Mahir Taştan gençlik ateşini resmen yaktı!

CHP Beykoz İlçe Başkanlığı kongresinde İlçe Başkanı seçilen Mahir Taştan ve genç ekibi resmi olarak görevine başladı.

CHP Beykoz İlçe Başkanlığı'nın 35.Olağan Kongresi'nde 162 oyla yeni İlçe Başkanı olarak seçilen Mahir…

featured
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

CHP Beykoz İlçe Başkanlığı kongresinde İlçe Başkanı seçilen Mahir Taştan ve genç ekibi resmi olarak görevine başladı.

CHP Beykoz İlçe Başkanlığı’nın 35.Olağan Kongresi’nde 162 oyla yeni İlçe Başkanı olarak seçilen Mahir Taştan, İlçe Seçim Kurulu’ndan almış olduğu mazbatasıyla resmi olarak başkanlık görevine başladı.

Bir önceki İlçe Başkanı Şevket Arıkan’ın partilileri ile paylaşmış olduğu; “Disiplin cezalısı olan, görevdeki ilçe Başkanına saldıran ve hakkında tekrar disiplin işlemi yapılan birinin elini havaya kaldırarak gösteri yapan ilçe Başkanına görevi törensiz devretmenin doğru olacağını düşünüyorum” şeklindeki mesajının ardından Mahir Taştan’a görevi dönemin İlçe Sekreteri Mustafa Al devretti.

İlçe binasında gerçekleşen devir teslim törenine partililer yoğun ilgi gösterirken; İl Başkan Yardımcıları Ali Cihat Işık ve Sait Yılmaz, CHP Grup Başkan Vekili Gülay Demirel, Belediye Meclis Üyeleri ile kongrede başkanlık için adaylığını koyan Zerrin Bekar, Taştan’ı bugününde yalnız bırakmadı. Kongrede aday olarak çıkan Seyit Usta, rahatsızlığından ötürü Mahir Taştan’ı bilgilendirmesinin üzerine törene katılamazken, bir önceki İlçe Başkanı Şevket Arıkan mesajında belirtmiş olduğu sebeplerden ötürü törene katılmadı.

CHP Beykoz İlçe Başkanlığı görevini alan Mahir Taştan ve Yönetim Kurulu Üyeleri, birlikte CHP’nin Beykoz’da daha iyi noktalara gelmesi için çalışacaklarını, birlik ve beraberlik içerisinde Beykoz’a tüm enerjileri ile hizmet edeceklerini belirttiler.

İlçe Başkanı Mahir Taştan: Coşkumuzu hedeflerimize ulaştığımız zamana sakladık!

Törenin ilk sözünü alan İlçe Başkanı Mahir Taştan, kongrede verdikleri sözleri, hazırladıkları projeleri ve CHP’ye layık olan hedefleriyle bundan sonraki yollarına devam edeceklerini vurgulayarak başladığı konuşmasında şunları söyledi: “Bugüne kadar Beykoz’da emek vermiş tüm başkanlarımıza ve yönetim kurullarına teşekkürü borç biliriz. Bize devr ettiğiniz bayrağı büyük bir onur ve sorumluluk duygusuyla taşıyacağımıza söz veriyoruz. Bize duyduğunuz büyük güven, ben ve arkadaşlarım için büyük bir sevinç kaynağıdır. Ama biz bugün itibariyle gerçek sevinci askıya aldık. Coşkumuzu hedeflerimize ulaştığımız zamana sakladık. Beykoz’a Belediye başkanlığını kazandıran, ekip olduğumuzda sevincimiz
bayrama dönüşecek. Sizlere söz veriyorum, hep birlikte büyük bir kutlama yapacağız. Yanımızda olmaya devam edin. İlk belediye seçiminin ardından burada bir bayram yaşamak bizim elimizde”.

Fotoğraflar tuzağının farkındayız!

