MHP, Öğretmenler Günü'nde çiçek dağıttı!

MHP Beykoz İlçe Teşkilatı, İlçe Milli Eğitim Müdürü Nazmi Yekrek’i ziyaret etti; ardından Denizcilik Meslek Lisesi öğretmenlerine karanfil dağıttı

MHP Beykoz İlçe Teşkilatı, 24 Kasım Öğretmenler Günü münasebetiyle İlçe Milli Eğitim…

featured
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

MHP Beykoz İlçe Teşkilatı, İlçe Milli Eğitim Müdürü Nazmi Yekrek’i ziyaret etti; ardından Denizcilik Meslek Lisesi öğretmenlerine karanfil dağıttı

MHP Beykoz İlçe Teşkilatı, 24 Kasım Öğretmenler Günü münasebetiyle İlçe Milli Eğitim Müdürü Nazmi Yekrek’i makamında ziyaret etti; ardından Barbaros Hayrettin Paşa Anadolu Denizcilik Meslek Lisesi öğretmenlerine karanfil dağıttı.

Nazmi Yekrek: Gelecekten ümitliyim!

24 Kasım Öğretmenler Günü münasebetiyle İlçe Milli Eğitim Müdürü’ne Ali Emanet başkanlığında bir ziyaret gerçekleştiren MHP heyeti; Adnan Ceviz, Yılmaz Gökgöz, Şeref Kurtuluş ve İsmail Hakkı Önenerk’ten oluştu.

Misafirleri ile yaptığı sohbette, Türkiye’nin geleceğinden ümitli olduğunu ifade eden İlçe Milli Eğitim Müdürü Nazmi Yekrek, “ Ben gencimi, onun heyecanlarını görüyorum;  değerler eğitiminin ne kadar önemli olarak gündemde tutulduğunu görüyorum. Ben nehrin asıl yatağına bakıyorum” dedi.

22 milyon genç eğitim alıyor

Üniversiteli gençler ile beraber Türkiye’de şu an eğitim almakta olan genç sayısının 22 milyon olduğu bilgisini veren Nazmi Yekrek, toplumun eğitim düzeyi yükseldikçe, Türkiye’nin de daha farklı olacağını kaydetti.

Eğitim, beşikten mezara kadar

Konuşmasının devamında hayat boyu öğrenmeye önem verilmesi gerektiğine işaret eden Yekrek, “ Beşikten mezara kadar eğitim” hususuna vurgu yaptı. Kahvehaneleri kıraathanelere çevirmek gerektiğini belirten İlçe Milli Eğitim Müdürü, bu konudaki düşüncesini şu sözlerle dile getirdi: “ Kahvehanede oturacağına kitap oku; televizyonu kapat, kitap oku.”

Ali Emanet: Öğretmenler hak ettikleri yaşam standardına sahip değiller

MHP Beykoz İlçe Teşkilatı Başkanı Ali Emanet ise, eğitim konusunun çok önemli olduğunu belirterek, “ Eğitim meselesini halledemeyen milletler tarihten silinmeye mahkûmdurlar” dedi. Ali Emanet, “ Özellikle kız çocuklarının okuması önemli; annenin eğitimli olması sayılamayacak kadar çok artı değer taşıyor” açıklamasını yaptı.

Toplumda eğitimli insan sayısı arttıkça, kalitenin de yükseleceğini belirten Emanet, “Toplumun kalitesi yükselince de, ülkenin kalitesi yükselecek; millet olmanın standardını ancak o şekilde yükseltebiliriz” açıklamasında bulundu.

Öğretmenlerimize saygı ve sevgilerimizi iletiyoruz

Ziyaretlerini 24 Kasım Öğretmenler Günü münasebetiyle gerçekleştirdiklerini ifade eden Emanet, şunları söyledi: “ Beykoz’daki eğitim ordusunun başı olarak sizi ziyaret etmiş bulunuyoruz. Gönül ister ki, Beykoz’daki tüm okullarımızı, öğretmenlerimizi tek tek ziyaret edelim. Mümkün olmuyor; Beykoz dağınık bir bölge. Biz, sizin şahsınızda hepsini ziyaret etmiş olalım. Sizin şahsınızda hepsine saygılarımızı, sevgilerimizi iletiyoruz. 

