MHP Beykoz muhtarlarıyla bir araya geldi

MHP Beykoz İlçe Başkanlığı, Beykoz muhtarları ile MHP'li yöneticileri bir araya getirdi.

MHP Beykoz İlçe Başkanlığı, Beykoz muhtarları ile MHP Genel Başkan Yardımcısı İzzet Ulvi Yönter, İstanbul Milletvekili Bülent Karataş ve…

featured
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

MHP Beykoz İlçe Başkanlığı, Beykoz muhtarları ile MHP’li yöneticileri bir araya getirdi.

MHP Beykoz İlçe Başkanlığı, Beykoz muhtarları ile MHP Genel Başkan Yardımcısı İzzet Ulvi Yönter, İstanbul Milletvekili Bülent Karataş ve İstanbul İl Başkanı Birol Gür’ü bir araya getirdi.

Beykoz Belediyesi Necmettin Erbakan Kültür Merkezi’nde Beykoz Muhtarları ile yapılan toplantının ev sahipliğini MHP Beykoz İlçe Başkanı Oğuzhan Karaman ve Beykoz Belediyesi Meclis üyeleri yaptı.

Oğuzhan Karaman: MHP, Beykoz’un sorunlarıyla hem hal oldu

MHP Beykoz İlçe Başkanı Oğuzhan Karaman yapmış olduğu kısa konuşmada, MHP olarak her zaman halkın içinde olduklarını ve bölgenin sorunlarını TBMM’ye taşımak amacıyla Muhtarlarla bir araya geldiklerini ifade etti. Başkan Karaman, programlarına katılım gösteren mahalle muhtarlarına teşekkür ederek, “Bölgede yaşanan her hangi bir sorunun gündeme gelmesi durumunda vekillerimiz tarafından TBMM’ye taşınacaktır. Vekillerimiz gerek soru önergesi, gerekse kanun teklifleri ile Beykoz’un sorunlarıyla hem hal olmuşlardır” dedi.

Birol Gür: Sadece seçim sathı mahallinde değil…

MHP İstanbul İl Başkanı Birol Gür “Milliyetçi Hareket Partisi İstanbul’da, sadece seçim sathı mahallinde değil, her zaman STK’larla ve vatandaşımızla ve değerli muhtarlarla bir araya gelme çabası içerisinde çalışmalarını yürütmektedir” diye konuşan İstanbul İl Başkanı Birol Gür, katılımlarından dolayı Beykoz Muhtarlarına teşekkür etti.

İzzet Ulvi Yönter: Beykoz’da mücadeleye devam edeceğiz

MHP Genel Başkan Yardımcısı İzzet Ulvi Yönter’de programa katılan Beykoz Muhtarlarının mahallelerini tek tek sayarak katılımları nedeniyle kendilerine teşekkür etti. Beykoz’da mücadeleye devam edeceklerini ve Beykoz İlçe Başkanı Oğuzhan Karaman’ın samimi ve heyecanlı bir şekilde Beykoz sokaklarında olduğunu kaydeden İzzet Ulvi Yönter, “Beykoz’un sorunlarını bize aktararak, Meclis’te gündeme getirilmesi konusunda bir irade gösteriyorlar” şeklinde konuştu.

Cumhurbaşkanı Türkiye Cumhuriyeti’nin başıdır

MHP’nin seçimlerin öncesinde de sonrasında da vatandaşlarla birlikte olduğunu söyleyen Yönter, Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın ABD’ye yapmış olduğu ziyareti değerlendirdiği konuşmasında, CHP ve HDP’yi sert sözlerle eleştirerek ‘Cumhurbaşkanı Erdoğan, ABD’ye gitti, CHP’den, HDP’sine kadar pek çoğu akla hayale gelmeyen karalamalarla saldırdı. Dış meselelerde, milli konularda hükümeti desteklersiniz MHP’li ya da AK Partili olmazsınız, yalnızca milli olursunuz. Cumhurbaşkanı Türkiye Cumhuriyeti’nin başıdır. ABD’ye gitti ve mektubu iade etti. Diplomaside bir dil var, Trump basın toplantısı düzenlerken ‘Takdim ettim’ dedi. ‘Vay efendim nasıl takdim ettim dersin’ diyorlar. Ne yapsaydı? ABD’de iki büklüm mü olsaydı? Cumhurbaşkanı, Türkiye’yi Washington’da ahlaklı, dik duruşlu onurlu bir şekilde temsil etmiştir. Bundan niye rahatsızlar.’ ifadelerini kullandı.

Hüsnü Kolcu: Muhtarların yardımcıları yok

Beykoz Muhtarlar Derneği Hüsnü Kolcu’da, muhtarların sorunlarını ifade ettiği konuşması sonrasında, sorunların projelendirildiği dosyayı MHP Genel Başkan Yardımcısına verdi. Beykoz Muhtarlar Derneği Başkanı Hüsnü Kolcu, “her ne kadar Cumhurbaşkanı bize sahip çıksa da, muhtarlarımız şu durumda pekiyi değiller… Türkiye’de yaklaşık 53 bin muhtar var… Bu toplantıyı hafta içinde bir gün yapmış olsaydınız, bu kalabalığı burada bulamazdınız. Çünkü muhtarlarımızın yardımcısı yok” şeklinde konuştu.

İkametgâh kaydı yine muhtarlara verilsin

Mahalleye gelen gidenden haberleri olmadığını, bu vesile ile ikametgâh kayıtlarının nüfus müdürlüklerinden alınarak yeniden muhtarlara verilmesini isteyen Hüsnü Kolcu, muhtarların karamsar ve yetkisiz durumda olduklarını söyledi. Belediyelerin muhtarlara ayni yarım yapabildiğine yönelik yasayı hatırlatan Muhtar Kolcu, bu yardımın nakdi olarak yapılmasını ve muhtarların belediye başkanlarının iki dudağı arasından kurtarılması gerektiğini, belediye başkanlarının isterse yardım verdiğini, isterse vermediğini söyledi.

Tüzel kişilik istiyoruz

Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın, ‘muhtar mahallesini avucunun içi gibi bilmeli’ şeklindeki sözlerini hatırlatan Hüsnü Kolcu, “bileceğiz de nasıl bileceğiz? Hiçbir yetkimiz yok. Mahalleye kim geliyor, kim taşınıyor. Hiç bir şey bilmiyoruz. Köy muhtarında olduğu gibi bizde tüzel kişilik istiyoruz. Birde muhtarlara yeşil pasaport istiyoruz” şeklinde konuştu.

MHP Genel Başkan Yardımcısı İzzet Ulvi Yönter, Kolcu’nun ifade ettiği sorunları ortak kanaat olarak değerlendirdiğini ve TBMM’de gündeme taşıyacaklarını kaydederek, Kolcu’nun kendisine verdiği dosyanın namusları olduğunu ve dosyayı Genel Başkan Devlet Bahçeli’ye sunarak talimatlarını alacağını söyledi.    

Programa katılan MHP Genel Başkanı İzzet Ulvi Yönter, MHP İstanbul Milletvekili Mehmet Bülent Karataş, MHP İstanbul İl Başkanı Birol Gür ve MHP Beykoz İlçe Başkanı Oğuzhan Karaman program sonunda Beykoz Muhtarları ile hatıra fotoğrafı çektirdi.

MHP Beykoz muhtarlarıyla bir araya geldi
Bizi Takip Edin