Mahir Taştan: Parti içi yeniliği gerçekleştirmek için adayım

İncirköy Spor Kulübü Başkanı Mahir Taştan, CHP Beykoz İlçe Başkanlığı'na aday olduğunu resmen açıkladı. 

İncirköy Spor Kulübü Başkanı Mahir Taştan, CHP Beykoz İlçe Başkanlığı'na aday olduğunu resmen açıkladı. Gün içinde merhum…

featured
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

İncirköy Spor Kulübü Başkanı Mahir Taştan, CHP Beykoz İlçe Başkanlığı’na aday olduğunu resmen açıkladı. 

İncirköy Spor Kulübü Başkanı Mahir Taştan, CHP Beykoz İlçe Başkanlığı’na aday olduğunu resmen açıkladı. Gün içinde merhum öğretmen babası anısına Beykoz Özel Eğitim Mesleki Eğitim Merkezi Okulu’na ziyaret gerçekleştiren Taştan akşamında CHP Beykoz İlçe Binasında oldukça kalabalık bir heyet ile adaylığını resmen açıkladı.

CHP Beykoz İlçe Binası’nda gerçekleştirilen adaylık açıklamasının açılış konuşmasını İlçe Başkanı Şevket Arıkan yaparken toplantıya katılanlar arasında CHP Meclis Grup Başkanı Gülay Demirel, İlçe eski Başkanı Bahadır Yavuz, İlçe Gençlik Kolları eski Başkanı Ümit Serdal Okuyan ile bir çok eski ve yeni yöneticilerin olması dikkat çeken isimler oldu.

İlçe Başkanı Şevket Arıkan yapmış olduğu kısa bir açılış konuşmasında; “Burada aile bireylerinin birbirine olan sorumlulukları taşıyoruz. Dayanışma içinde olacağız, yarışma içinde olmayacağız. Cumhuriyet Halk Partisi, İlçe Başkanına ait değildir. Cumhuriyet Halk Partisi, çok büyük bir ailedir ve her ailenin Cumhuriyet Halk Partisi’nde eşit hakkı vardır” diyerek sözü adaylığını açıklamak üzere Mahir Taştan’a bıraktı.

Cumhuriyet Halk Partili bir ailenin çocuğuyum!

Öncelikle kendisi ile ilgili bazı detayları partililerle paylaşan Mahir Taştan: “1978 yılında Ardahan’da doğdum. Babamın öğretmen olması hasebiyle çeşitli illerde ikamet ettikten sonra, 1989 yılında Beykoz’a yerleştik. O tarihten itibaren de İstanbul’umuzun en güzel ilçelerinden biri olan Beykoz’umuzda yaşamaktayım. Kendime ait olan SMM Mali Müşavir  Bürosu’nda iş yaşamıma devam etmekteyim” dedi.

Umut, gençliğindir! Partimizi hak ettiği noktaya ulaştıracağız!

Cumhuriyetin teminatı olan, kadın-erkek eşitliğinin sigortası, 92 yıldır her türlü zorluklara  rağmen dimdik ayakta kalan Cumhuriyet Halk Partisi ile tanışmasına rahmetli babası Mehmet Taştan’ın vesile olduğunu aktaran Taştan, henüz o zamanlar 11 yaşında olduğunu belirtti. Cumhuriyet Halk Partili bir ailenin çocuğu olarak doğduğunu ve yaşamının her döneminde parti için çalıştığını ifade ederek sözlerini sürdüren Taştan: “Keyfimiz yok. Çünkü; uzunca bir yıldır partimiz iktidar olamıyor. Özellikle de 13 yıldır ülkemizi yöneten, antidemokratik uygulamalarıyla yurttaşlarımızı bezdiren, yaşam alanlarına müdahale eden, demokratik haklarını kullanmak için sokağa çıkan gençlerimizi öldüren, kadın cinayetlerinin önünü açan, ülkemize bir karabasan gibi çöken bir iktidarı 1 Kasım seçimlerinde yenilgiye uğratamadığımız için üzgünüz ve keyfimiz yok… İşte tam da bu noktada, biz gençler olarak ülkemizin ve partimizin içinde bulunduğu bu gidişe bir dur demek, kadınlarımızı ve gençlerimizi siyasete daha fazla etkin yapmak, onurlu ve bir o kadar da zor bir yola çıktık. Partimizin köklü ve onurlu geçmişinden aldığımız güç ile de ‘geçmişi olmayanın geleceği olmaz’ şiarıyla, çıkmış olduğumuz bu yolda bin bir türlü zorluğun olduğunun farkındayız. Bizler bu bildiklerimizin yanında Mustafa Kemal Atatürk’ün ezbere bildiğimiz gençliğe hitabesini de, Bursa Nutku’nu da içselleştirmiş bir nesiliz. Ülkenin içinde bulunduğu olağanüstü koşullarda hep gençliğe görev gösteren o büyük eseri Nutuk’u dahi gençliğe hitabe ile bitiren ‘Bütün umudum gençliktedir’ diyen, Mustafa Kemal’in izinden yürüyerek partimizi hak ettiği noktaya ulaştıracağız” şeklinde konuştu.

