Mermi çıkarılırsa felç kalma riski olan genç yardım bekliyor

Beykoz Anadolu Hisarı'nda cuntacı askerlerin açtığı ateşle yaralanan 17 yaşındaki Yasin Akkaşoğlu, omuriliğine saplanan mermiyle yaşıyor.

15 Temmuz'da Fatih Sultan Mehmet Köprüsü'ne gitmeye çalışırken Beykoz Anadolu Hisarı'nda cuntacı askerlerin açtığ

featured
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

Beykoz Anadolu Hisarı’nda cuntacı askerlerin açtığı ateşle yaralanan 17 yaşındaki Yasin Akkaşoğlu, omuriliğine saplanan mermiyle yaşıyor.

15 Temmuz’da Fatih Sultan Mehmet Köprüsü’ne gitmeye çalışırken Beykoz Anadolu Hisarı’nda cuntacı askerlerin açtığı ateşle sırtından yaralanan 17 yaşındaki Yasin Akkaşoğlu, omuriliğine saplanan mermiyle yaşıyor. Mermi çıkarılırsa felç kalma riski olan genç, yetkililerden yardım bekliyor.

15 Temmuz darbe girişiminde 17 yaşındaki Yasin Akkaşoğlu, Fatih Sultan Mehmet Köprüsü’ne gitmeye çalışırken Anadolu Hisarı’nda cuntacı askerlerin açtığı ateşle sırtından yaralandı. Komşusu Şenol Dinç ile askerlerin darbe girişimi üzerine FSM Köprüsü’ne gitmeye çalışan Yasin Akkaşoğlu’nun askerin açtığı ateş sonucu sırtına isabet eden mermi omuriliğine saplandı. Komşusu Şenol Dinç, ayağından yaralanırken, Akkaşoğlu’nun omuriliğine yakın mesafede bulunan kurşunun felç kalma riski nedeniyle çıkarılamadığı öğrenildi. Felç kalmak istemeyen Akkaşoğlu, yetkililerden yardım bekliyor.
Yaşadığı o kabus gibi geceyi anlatan Yasin, ‘ Halkla beraber yürüyüşe katıldık o gece. Aşağı kadar indik Anadolu Hisarı’nın oraya askerler önümüze çıktı, yolumuzu kestiler. Hiç uyarmadan, bir şey demeden ikaz etmeden, 2 el havaya ateş ettikten sonra bizi taradılar. Bizim üstümüze bizde o esnada yaralandık‘ dedi.

Yaralı halde evine giderek ambulans çağıran genç, ‘Yaralı yaralı eve çıktım. Ambulansı aradım, ‘gelemeyiz’ dediler. Sonra bir daha aradık, bir saat sonra geldiler ambulansla hastaneye geçtik. Gece 3’ten beri sabaha kadar oradaydık. ‘Kurşunu alamayız, omuriliğe çok yakın olduğu için felç kalma riski olduğu için alamayız’ dediler. Tam kemiğin yanındaymış öyle kalacak birkaç ay geçtiği zaman tekrar film çekilecek o zaman belki bir şeyler yapabilirlermiş‘ diye konuştu.

Yetkililerden yardım bekleyen Yasin, ‘Yetkilerden yardım istiyorum, ilgilensinler bu konuyla. Ben daha 17 yaşındayım, o kemik belki gelişecek, riskli korkuyorum bir şey olacak felç kalacağım diye . Başka bir hastaneye sevk etsinler, alsınlar. Özel hastaneye de gittik hepsi aynı şeyi diyor. Yetkililerden yardım destek istiyoruz‘ şeklinde konuştu.

Mermi çıkarılırsa felç kalma riski olan genç yardım bekliyor
Bizi Takip Edin