Lojistik Yüksekokulu’nda 'var olmayan' bir sergi!

Beykoz Lojistik Meslek Yüksek Okulu, sanatçı Murat Sarıyar’ın ilk sergisine ev sahipliği yaptı.

“ Varolmayanlar” adını taşıyan serginin açılışına Beykoz Kaymakamı Aydın Ergün de iştirak etti.

Beykoz Lojistik Meslek Yüksek Okulu,

featured
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

Beykoz Lojistik Meslek Yüksek Okulu, sanatçı Murat Sarıyar’ın ilk sergisine ev sahipliği yaptı.

Varolmayanlar” adını taşıyan serginin açılışına Beykoz Kaymakamı Aydın Ergün de iştirak etti.

Beykoz Lojistik Meslek Yüksek Okulu, sanatçı Murat Sarıyar’ın ilk sergisine ev sahipliği yaptı. “ Yapay Portreler ve Manzaralar- Varolmayanlar 2012” adını taşıyan ve ilginç bir bakış açısından yola çıkan serginin açılışına Beykoz Kaymakamı Aydın Ergün ile eşi Necla Hanım da katıldı.

Sanatçı Murat Sarıyar’ın ilk sergisi

1982 doğumlu ve Bahçeşehir Üniversitesi Görsel İletişim Tasarım Bölümü’nden mezun olan sanatçının “Yapay Portreler ve Manzaralar- Varolmayanlar 2012”  adlı ilk kişisel sergisi Beykoz Lojistik Meslek Yüksek Okulu’nun salonunda, Beykoz Kaymakamı Aydın Ergün, Belediye Başkan Yardımcısı Yüksel Baki, okulun Mütevelli Heyet Başkanı Ruhi Engin Özmen, Mütevelli Heyet üyesi Muharrem Ergül, Yüksekokul Müdürü Prof. Dr. Ahmet Yüksel, Müdür Yardımcısı Yrd. Doç. Dr. Baki Aksu ve çok sayıda öğretim üyesi ve davetlinin katıldığı bir kurdela kesme merasimi ile açıldı.

Kaymakam Aydın Ergün: Sadece tek bir fotoğraf için altı farklı yorum yapıldı!

Beykoz Kaymakamı Aydın Ergün, kurdela kesme merasiminin başında yaptığı konuşmada, serginin açılışından dolayı duyduğu mutluluğu ifade ederek, “ biraz önce, sergide sadece bir fotoğrafın başında altı tane farklı yorum yapıldı! Herhalde sanat denilen şey böyle bir şey olsa gerek! “ yorumunda bulundu ve sanatçı Sarıyar’a bu fotoğraflarının pazarlanması konusunda da başarılar diledi!

Sanatçı Murat Sarıyar: Bu insanlar mutsuz, o nedenle de varolamıyorlar

Gerçekleşen açılışın ardından, hazır bulunan basın mensupları için bir açıklamada bulunan sanatçı Murat Sarıyar, sergisine neden “Varolmayanlar” ismini verdiğini ise şu sözler ile açıkladı: “ Burada yer alan fotoğraflar simetrik. Bu insanlar gerçek hayatta göremeyeceğiniz biçimde portrede varlar. Hiçbir insan simetrik değildir. Bu fotoğraflarda mükemmel insanlar görüyorsunuz. Ancak aslında bunlar mutsuzlar. Belki de bu şehir yaşantısından bunalıyorlar ve bu yüzden de aslında varolamıyorlar. İnsanların bu mutsuzluğuna herkes, her şey neden olabilir.”

“Ben bu sergide, bu mutsuz insanların karşısına doğa manzaraları koyuyorum. Bu yerler işte bu mutsuz insanların olmak istedikleri yerler. Sergide 5 mutsuz insan ve bu insanların karşısında da 5 doğa manzarası var.”

Sanatçı Sarıyer, yaptığı açıklamada ayrıca sürekli olarak fotoğraf çektiğini ve sergileyebileceği mekânlar bulabildiği sürece de bunları sergileyeceğini ifade etti.

Sergi 15 Mayıs’a kaçak halka açık olacak

Sanatçı Murat Sarıyar’ın “Yapay Portreler ve Manzaralar- Varolmayanlar 2012” simli sergisi, Lojistik Meslek Yüksekokulu’nun Kavacık’taki binasında 15 Mayıs 2012 tarihine kadar meraklıları için açık olacak.

Haber: Arzu Başlantı

Lojistik Yüksekokulu’nda 'var olmayan' bir sergi!
Bizi Takip Edin