Marka müracaatında Beykoz birinci

KOSGEB Uygulamalı Girişimcilik Eğitimleri için en çok marka müracaatı Beykoz'dan yapıldı.

Beykoz Belediyesi, Kobi Girişimci İş Dünyası Derneği (KOGİDER) ve KOSGEB işbirliğiyle başlatılan KOSGEB Uygulamalı Girişimcilik Eğitimleri için en çok marka…

featured
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

KOSGEB Uygulamalı Girişimcilik Eğitimleri için en çok marka müracaatı Beykoz’dan yapıldı.

Beykoz Belediyesi, Kobi Girişimci İş Dünyası Derneği (KOGİDER) ve KOSGEB işbirliğiyle başlatılan KOSGEB Uygulamalı Girişimcilik Eğitimleri için en çok marka müracaatı Beykoz’dan yapıldı. 

İş hayatına yeni girişimciler kazandırmak, ekonomi ve istihdamı canlandırmak amacıyla başlatılan KOSGEB girişimcilik eğitimleri kapsamında Beykoz 16 il arasında ilçeler bazında 52 başvuruyla en çok marka müracaatı yapan ilçe oldu.

İlk etapta 30 girişimci adayının kabul edildiği eğitimler 20 Mart’ta başlayacak. KOSGEB ilçede 2015 yılı sonuna kadar toplam 35 eğitim programı düzenleyerek 2 bin 500 ila 3 bin kişiyi istihdama kazandırmayı hedefliyor.

Prof. Dr. Necmettin Erbakan Kültür Merkezi’nde düzenlenen bilgilendirme seminerinde çalışmalar hakkında bilgi veren Kogider Başkanı Sezgin Sezer: “Beykoz 16 il arasında ilçeler bazıda Türk Patent Enstitüsü’ne en çok marka müracaatı yapan ilçe oldu. Bu projeler arasında AB projeleri ve TÜBİTAK’a başvurmaya aday olacak projeler mevcut. Kogider olarak amacımız girişimcilere iş kurma sürecinin her adımında rehberlik etmek ve yeni girişimcileri iş hayatına kazandırmak. KOSGEB eğitimine katılan adaylarımızı kutluyor hepsine başarılar diliyorum” dedi.

Bilgilendirme semineri sonrasında Kogider Derneği ile girişimcilik eğitimlerinin verileceği Ataşehir Adıgüzel Meslek Yüksekokulu arasında protokol imzalandı.

100 Bin TL kredi desteği

Eğitimleri  başarıyla tamamlayan adaylardan iş yeri açma kararlığında olanlar iş kurma sürecinde KOSGEB tarafından verilecek 30 bin TL geri ödemesiz kredi ile 70 bin TL sıfır faizli kredi desteğinden yararlanabilecek.  

Marka müracaatında Beykoz birinci
Bizi Takip Edin