MHP'de Akif Taşdemir ile devam

MHP Beykoz İlçe Teşkilatı, olağan kongresinde Akif Taşdemir'in ilçe başkanlığı görevine devam etmesi yönünde karar alındı.

MHP Beykoz İlçe Teşkilatı, olağan kongresinde tek liste ile oylamaya giderek ilçe başkanlığı seçimini yeniden…

featured
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

MHP Beykoz İlçe Teşkilatı, olağan kongresinde Akif Taşdemir’in ilçe başkanlığı görevine devam etmesi yönünde karar alındı.

MHP Beykoz İlçe Teşkilatı, olağan kongresinde tek liste ile oylamaya giderek ilçe başkanlığı seçimini yeniden Akif Taşdemir’den yana kullandı.

MHP Genel Merkez tarafından atanan Akif Taşdemir’in başkanlığı ilçe teşkilatı tarafından da onay görerek ilçe başkanlığı görevine devam etmesi yönünde karar alındı.

Sabah saat 10.00’da yapılması planlanan kongre, yeterli çoğunluğun sağlanamamasından ötürü öğlen 12.00’da yapıldı.

Necmettin Erbakan Kültür Merkezi’nde düzenlenen kongreye; ilden ve ilçe teşkilatından çok sayıda parti mensubu katıldı. Bunun yanı sıra bazı muhtarlar ve STK temsilcileri de kongreyi takip etti. Beykoz Türk Ocakları Başkanı Mustafa Armağan, Ülkü Ocakları Başkanı Emre Bilir, MHP Beykoz Belediye Başkan Adayı Alahattin Köseler’de kongreyi dikkatle takip eden isimlerdi.

Şenel Ustabaşı’da oradaydı!

2014 yerel seçimlerinde CHP’den meclis üyesi adayı olan Şenel Ustabaşı, MHP kongresinde delege olarak oy kullandı. Şenel Ustabaşı, tüzük gereği başka bir partiden belediye başkan adayı olarak gösterilen kişinin, başka partiye geçtiğinde Ankara’ya başvuruda bulunması gerektiğini fakat kendisinin başvuramadığından ötürü CHP’deki adaylığının ve üyeliğinin kabul görmediğini açıklayarak MHP’deki üyeliğinin devam ettiğini söyledi.

İstiklal Marşı’nın sonrasında resmi olarak başlayan kongrede ilk olarak divan kurulu oluşturuldu. Büyük bir katılımın olduğu kongrede MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli’nin parti mensuplarına gönderdiği mektup büyük bir alkış aldı.

Faaliyet raporu, denetim raporu ve mali rapor üyelere okunarak ibrası istendi. Raporlar, oy birliği ile üyeler tarafından kabul edildi.

Hayrettin Nuhoğlu: Bu ülke neden bu hale geldi?

Genel Merkez Yöneticisi Hayrettin Nuhoğlu, kürsüye çıkarak Türkiye’nin gündemine dair pek çok konuya değindi ve iktidarı eleştirdi. Nuhoğlu, 12 yıldan beri AK Parti’nin ülkeyi kötü yönettiğine vurgu yaparak; “Yarına umutla bakan insanlarımızın sayısı artık çok azalmıştır. Devlet güçsüz kalmıştır. Telaş, endişe ve korku hakimdir. Hemen her gün birileri cinnet geçiriyor. 2013 yılında Türkiye’de 213 tane kadın öldürülmüştü. 2014’te ise bu sayı 255’e çıkmıştı, dünküler hariç çünkü aynı gün 3 tane kadın daha öldürüldü. 16 bin Türk insanı kayıptır, bulunamıyor. Bunların 6 bini çocuk. Terörist olarak dağa çıkarılan gençlerimizin sayısı kesin olarak bilinmiyor. Bunca yollar yapıldı ama karayollarımız kan gölü. Bu hale gelmemizin en önemli sebebi, 12 yılı aşkın süredir ülkemizi yönetmekte olan AK Parti iktidarıdır. Onların uyguladığı sosyal ve ekonomik tedbirlerin iflasıdır. İşsizlik ve geçim derdinde aileler çatırdıyor” diyerek iktidar partisinin başa gelmeden önce halka verdiği vaatlerin yerini bulmadığı ifade etti.

Nuhoğlu’nun konuşmasını tamamlamasından sonra bir parti mensubu ayağa kalkarak Türkiye’nin genel durumundan ziyade Beykoz’un çok önemli imar ve 2B gibi sorunları olduğunu ve Nuhoğlu’nun bu dair de konuşma yapmasını istedi. Nuhoğlu ise; kongrenin sonrasında bu konular üzerine de konuşabileceğini ifade ederek parti mensubu kişiye cevap verdi.

Oy kullanma süresinin bitiminde sonra 400 delegeden sadece 158 delege oy kullandı. Tek liste ile seçime gidilen kongrede, 12 boş oy kullanırken 146 oyla Akif Taşdemir yeniden ilçe başkanı olarak belirlendi.

MHP Akif Taşdemir İlçe Yönetimi:

Akif Taşdemir, Hüseyin Gizdeşman, Hayati Kavi

Mert Alo, Sedat Ali Emanet, İsmail Hakkı Önenerk

Mehmet Pektaş,Recep Yüksel, Bülent Gökdağ

Ramazan Miniç, Burhan Bakır, Mehmet Bilir

Mithat Delioğlu, Mehmet Pulant, Cemalettin Altuntaş

Serafettin Kılıç, Hayrettin Şenol, Yücel Erdem, Mehmet Balta

MHP'de Akif Taşdemir ile devam
Bizi Takip Edin