Mahir Taştan: Beykoz gerçekten imar planlarına kavuştu mu?

CHP Beykoz İlçe Başkanı Mahir Taştan kongre gündemli aylık olağan örgüt toplantısında sert konuştu.

CHP Beykoz İlçe Başkanlığı, kongre gündemli aylık olağan örgüt toplantısını gerçekleştirdi. 10 Aralık'ta yapılacak kongreyi 2019'un ön…

featured
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

CHP Beykoz İlçe Başkanı Mahir Taştan kongre gündemli aylık olağan örgüt toplantısında sert konuştu.

CHP Beykoz İlçe Başkanlığı, kongre gündemli aylık olağan örgüt toplantısını gerçekleştirdi. 10 Aralık’ta yapılacak kongreyi 2019’un ön hazırlığı olarak gören İlçe Başkanı Mahir Taştan,  toplantıda yapmış olduğu konuşmada ‘Beykoz imar planlarına kavuştu’ sözlerinin yalan olduğu söyleyerek AK Parti Beykoz İlçe Başkanı Mustafa Gürkan’ı da hedef aldı.

Kavacık’ta bulunan CHP Beykoz İlçe Başkanlığı binasında gerçekleşen aylık olağan örgüt toplantısına CHP Beykoz İlçe Başkanı Mahir Taştan başta olmak üzere eski İlçe ve Belediye Başkanı Şevket Arıkan, Belediye Başkan Adayı Hızır Yılmaz, İBB ve Beykoz Belediye Meclis Üyesi Aydın Düzgün ile meclis üyeleri ve partililer katıldı.

Bülent Ecevit’in ölüm yıldönümü sebebiyle saygı durusu ve istiklal marşı ile başlayan toplantının açılış konuşmasını CHP Beykoz İlçe Başkanı Mahir Taştan gerçekleştirdi. Sözlerine ülke gündemi ile ilgili konularla başlayan Taştan şunları söyledi;

2019 son dönemeçtir

Ülke gündeminde yer alan ‘Türkiye faşist, diktatör bir ülkemidir’ tartışmaları CHP Sözcüsü ve Genel Başkana Yardımcısı’na açılan dava ile kanıtlandı. Yargı bir kişinin iki dudağı arasında sıkıştı kaldı. Açılan dava ile Türkiye’nin faşist ve diktatör bir ülke olduğunu artık gönül rahatlığıyla herkesin kabullenmiş olduğunu ve bu faşist diktatör yıkıntılarını 2019’da sandığa nasıl gömerizi bu günlerde konuşmamız gerekiyor. 2019’dan sonra konuşulacak yada söylenecek çok söz kalmayacaktır. 2019 son dönemeçtir. Bizler 2019’da önce Beykoz’da, sonra İstanbul’da ve sonra da Tüm Türkiye’de iktidar ışığını yakarak bu faşist, diktatör iktidardan ülkeyi kurtarmış olacağız.

Çavuşbaşı ve köylerin imarları…

‘Beykoz imar planlarına kavuştu’ diye basın yoluyla ve afişlerlerle duyurular yapılıyor. Soruyorum size kavuştumu gerçekten? Yalan.. İki senedir imar planlarını nerelere göndereceklerini bilmeyen belediye yönetimi ile karşı karşıyayız. 15 yıldır iktidarda olanlar, Türkiye’yi yönetenler, Beykoz Belediyesini yönetenler halen daha ‘Beykoz’da imar planlarını yapmak çok zor’ saçmalıklarını söylemekten utanmıyorlar. Siz beceremiyorsunuz beyler. İnin o koltuklardan biz size gösterelim. Dört mahallenin imar planlarıyla ilgili basında ve billboardlarda müthiş bir kampanya başlatılmış. Buradan Beykoz Belediye Başkanı’na açık çağrıda bulunuyorum. Haydi, hodri meydan. O çağrıları Çavuşbaşı ve köylerin de imarlarını yapıyoruz diye de asabilirmisiniz. Buyurun CHP olarak ne gerekiyorsa bu konuda yanınızdayız. Halkı kandırmaktan öteye gidemeyeceksiniz.

