MHP Beykoz kadınları şiddete dikkat çekti

MHP Beykoz Kadın Kolları Başkanlığı, 25 Kasım Kadına Şiddetle Mücadele Haftası'nda farkındalık için bir araya geldi.
  • 27.11.2023 19:48:03

MHP Beykoz Kadın Kolları Başkanı Sare Sezer ve Kadın Kolları yöneticileri, 25 Kasım Kadına Şiddetle Mücadele Haftası'nda MHP Beykoz İlçe Başkanlığında gerçekleştirdikleri seminerle, kadına şiddetle mücadelenin fiziksel, psikolojik ve hukuksal yönlerini ele aldı.

Seminer, büyük bir katılım ve coşkuyla gerçekleşti. MHP İstanbul İl Başkanlığı Aile ve Kadından Sorumlu İl Başkan Yardımcısı Dilara Erkut da etkinlikte yer aldı.

MHP Hukuktan Sorumlu İlçe Başkan Yardımcısı AV. Tolga Keskin, kadına şiddetle mücadelenin hukuksal boyutlarına dair önemli bilgiler verirken, MHP Beykoz İlçe Başkanlığının da şiddet mağduru kadınların hukuki mücadelesinde sürekli destek olacaklarını vurguladı.

Ardından, MHP Küçükçekmece İlçe Başkan Yardımcısı Ayten Çalış Kurtçu ve Öğretim Üyesi Psikolog Burcu Baş, seminere katılan kadınlara şiddetin psikolojik boyutlarını anlatarak, bilgi dolu bir etkileşimde bulundular. Seminer katılımcıları, öğrendikleri bilgilerle oldukça memnun kaldıklarını ifade ederek MHP'nin bu kapsamlı çalışmasından dolayı memnuniyetlerini dile getirdiler.

Kadın Kolları Başkanı Sare Sezer ise Türk Milli Kültürü içinde kadının önemini vurgulayarak, her şiddet mağduru kadına sürekli destek olma sözü verdi.

İlgili Haberler