Öğretmen ücretleri 1995 yılı ücretine denk geliyor!

Öğretmenlik mesleği çok kutsal bir meslek. Bu, tartışılmaz. Öğretmenlerimizin genel durumuna gelince… Hak ettikleri şekilde bir yaşam standardına sahipler mi? Değiller. Diğer meslek gruplarında olduğu gibi öğretmenlerimizin de çok değişik sorunları var. Aldıkları ücretlere baktığımızda, 1995 yılındaki ücretlere denk geliyor. Şu andaki yıl, 2012! Bu eksikliklerin de giderilmesini talep ediyoruz; öğretmenlerimizin daha güzel, hayat standardı yüksek bir kaliteli yaşam sürmesini temenni ediyoruz ve ülkemizi yöneten yöneticilerden bu eksikliğin giderilmesini talep ediyoruz.”

Öğretmen, gerektiğinde fıske de vuracak

Öğretmenlerimiz okullarda veliler tarafından zaman zaman şiddete maruz kalıyorlar. Bunu da kabul etmiyoruz. Böyle bir şeyin olmaması gerekir. Öğretmen demek anne, baba, abi, gerektiğinde arkadaş demektir. Bu tip velilere de sesleniyorum! Öğretmenlerimiz kesinlikle yanlış iş yapmaz; öğrencisine gerektiğinde bir fiske de vuracak. ‘ Vuramaz, edemez!’ öyle bir şey yok. Ben, hiçbir öğretmenin de öğrencisini kendi çocuğundan ayrı göreceğine ihtimal vermiyorum.

Öğretmen, toplumun kutup yıldızı

Sözlerinin devamında, gelişmiş toplumlarda öğretmenlerin bir ayrıcalığı olduğunu kaydeden MHP İlçe Başkanı, konuşmasının sonunda ise, “ Bizim ülkemizde ise bakıyoruz; geçinemiyor öğretmenlerimiz. Zaman zaman hak arama adına birtakım eylemler yapıyorlar. Bu, onların en demokratik hakkıdır. Birtakım taleplerde bulunuyorlar. Devletin de bunların üzerine diğer bir memur grubunu coplu, biber gazlı sürmesi hoş bir şey değil. Öğretmenlerimizi biblo gibi ayrı bir yere koymalıyız. Onlar bizim toplumumuzun kutup yıldızları. İnşallah hak ettikleri şeklide yaşarlar” dedi.

Vekil zamları, öğretmen zammının altında olsun!

MHP heyetinden Basın- yayın sorumlusu Yılmaz Gökgöz ise, Atatürk’ün, “ Vekillere yapılacak zammın, öğretmenlerin altında olması gerektiği”  şeklindeki sözünü hatırlattı.

Tüm öğretmenler adına çiçek hediye ettiler

Heyet, İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü makamından ayrılmasının öncesinde, Müdür Nazmi Yekrek’e tüm öğretmenler adına çiçek takdim etti.

Barbaros Hayrettin Paşa Lisesi’nde çiçek dağıttılar

İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü’nün ardından Barbaros Hayrettin Paşa Anadolu Denizcilik Meslek Lisesi’ne geçen MHP heyeti, burada okul öğretmenlerini kutlayarak, kendilerine karanfil takdim etti.

Okul Müdürü Fahri Muştu ile de sohbet eden heyet, daha sonra, Denizcilik ve Su Ürünleri Müzesi’ni gezerek, yetkili öğretmenden bilgiler aldı.

Haber: Arzu Başlantı

MHP, Öğretmenler Günü'nde çiçek dağıttı!
Bizi Takip Edin