Mahalle olan köylerde yollar temizleniyor

Beykoz Belediyesi mahalleye dönüşen 20 köyde toplam 300 km uzunluğunda ot ve çalı temizliği çalışması başlattı.    

30 Mart 2014 Yerel Seçimleri'nin ardından, 6360 sayılı kanun gereği köylerin mahalle statüsüne…

featured
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

Beykoz Belediyesi mahalleye dönüşen 20 köyde toplam 300 km uzunluğunda ot ve çalı temizliği çalışması başlattı.    

30 Mart 2014 Yerel Seçimleri’nin ardından, 6360 sayılı kanun gereği köylerin mahalle statüsüne kavuşmasıyla ilçenin köylerinde çevre, temizlik, park ve bahçeler gibi alanlarda belediyecilik hizmetleri de arttı.  

Beykoz Belediyesi mahalleye dönüşen köylerin yol kenarlarında 300 km uzunluğunda çalı ve ot temizliği çalışması başlattı.

Park ve Bahçeler Müdürlüğü’ne bağlı 10 kişilik çalı ve ot temizliği ekibi her gün motorlu tırpan ve çalı kesme makinesiyle ana cadde ve caddeleri temizliyor. Ekiplerin budama işlemi sonrasında yol kenarları bakımlı ve güzel bir görünüme kavuşuyor.

Temizlik İşleri Müdürlüğü ekipleri de kesilen ot ve çalıları süpürerek çalışmaya destek veriyor.

Köylerin mahalle statüsüne kavuşmasıyla hizmetlerin artacağını söyleyen Beykoz Belediye Başkanı Yücel Çelikbilek: “İlçemiz arazi büyüklüğü bakımından İstanbul’un en büyük beşinci ilçesi. Köylerin belediyemize devr olmasıyla hizmet alanımız daha da genişledi, sorumluluklarımız daha da arttı.  Bu bizim hizmet aşkımızı daha da perçinliyor. Doğal ve tarihi güzellikleriyle hepsi ayrı özellikler taşıyan ve mahalle statüsü taşıyan köylerimizde daha da gelişecek ve güzelleşecek” dedi.

Mahalle olan köylerde yollar temizleniyor
Bizi Takip Edin