Mazbatalar alındı, görev başlıyor!

Beykoz Belediyesi 7. Dönem Mazbata Töreni ile belediye başkanı ve meclis üyeleri yetkilerini devraldı.

Yerel yönetim seçim sürecinin sona ermesinin ardından %44 oyla Beykoz'da AK Parti'yi 3. dönemine taşıyan Belediye Başkanı…

featured
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

Beykoz Belediyesi 7. Dönem Mazbata Töreni ile belediye başkanı ve meclis üyeleri yetkilerini devraldı.

Yerel yönetim seçim sürecinin sona ermesinin ardından %44 oyla Beykoz’da AK Parti’yi 3. dönemine taşıyan Belediye Başkanı Yücel Çelikbilek ve yeni dönem belediye meclis üyeleri tören ile İlçe Seçim Kurulu Başkanı Zeki Sağlam’ın elinden mazbatalarını aldı.

Mazbata töreni, Necmettin Erbakan Kültür Merkezi’nde gerçekleşti. İstiklal Marşı’nın okunmasıyla resmiyet kazanan törende, AK Parti’den 20 meclis üyesine, CHP’den ise 11 meclis üyesine mazbataları verildi.

Mazbataların sahiplerine verilmesinin sonrasında Beykoz Belediye Meydan’ında kutlama yapıldı. Yerel seçim sürecinde Beykoz’da aktif olarak çalışan ve emek veren AK Parti İstanbul  Milletvekili Metin Külünk, bu önemli günde de Çelibilek’i ve AK Parti teşkilatını yalnız bırakmadı.

Sağlam: Hepimiz çok verimli çalıştık!

İlk olarak Necmettin Erbakan Kültür Merkezi’nde gerçekleşen töreninin, açılış konuşmasını gerçekleştiren, İlçe Seçim Kurulu Başkanı Zeki Sağlam, demokrasinin güzel bir şey olduğuna değinerek, salondaki herkesin yüzünün güldüğüne dikkat çekti.

Önemli olanın kazanan ya da kaybedenin belli bir noktada gülmesi olduğunu belirten Sağlam: “1 Ocak 2014’te bu seçim süreci yasal olarak başladı. Ben ve arkadaşlarım bu işe büyük gayretler verdik, başardık. Belediye boyutunu bitirdik. Muhtarlık boyutuyla ilgili epey bir sıkıntı oldu. Bunu da aştık. Yakında bitireceğiz. Hepimiz çok verimli ve birbirimize uyumlu bir şekilde çalıştık” şeklinde konuşmasını noktaladı.

Çelikbilek: Ben herkesin hizmetkarıyım!

Mazbataların sahiplerine verilmesinin sonrasında Beykoz Belediye Meydan’ında konuşma yapan Beykoz Belediye Başkanı Yücel Çelikbilek, 5 yıl süren bir hizmet koşusunun ardından gelinen seçim sürecine değinerek, 250 bin Beykozlunun duasını almak için yola çıktıklarını belirtti.

181 bin seçmenin önüne çıktıklarını da sözlerine ekleyen Çelikbilek: “O seçmenler Pazar günü sandıktan AK Parti’yi Recep Tayyip Erdoğan’ı Beykoz’da tercih etti. Bu seçim sadece Beykoz’un seçimi olmadı. Bu seçim Türkiye’nin seçimidir. Bu seçim arifesinde çok şeyler söylendi. İnsanların kafası kirletilmek istendi. Beykoz halkı onlara gereken cevabı sandıkta verdi. Ben sadece beni seçenlerin değil, herkesin hizmetkarıyım. Bu dönem bambaşka bir dönem olacak. Beykoz’da ümitlerin arttığı, gönüllerin burada kalmak anlamında daha da pekiştiği, mülkiyet ve imar sorununun çözüldüğü bir döneme giriyoruz. Boğazın incisi dediğimiz Beykoz’u gerçekleştireceğiz. AK Parti, Türkiye’nin teminatıdır” şeklinde sözlerini kaydetti.

Gürkan: Bu dönem her iki kişiden biri Beykoz’da AK Parti demiştir!

SKM Başkanı Mustafa Gürkan, daha önce AK Parti’nin bir programında Başbakanın bir sözünü söylediğini hatırlatarak seçimler sonucunda İstanbul’da, Beykoz’da, Türkiye’de bu baharın başka bir bahara tanıklık ettiğini yineledi. Gürkan: “Bu dönem her iki kişiden biri Beykoz’da AK Parti demiştir. Bu bizim için çok ciddi bir sorumluluktur. Başbakanımızın dediği gibi, biz kısa yol koşucusu değiliz, maraton koşucusuyuz. 2019 seçimleri için şimdiden çalışmaya başlayacağız. Yapılan projelerle Beykoz’un İstanbul’a entegrasyonunun tamamlanacağına inanıyoruz. Son hafta Beykoz’da 30 bin ev ziyaret ettik. Bu, ilçe teşkilatımızda yaklaşık bin kişilik ordunun çalışmasının sonucudur” şeklinde konuştu.

Sefer: Bizim hedefimiz 2071!

AK Parti İlçe Başkanı Adem Sefer, Beykoz halkının tüm seçimlerde arkalarında durduklarından ötürü teşekkür etti. Beykoz’un ilerleyen dönemde mülkiyet ve imar sorununun kalmayacağına inandıklarını dile getiren Sefer, sözlerini şöyle tamamladı: “Bizim hedefimiz 2071. Biz milletin içinden çıkmış bir partiyiz. Millet var olduğu sürece bu kutlu yürüyüşümüz devam edecektir. Bizlerin arkasında duran, desteklerini esirgemeyen herkese teşekkür ederim. Rabbim bizi utandırmadı, inşallah nice güzel günleri beraber göreceğiz”.

Külünk: 30 Mart’ta sandığa yalanı gömdünüz!

AK Parti İstanbul Milletvekili Metin Külünk, kutlamanın en coşkulu konuşmasını gerçekleştirdi. Külünk, destek olan herkese teşekkürlerini belirterek; “Siz bu ülkenin yükselen değerisiniz. Siz, bu ülkenin yükselmesinin altında imzası bulunanlarsınız. Siz 30 Mart’ta sandığa yalanı gömdünüz. Çakma kasetçiliği, darbeciliği gömdünüz. Siz bu milletin geleceğini karartmaya çalışanları ve iftirayı gömdünüz. Bu ülkenin sırlarını ifşa edip küresel güçlere peşkeş çekenleri gömdünüz. 30 Mart’ta demokrasiyi ve istikrarı güçlendirerek çıkardınız. Mazlumların iktidarını çıkardınız. Recep Tayyip Erdoğan’ı yalnız bırakmamayı sandıktan çıkardınız. Sizler Beykoz’da ise onların yalanlarını sandıkta suratlarına çarptınız. Siz yükselen bir Beykoz’un ismini koydunuz. Ben her koşulda Beykoz’un hangi sorunu gelirse gelsin ilgilenecek bir kardeşinizim. Biz öyle seçimden önce atıp tutan, sallayan seçimden sonra da sokağa çıkamayacak adamlar değiliz. Dün de sokaktaydık, bugünde sokaktayız. Yine milletin arasındayız. Biz o CHP’nin seçimden seçime milleti hatırlayan zihniyetin adamları değiliz” dedi.

Konuşmaların sonrasında Belediye Başkanı Yücel Çelikbilek, İlçe Başkanı Adem Sefer, Milletvekili Metin Külünk, yeni dönem meclis üyeleri ve eski meclis üyeleri sahneden halka karanfil dağıttı.

Mazbatalar alındı, görev başlıyor!
Bizi Takip Edin