Arsasını satmak isteyenler Beykoz Belediyesine başvursun

Geçen ay meclisimize gelen bir konu var. Beykoz Belediyesi’nin bu ayıbını araştırdım ve İstanbul’un hiç bir belediyesinde böyle bir örneğe bu güne kadar rastlayamadım. Beykoz Belediyesi resmen emlakçılık yapıyor. Buda belgesidir. Danış Turizm İnşaat A.Ş tarafından Beykoz Belediye Başkanlığına yazılan; “Şirketimize ait İstanbul ili Beykoz İlçesi Riva Mahallesi’nde bulunan 28 bin 157 ve 69 m2 yüzölçümlü 1066 ada 1 parselimizi satış koşullarında anlaşılması halinde belediyenize satmak istiyoruz.” dilekçe. Beykoz Belediyesi’nin ise bu hususta verdiği cevap; Burayı toplu konut idaresi ile birlikte vatandaşların kentsel dönüşümde taşınması için konut yapacağız. Fakat dikkat edilmesi gereken asıl husus burasının hali hazırda çok katlı binaların yükselebileceği bir yer olmaması. Riva’yı biliyorsunuz villa kentlerin olduğu bir bölge. Buradan Beykoz halkına sesleniyorum; arsasını satmak isteyenler Beykoz Belediye Başkanlığına dilekçe vererek başvursun. Arsanızın kolaylıkla satılması yönünde karar çıkartacaklardır çünkü örneği var.

Beykoz Belediye Başkanı çıksın bunu açıklasın

Beykoz’da planlar konuşulmaya başlandığında çekilmiş olan bir fotoğraf vardı. Pek gündem olmadı. Bizde bilerek üstünde fazla durmayarak fotoğrafın kamuoyu ile paylaşılmasına daha var demiştim. Niye zamanı var demiştim çünkü o zaman gösterdiğinizde vatandaş hiçbişey anlamayacaktı. Fotoğraftaki kişiler; İmar Komisyon Başkanı yani şimdiki meclis başkanı, bu planları yapmaya yetkili başkan yardımcısı ve müteahhit firmalar yanyana. Bunlar niye bir arada? Bunların çıkan imar planlarında kaç dönümlük arazileri var? Beykoz Belediye Başkanı çıksın bunu açıklasın. Beykoz halkının bunları bilmeye hakkı var.  Bu fotoğrafı ve o kişilerin isimlerini üzerine yazarak seçim zamanı billboardlara asacağız. Beykoz halkı bu insanları tanısın.

Bir nikah salonu bile yok

Beykoz Belediye Başkanı halen daha 5 yıl önceki maket projelerinden bahsediyor. Beykoz’un bir nikah salonu bile daha yok. Temelini atmayı bile beceremediler. Halen daha yapılacak, edilecek, kanuni engellemeler var deniliyor. Yahu arkadaş iktidar sensin, büyükşehir sensin, Beykoz sensin bir kanuni engel sözünü diline dolamışsın. Kanunlara madem bu kadar saygılısınız bir kişinin iki dudağı arasında ülke yönetilmez. Beykoz’da teleferik yapılacak, Beykoz Arena temeli atılacak, Riva Projesi yeniden proje çizilecek denildi ama ortada hiçbir şey yok. Beykoz’un yararına her konuda CHP desteğe hazırdır.

Mazot yolsuzluğu takibimizde

Şevket Başkanın döneminde gündeme gelmişti hatırlarsınız. AK Parti İlçe Başkanı Mustafa Gürkan turizm firmasına ait otobüslerine anlaşma olmaması rağmen mazot alarak belediyeyi zarar uğratarak yolsuzluğun altına imza atmıştı. Konuyu yakından takip ediyoruz. En son Sayıştay’dan denetçiler geldi hiç birşey bulamadıklarını söylediler. Biz bu konuyu tekrar mahkemeye taşıyarak itiraz dilekçemizi verdik. Her şey alenen ortada. Beykoz halkının verdiği vergileri ceplerinize indire gandi yapmşsınız beyler. Beykoz Belediyesi’nde yolsuzluklar diz boyu. Zamanı ve sırası geldiğinde her zaman açıklamaya devam edeceğiz. 2019’da koyduğumuz hedefle Beykoz Belediyesi’nde CHP bayrağını dikeceğiz.

2019’un ön hazırlığı olan kongremiz 10 Aralık’ta

2019 CHP için, cumhuriyet sevdalılar için, bu ülkede yaşayan yurttaşlarımız için son virajdır. Hepinizi cumhuriyete vatandaşlık haklarımızı sahip çıkmaya davet ediyorum. Cumhuriyet değerlerini kaybetmeden son virajda 2019 için Beykoz’da bu mücadelemizi başlatmak istiyorum. 2019’un ön hazırlığı olan kongremiz 10 Aralık’ta yapılacak. Sizlerden ricam ediyorum kavgaları, tüm uyuşmazlıkları bırakın. Artık barış zamanı. El ele 10 Aralık’ta barış kongremizi gerçekleştirelim.

Toplantı daha sonra basına kapalı şekilde devam etti.

Mahir Taştan: Beykoz gerçekten imar planlarına kavuştu mu?
Bizi Takip Edin