Mahallemizin daha büyük sorunları var!

Beykoz Güncel Haber Genel Yayın Yönetmeni Erdal Öztürk ve Köşe Yazarı Sadullah Kabahasanoğlu, Mahmut Şevket Paşa Mahallesi Muhtarı Kemal Özman'ın misafiri oldu. 

Beykoz Güncel Haber Genel Yayın Yönetmeni Erdal Öztürk ve…

featured
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

Beykoz Güncel Haber Genel Yayın Yönetmeni Erdal Öztürk ve Köşe Yazarı Sadullah Kabahasanoğlu, Mahmut Şevket Paşa Mahallesi Muhtarı Kemal Özman’ın misafiri oldu. 

Beykoz Güncel Haber Genel Yayın Yönetmeni Erdal Öztürk ve Köşe Yazarı Sadullah Kabahasanoğlu, Mahmut Şevket Paşa Mahallesi Muhtarı Kemal Özman’ın konuğu oldu. ‘Mahmut Şevket Paşalılar Kızmasın başlıklı köşe yazısı üzerine Sadullah Kabahasanoğlu’nu Mahmut Şevket Paşa Mahallesi’ne davet eden Muhtar Kemal Özman, karşılıklı sohbet esnasında hem köşe yazısında bahsedilen isim değişikliği önerisi hem de mahallesinin sorunları üzerine konuştu.

Muhtar Kemal Özman: Değişmesi gerekiyorsa zaten değiştirilir ama…!

Sadullah Kabahasanoğlu’nun köşe yazısını okuduğunda, ‘Tüylerim ürperdi’ diyen Muhtar Kemal Özman, konuya dair şunları söyledi: “İsmin değişmesi gerekiyorsa zaten değiştirilir ama şu an böyle bir ihtiyacımız yok. İnsanların alışagelmiş bir şeyi değiştiği zaman rahatsızlık duyuyor. Bunu göz önünde tutmalıyız. Bizim, isim değişikliğinden ziyade şuan daha büyük sorunlarımız var. Önce bunların dile getirilmesi lazım. Amacımız muhtar olarak en iyi şekilde halka hizmet verebilmek ve görevi bir sonraki kişiye iyi bir şekilde teslim etmek.”

En büyük sorunumuz hayvan hırsızlığı!

Konuşmasında mahallesinde yaşanan bazı sıkıntıları da ifade eden Muhtar Kemal Özman, en büyük sorunlarının hırsızlık ve köpekler olduğunu ifade etti. Bölge dışından birilerinin hayvan hırsızlığı yaptığını söyleyen Muhtar Özman, bu durumdan mahalle halkının oldukça rahatsız olduğunu vurguladı. “Sadece bu köyler değil, daha bir çok köyde büyük sıkıntılar var. Daha İSKİ’nin gitmediği köyler var” diyen Muhtar Özman, isim değişikliğinden önce bu konuların gündeme taşınması gerektiğini söyledi.

Sadullah Kabahasanoğlu: Geçmişin kötü izlerini silmede Beykoz ilk adımı atabilir…

Muhtar Kemal Özman’ın köşe yazısına ilişkin söylemiş olduğu açıklamalara karşılık Sadullah Kabahasanoğlu şu ifadelerle Muhtar Özman’a yanıt verdi: “Amacım, tarihi gerçeklere dikkat çekmek. Tarihi gerçeklerin toplumun gündeminde yeterince yer almasını sağlamak. Yazıma dair mahallenin adını değiştirmeye gerek yok diyenlerin yanında çok fazla olumlu tepkiler alıyorum. İnsanlar; ‘Evet, çok önemli bir konuya değindin’ diyorlar. Köşe yazarlığının amacı fikirleriyle toplumu aydınlatmaktır. Sonuçta toplum bütün fikirleri tartışacak ve kendi değerlendirmesini yapacaktır. Yeni Türkiye kurulurken, Türkiye şanlı tarihi ile bütünleşirken ve geleceğini inşa ederken geçmişin kötü izlerini de silmek doğru bir adım olacaktır. Beykoz‘un önünde bu anlamda bir fırsat olduğunu düşünüyorum. Tabi, öncelikle yazımda da belirttiğim üzere halkın fikri alınmalı, bu konuda referandum yapılmalı. Mahmut Şevket Paşa isminin değişmesi, Beykoz’un Sultan Abdulhamid’e karşı bir vefa göstergesi olacağını düşünüyorum”. Konuşmasında muhtar Özman’a hassasiyeti ve konukseverliği için teşekkür eden Sadullah Kabahasanoğlu, Sultan Abdülhamid’in tahttan indirilmesi ve dönemin aktörleri hakkında bazı önemli tarihsel süreçlere de değindi.

Beykoz Güncel Haber Genel Yayın Yönetmeni Erdal Öztürk’te sokak isim değişiklikleri ile alakalı kısa açıklamalar yaptıktan sonra tekrar bir araya gelmek temennisiyle buluşma sona erdi.

Mahmut Şevket Paşalılar Kızmasın‘ başlıklı köşe yazısını okumak için TIKLAYINIZ

Mahallemizin daha büyük sorunları var!
Bizi Takip Edin