Mevlid Kandili Beykoz’da muhabbetle idrak edildi

Beykoz Belediyesi tarafından düzenlenen “Mevlid Kandili Özel Programı”nda “Dursun Ali Erzincanlı Şiir Dinletisi” ve "Hayati İnanç Söyleşisi" yer aldı.
  • 28.09.2023 13:02:19

Âlemlere rahmet olarak gönderilen son peygamber Hz. Muhammed (s.a.v)’in dünyaya teşrifi Beykoz’da muhabbet dolu “Mevlid Kandili Özel Programı”yla kutlandı. Hayati İnanç'ın "en sevgili"yi anlattığı ve Dursun Ali Erzincanlı’nın naatler okuduğu programda Kur’an-ı Kerim tilaveti yer aldı. 

Beykoz Belediyesi tarafından, “2. Uluslararası Beykoz Cam Festivali” (22 Eylül-1 Ekim) kapsamında düzenlenen kandil özel programı, ilçe sakinlerini 15 Temmuz Şehitler Meydanı (Belediye Meydanı)’nda peygamber sevgisiyle bir araya getirdi. 

Hicri takvime göre, 1452 yıl önce Rebiyülevvel Ayı’nın 12. gecesinde gerçekleşen kutlu doğum evrenin en büyük hadiseleri arasında yer alıyor.   

İlçe sakinlerinin Mevlid Kandili’nin manevi atmosferini hep birlikte yaşadığı, iki cihan güneşinin hasretle anıldığı programın açılışı, Ayasofya-i Kebir Camii İmam Hatibi Bünyamin Topçuoğlu’nun gönüllere hitap eden Kur'an-ı Kerim tilavetiyle yapıldı.   

Yazar Hayati İnanç ise söyleşisinde Hz. Peygamber'i anmanın, anlamanın, tavsiyelerini yaşamanın ve onun rehberliğinde bir ömür sürmenin önemini ilçe sakinleriyle paylaştı. İnaçer’in divan edebiyatı mısralarıyla süslediği konuşması programa katılan vatandaşlar tarafından ilgiyle takip edildi. 

DURSUN ALİ ERZİNCANLI NAATLER OKUDU

Programda ilçe sakinleriyle buluşan Dursun Ali Erzincanlı, rahmet peygamberine sevgi ve bağlılığı ifade eden şiir ve naatler okudu. Dursun Ali Erzincanlı’nın Hz. Muhammed (sav)’in yüksek karakteri, cesareti, edebi, adaleti ve şefkatini anlatan mısraları alandaki vatandaşlar tarafından saygıyla dinlendi.

Beykozluların "en sevgili"yi andığı programda dualar da edildi. 

 

İlgili Haberler