Merhaba Beykoz Çınarları!

Merhaba;
Sevgili Beykozlular yeni bir yerel gazete hayata geçerken bana da bu köşe verildi. Toplumumuzun sağlık bilincini arttırmak,  güncel sağlık sorunlarını ve çözüm yollarını paylaşmak adına bu fırsatı yada bu teveccühü…

featured
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

Merhaba;
Sevgili Beykozlular yeni bir yerel gazete hayata geçerken bana da bu köşe verildi. Toplumumuzun sağlık bilincini arttırmak,  güncel sağlık sorunlarını ve çözüm yollarını paylaşmak adına bu fırsatı yada bu teveccühü geri çeviremezdim.

 Beş  yıldan bu yana Beykoz Sağlık Grup Başkanlığında görev yapmaktayım.   Bu süreçte sayın kaymakamımızın, sayın belediye başkanımızın büyük destekleri ve çok kıymetli hamilerimizin değerli katkılarıyla sağlık ocaklarımızın tadilatı ve yeni sağlık ocaklarının inşası konusunda oldukça önemli mesafeler katettik. 1 Kasım 2010 tarihinde ilimizde de hayata geçecek olan ?Aile Hekimliği Uygulaması?na uygun, toplumumuzun kalite beklentilerine cevap verecek, hem hizmet alanın hem de hizmet verenin kendisini huzurlu hissedeceği mekanlar tasarladık. Şükürler olsun ki bu hedeflerimizde ciddi mesafeler katettik.

 1 Kasım 2010 tarihinde Aile Hekimliği Uygulamasına geçildiğinde mekan kalitesine hizmet kalitesinin de ekleneceği, halkımızın laik olduğu hizmet standartlarına ulaşılacağı umudunu ve yakın zaman sonra aslıma rücu ederek yani Aile Hekimi olarak sizlere hizmet verecek olmanın heyecanını taşıyorum.

 Gazetemizin bundan sonraki sayılarında bir süre ?Aile Hekimliği? uygulaması konusunda yazılar hazırlayarak toplumun bu yeni sağlık organizasyonuna uyum sağlamasına hizmet etmeyi planlıyorum. Aile Hekimliği nedir ? Aile Hekimliğine neden gerek duyuldu ? Dünyadaki uygulamaları nasıldır? Türkiye?de uygulama nasıl hayata geçirilecek gibi sorulara cevap arayacağız.

 Bu ilk tanışma yazısını noktalarken hepinize sağlıcakla kalın diyor, sevgi ve saygılarımı sunuyorum.

Dr. Şahin ÇINAR

Merhaba Beykoz Çınarları!
Bizi Takip Edin