“Şimdi artık birlik içinde kolları sıvama zamanı. İşimiz çok. Seçim sürecinde,
seçimden sonra ortaya çıkan olumsuz hava, üzücü polemikler bu kapının
dışında kaldı”
diyen İlçe Başkanı Mahir Taştan, fotoğraflar tuzağının farkında olduklarını belirterek, partililere de ilk uyarını şöyle verdi: “Tüm partililerimden
ricam bu tür tuzakları görüp oradan derhal uzaklaşmalarıdır. Çünkü yetkiyi
kişiler değil, partimizin kongre delegeleri vermiştir. Hiç kimsenin kongre
delegelerimize saygısızlık yapmasına izin vermeyeceğiz. Biz bize uzanan her eli
sıkmak zorunda olduğumuz bir konumdayız. Bununla beraber her türlü
şiddetin ve baskının da karşısındayız. Bütün Türkiye’nin Cumhurbaşkanı ile başka bir devletin başkanının kavgasına odaklandığı bu günlerde partimizin içinde yaşanan kavgalar bizim gündemimizde olamaz”.

İzin almadan kimse basına görüş belirtmeyecek!

Cumhuriyet Halk Partisi’nin milyonlarca yurttaş için umut kaynağı olduğunu belirten Mahir Taştan, partinin adını zedeleyen ufak bir tutumun, ‘Hepimizin canını
yakmıştır, yakar’
diyerek, konu hakkında almış oldukları radikal kararı partililerle şu şekilde paylaştı: “Partimizin hiçbir üyesinin İlçe Başkanlığı’ndan izin almadan, basına partimizle ilgili görüş bildirmemesi hususunda kararlı olduğumuzu ve bu konuda partimizin tüzüğü doğrultusunda hareket edeceğimizin bilinmesini istiyoruz. Sosyal medyada birbirimizi eleştireceğimize Beykoz’umuz da ve Türkiye’mizdeki siyasal gelişmeleri paylaşmamızın ve bunlar hakkında yorum yapmamızın bizim için çok daha verimli olacağına inanıyorum. Hepinizin çok iyi bildiği gibi işimiz çok ve polemiklerle uğraşarak, partimize yapılacak tahribatı düzeltmeye çalışarak kaybedeceğimiz bir saniyemiz bile yok. Dedikoduları, kırgınlıkları boğazın serin sularına attık. Bu güzel ilçeye yakışır bir parti olarak, kocaman ailemizi büyütmek ve güçlendirmekten başka bir derdimiz yok. Arkadaşlarım ve ben yeni bir dönemin kapısını açıyoruz. Yolumuz uzun ve emek isteyen bir yoldur. Çıtamızı büyük bir dayanışma, güven ve özveri isteyen
oldukça yüksek bir noktaya koyduk. Gençlik ateşini yaktık. El ele, omuz omuza yola çıktık. Yüzünüzü kara çıkarmayacağız”.

Mahir Taştan’ın konuşmasının ardından İl Başkan Yardımcısı Ali Cihat Işık’ta kısa bir konuşma gerçekleştirdi. Birlik ve beraberliğe dikkat çeken Ali Cihat Işık, salonu ve yeni yönetimi işaret ederek, gençliğin önemini, dinamizmini vurguladı. “Büyük Beykoz’u kendi içimizde bütünleşirsek kurabiliriz” diyen Işık, tarihten bazı kesitler sunarak, mücadeledeki devamlılığın ve kararlılığın altını çizdi. Beykoz İlçe Örgütü’ne mesajda veren Işık; kapı kapı, sokak sokak dolaşarak bu mücadeleden vazgeçilmemesi gerektiğini, hedeflerinin iktidara gelmek olduğunu söyledi.

Konuşmaların sonrasında İlçe Başkanı Mahir Taştan, dönem sekreteri Mustafa Al’dan görevini aldı.

Mahir Taştan gençlik ateşini resmen yaktı!
Bizi Takip Edin