MHP'den Şehide Saygı, Birlik ve Beraberlik Gecesi

MHP Beykoz İlçe Teşkilatı, “Şehide Saygı, Birlik ve Beraberlik Gecesi” düzenledi.

MHP Beykoz İlçe Teşkilatı, “Şehide Saygı, Birlik ve Beraberlik Gecesi” düzenledi. İl Başkanlığı’nın da ilgi gösterdiği gecede, şehit ailele

featured
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

MHP Beykoz İlçe Teşkilatı, “Şehide Saygı, Birlik ve Beraberlik Gecesi” düzenledi.

MHP Beykoz İlçe Teşkilatı, “Şehide Saygı, Birlik ve Beraberlik Gecesi” düzenledi. İl Başkanlığı’nın da ilgi gösterdiği gecede, şehit ailelerine hediyeler takdim edildi; türkü ve marşlar eşliğinde birlik ve beraberlik mesajları verildi.  Ali Emanet başkanlığındaki Beykoz MHP İlçe teşkilatının ev sahipliğinde,  Büyükşehir Belediyesi Beykoz Koru Tesisleri’nde gerçekleşen geceye, İl Başkanı Abdurrahman Başkan, MYK üyesi Ahmet Turgut, İl eski Başkan Yardımcıları Zafer Karaosmanoğlu, Enver İpek, MHP Üsküdar İlçe Başkanı Habip Suiçmez,  Ümraniye MHP İlçe eski Başkanı Sabri Şenel ile Beykoz İl Dernekleri Başkanı Ali Kemal Kılıç, Yeşilay Beykoz Şube Başkanı Dr. Ziya Gümüş, Beykozlu Giresunlular Dernek Başkanı Hasan Harakaya, Muhtarlar Derneği Başkanı Cavit Gül, Beykoz Merkez Mahalle muhtarı Hayri Nalbantoğlu, Çengeldere Mahhallesi eski muhtarı Hüseyin Öztürk, Şenel Ustabaşı, Kurtuluş Ünal, şehit aileleri ve MHP’li üyeler katıldılar.

Gecede, MHP İstanbul İl teşkilatının 15 Temmuz’da yapılacak olan kongresinde aday olarak yarışacak olan Ülkü Ocakları eski Genel Başkanı Azmi Kara Mahmutoğlu, İstanbul Ülkü Ocakları eski Başkanı Erdem Karakoç, Esenler İlçe Başkanı Ahmet Fidan da hazır bulundu.

Ali Emanet: Beykoz için usanmadan çalışacağız

Saygı duruşu ve İstiklal Marşı ile başlayan gecenin açılış konuşmasını MHP Beykoz İlçe Başkanı Ali Emanet yaptı.  Konuşmasına, vatan müdafaasında şehit olan tüm güvenlik mensuplarını rahmetle andığını ifade ederek başlayan MHP İlçe Başkanı, “ tohum saç! Bitmez ise toprak utansın; hedefe vurmayan mızrak utansın. Hey gidi küheylan koşmaya bak sen, çatlarsan doğuran kısrak utansın” şeklindeki şiir dizeleri ile de, “bıkmadan, usanmadan Türkiye için, İstanbul ve Beykoz için çalışacaklarını” belirtti.

Beykoz, 2B mağduru

Emanet, konuşmasının devamında şunları söyledi: “ Güzel Beykoz’umuzun sıkıntılarını biliyoruz. İlçemiz, 312 km2’lik yüzölçümü ile İstanbul’da yeşilin en yoğun olduğu yerlerden bir tanesidir. Ülkemizde yüzde 85 mülkiyet sorunu vardır. 2B mağduriyetinin Türkiye genelinde en yüksek yaşandığı yer Beykoz ilçemizdir.”

MHP İlçe Başkanı, Beykozlular’a sitem etti

Bu sözlerinin ardından Beykozlular’a bir sitemde bulunmak istediğini kaydeden Emanet, şunları söyledi: “ Beykoz Çayırı’nda Belediyemiz tarafından düzenlenen bir etkinlik vardı. Mustafa Sandal konserinde o akşam yüz bin civarında insan olduğunu biz tespit ettik. Fakat 2B mağduriyeti yaşayan Beykoz halkı, 23 Nisan tarihinde Beykoz Muhtarlar Birliği tarafından Beykoz Belediyesi önünde 2B İle ilgili olarak düzenlenen basın açıklamasına aynı ilgi ve alakayı göstermemişlerdir.”

Aksini savunanlar, ayaklarını denk alsınlar!

Ali Emanet, konuşmasının devamında, “gelecek seçimde üç hilal’i Beykoz’da zirveye dikeceklerini” belirtti ve “ülkücü büyük düşünür; hedefimiz çok büyüktür. İlk hedefimiz, Beykoz’da Belediye Başkanlığı’nı kazanmaktır ve biz buna inanıyoruz. Beykoz’da fitneye, fesada asla fırsat vermeyeceğiz. Partimizi küçük düşürecek davranışlara asla ve asla fırsat tanımayacağız. Aksini savunanlar varsa, ayaklarını denk alsınlar!  Hangi parti olursa olsun, bayrak inmesin, vatan bölünmesin, ezan susmasın, önce Türkiye diyen herkesi saflarımıza davet ediyoruz.”

