından ise Yüksekokul Müdürü Ahmet Yüksel, tarihi gelişim süreci içerisinde öne çıkan meslekler ile ilgili olarak halk türkülerinden örnekler verdiği açılış konuşmasına atfen; “  Lojistik türküsünü de Lojistik meslek Yüksekokulu gençleri yazacak!” dedi.

Okul kantininde yemek yendi

Resmi açılış töreninin ardından ise misafirler, okul yönetimi ve öğrenciler ile birlikte öğrenci kantininde öğle yemeği yediler.

Haber: Arzu Başlantı

Lojistik türküsünü Beykozlu gençler yazacak!
Bizi Takip Edin