Değerli büyüklerimizin gençlere destek vereceğinden şüphemiz yoktur…

Gençler olarak neden aday olduklarını belirterek, sözlerine devam eden Taştan, şunları söyledi: “Parti içindeki tüm kırgınlıkları gidermek için adayız. İçe dönük değil, dışa dönük ve güçlü bir örgütü inşa etmek için adayız. Kadınlarımızı ve gençlerimizi siyasette daha etkin ve önemli yerlere taşımak için adayız. Partimizi önce Beykoz’da sonra Türkiye’de iktidar yapmak için adayız. Saymış olduğum ve dahada sayabileceğim bu maddeler,benim ve ekibimin anayasasıdır,olmazsa olmaz ilkelerimizdir. Bu parti içi yeniliği gerçekleştirebilmek için, kadınlarımız ve gençlerimizi hak ettiği yere ulaştırabilmek için, bu bayrağı yılmadan, inatla, onurlu bir şekilde bu zamana kadar taşıyan ve taşımakta olan, partimizin değerli ve saygı değer büyüklerine, akillerine çok önemli ve bir o kadar da tarihi bir görev düşmektedir. Değerli büyüklerimiz, bu tarihi ve bir o kadar da önemli görevden bir adım dahi geri durmayacaklardır. Gençlerimize ve kadınlarımıza çıkmış oldukları bu yolda, birer abi, birer ablalık rolü üstleneceklerdir. Cumhuriyet Halk Partisi’ne her zamankinden daha fazla ihtiyaç duyuluyor. Sorumluluk bizde, sorumluluk hepimizde. Bu sorumluluğu yerine getirmek zorundayız. Bugün bu saatten sonra hepimiz daha fazla çalışmak, daha fazla emek harcamak zorundayız. Daha da önemlisi; birbirimizi sevmek zorundayız. Bu sevmek sözcüğünü kalbimize yerleştirmek zorundayız. Hiç kimseyi ama hiç kimseyi öteki olarak görmemeliyiz”.

Davamız koltuk davası değil, projelerimiz cebimizde!

“Davamız koltuk davası değil, cebimizde projelerimizle, inandığımız yoldaşlarımızla geliyoruz” diyen Mahir Taştan, Cumhuriyet Halk Partisi’ne faydasının olacağını düşündükleri tüm proje ve önerilere açık olduklarını belirtti ve sözlerini şu cümlelerle tamamladı: “Bu iktidar geldiği gibi gidecek, hem de bunları geldikleri yerden, İstanbul’dan, İstanbul’umuzun bu güzel ilçesi Beykoz’dan göndereceğiz! Çünkü; ben Cumhuriyet Halk Partisi’ne inanıyorum, sizlere inanıyorum. Bir kardeşiniz olarak da yarınların iktidarını, daha önemlisi 2019 yılında Beykoz’un iktidarını burada görüyorum. Hepinizi saygı ve sevgi ile selamlıyor, 6 Aralık’ta gerçekleştirilecek kongremizin, öncelikle Türkiye’mize, daha sonra da Beykoz’umuza yakışır bir kongre olacağını temenni ediyor, bu demokratik yarışta aday olacak tüm arkadaşlarıma başarılar diliyorum. Yaşasın sol, yaşasın sosyal demokrasi, yaşasın Cumhuriyet Halk Partisi!”.

Mahir Taştan’dan öğretmenlere anlamlı ziyaret!  

İncirköy Spor Kulübü Başkanı Mahir Taştan, adaylık açıklamasından önce merhum babası anısına bu yıl da Beykoz Özel Eğitim Mesleki Eğitim Merkezi Okulu’na ziyaret gerçekleştirdi

Mehmet Taştan merhum babasının öğretmenlik mesleğini her sene olduğunu gibi 24 Kasım Öğretmenler Günü’nde yad etmeye devam ediyor. Geçen sene Alibahadır İlkokulu’na babasının anısına ziyaret gerçekleştiren Mahir Taştan, bu sene Gümüşsuyu’nda bulunan Özel Eğitim Mesleki Eğitim Merkezi Okulu’nu ziyaret etti.

Mahir Taştan: Parti içi yeniliği gerçekleştirmek için adayım
Bizi Takip Edin