Sevgi yumağı ile çelikten bir yumruk olacağız

Beykoz MHP İlçe yönetimi olarak sevgiyle kenetleneceğiz. Sevgi yumağı ile çelikten bir yumruk gibi ayağa kalkarak gönülleri fethedeceğiz. Ülkemiz içinde ve dışında mevcut olan ihanet şebekelerini, kutsal vatan topraklarının üzerinde düzenledikleri entrikalar, yüce Türk milletini rahatsız etmekte ve üzmektedir. Bölücülük belasından, ahlaksızlık belasından, partizanlık, adam kayırma, yolsuzluk, yoksulluk musibetinden namusumu üzerine yemin ediyorum ki, ülkemiz insanlarını ancak ve ancak MHP kurtaracaktır.

Beykoz Belediye Başkanlığı’nın kazanılmasında mübah olan her yol denenecek

Emanet, konuşmasının devamında şunları söyledi: “Beykoz’da emin adımlar ile büyük bir yürüyüş başlattık. Toplumun tüm katmanlarını bu yürüyüşümüze davet ediyoruz. Parolamız, MHP’nin iktidarı ve Beykoz Belediye Başkanlığı’nın kazanılmasıdır. Bu yolda mübah olan her yolu deneyeceğimizin namus borcu olduğunun bilinmesini istiyorum.”

Beykoz’da gerçekleştirdikleri ilçe kongresinin sonrasında üzerlerine aldıkları sorumluluğun bilincinde olarak, emin adımlar ile yollarına devam ettiklerini kaydeden MHP İlçe başkanı Ali Emanet, “ neticeye adım adım yaklaştığımızın pırıltısını görmekteyiz” dedi ve konuşmasını, görevi başında şehit düşen asker, polis ve tüm şehitlerin ruhları için misafirlerinden Fatiha duası talebinde bulunarak sonlandırdı.

İl Başkanı Abdurrahman Başkan: MHP için ‘kandan besleniyor’ dediler!

Emanet’in ardından söz alan MHP İl Başkanı Abdurrahman Başkan ise, konuşmasına “unutulmaya yüz tutmuş, hep unutulmuş, sadece sayıları arttığında dikkatimizi çeken şehit ailelerimizin çektiği ızdırapları onlara yakın derecede hissettiğimizi bilmelerini istiyoruz” sözleri ile başladı.

Başkan, şunları söyledi: “MHP’yi hep kandan beslenen, şehitleri istismar edenler olarak açıkladılar. MHP, bir tane şehidi için bu ülkeyi yönetmekten bile vazgeçebilir. Bu derecede davasına ve milletine sahiptir; bir şehidin ızdırabını bizim kadar anlayamazlar.”

Şehit ailelerini ailemiz kabul ettik

Konuşmasında, şehit ailelerinin bir süre sonra acıları ile yalnız bırakıldıklarının altını çizen İl Başkanı, bu ailelerin sürekli olarak hatırlanması gerektiğinin altını çizdi ve “biz MHP olarak onları kendimize aile kabul ettik; onların acısı acımız, dertleri derdimiz olmuştur” dedi. İl Başkanı Abdurrahman Başkan, “İl Başkanlığımızın ve ilçelerimizin kapıları her zaman size açıktır” sözleriyle de şehit ailelerine seslendi.  

Protestomuz altında ezildiler, hâlâ da ezilmeye devam ediyorlar

İl Başkanlığı binasındaki Türk bayrağının yanında 9 günden beri siyah bir bayrağın asılı bulunduğunu kaydeden İl Başkanı, bu konuda şu açıklamayı yaptı: “ Hakkari’de şehit olan 8 askerimiz ve Antakya’da şehit olan bir kardeşimiz ile birlikte 9 şehidimiz için İl Başkanlığımıza 54 metrekare siyah bayrak astık. Çünkü bağırdığımızda, sokağa çıktığımızda bizim için ‘şehit kanından besleniyorlar, şehitleri istismar ediyorlar’ dediler ya, biz de bağırmadan da İl Başkanlığımızdaki bu bayraklar ile onları protesto ettik ve onlar da bunun altında ezildiler, ezilmeye de devam edecekler.”

Şehit ailelerine hediye verildi

Yapılan konuşmaların ardından ise, MHP Beykoz İlçe teşkilatı yönetimi, görev başında şehit düşen meslek gruplarını temsilen başlarına şapkalar giydiler ve şehit ailelerine hediyeler verdiler.

Sahnede ülkücü bir sanatçı: Zafer İşleyen

Daha sonra sahneye ülkücü camianın tanınan ismi Zafer İşleyen davet edildi. Sanatçı, misafirlerin coşkulu iştirakleri altında şarkı, türkü ve marşlar seslendirdi.

Haber: Arzu Başlantı

MHP'den Şehide Saygı, Birlik ve Beraberlik Gecesi
Bizi Takip Edin