MHP’li vekil muhalefete Beykoz’dan yüklendi!

Milliyetçi Hareket Partisi (MHP) İstanbul Milletvekili Mehmet Bülent Karataş, Beykoz’da yaptığı konuşmada muhalefete sert yüklendi.

MHP’li vekil muhalefete Beykoz’dan yüklendi!
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

Türkiye, 14 Mayıs 2023 tarihinde gerçekleştirilecek Cumhurbaşkanlığı ve milletvekilliği seçimlerine 2 günler kala heyecanını artırıyor. Cumhur İttifakı milletvekilleri ve adayları da halkın nabzını tutarak, yoğun bir şekilde çalışmalarını sürdürüyor.

Bu kapsamda, MHP İstanbul Milletvekili Mehmet Bülent Karataş, Beykoz Görentaş Köyü Kalkındırma ve Dayanışma Derneği’ni ziyaret etti.

MHP İstanbul Milletvekili Mehmet Bülent Karataş’ın ziyaretine, MHP Beykoz İlçe Başkanı Emre Çömlekçi, Meclis Üyeleri Kadir Çakıroğlu ve Bülent Gökdağ eşlik etti.

MHP'li vekil muhalefete Beykoz'dan yüklendi

Açılış konuşmasını yapan Dernek Başkanı Erol Yılmaz, “Bozkurt’un Görentaş Köyü’ndeniz. Derneğimiz her toplumsal olayda elimizden geleni yapmaktayız. 650 üyemiz var. Her siyasi görüşten insanın olduğu derneğimizde hoşgörü asıl amacımızdır. Derneğimize ziyaretiniz bizleri son derece memnun etti.” dedi.

MHP'li vekil muhalefete Beykoz'dan yüklendi

MHP Beykoz İlçe Başkanı Emre Çömlekçi ise, “İyi yürekli, mert insanların olduğu Kastamonulular ile buluşmaktan son derece mutluyum. Sizlere Sayın Genel Başkanımız Devlet Bahçeli Bey’in selamlarını getirdim. Bu pazar günü yapılacak seçimde Kastamonuların bizleri tercih edeceğinden şüphem yoktur. Bizleri burada ağırladığınız için sizlere çok teşekkür ederim.” şeklinde konuştu.

MHP'li vekil muhalefete Beykoz'dan yüklendi

“TERÖRE VE TERÖRDEN DESTEK ALAN PARTİLERE SAYGI DUYMAYIZ”

İstanbul Milletvekili Mehmet Bülent Karataş, ”Bir insan yaşadığı yerde kuşatılmaya alındığı zaman kuşatmayı yarmaya çalışır. Bu ülke şuan kuşatmaya alınmaya çalışıldığı aşikâr gözüküyor. Bizim gibi aynı duygulara sahip olan diğer partilere gönül vermiş insanlar da var. Ama bu yanlıştan dönmek için uyarmak size düşer. Onlarca seçim yaşadık gördük. Hiç bir seçim insanların kaderiyle ilgili bir seçim haline gelmemiştir. Başka çerçeveden bakabilirler, değerlendirebilirler. Bir başka partiye mensubiyet besleyebilir. Kimlere saygı duymayacağız: Teröre ve terörden destek alan partilere saygı duymayız. Kastamonulusunuz, Bozkurtlusunuz bir cenazeniz oluyor bu dernekler sayesinde bir aradasınız. Mutluluğunuzda ve hüznümüzde de bir araya geliyorsunuz. Kastamonu derneklerinde vatan haini olmaz. Burada konuştuğumuz her şeyi her yerde konuşuyoruz. Etnik kökene ya da bölgeye göre konuşma gerçekleştirmiyoruz.” dedi.

MHP'li vekil muhalefete Beykoz'dan yüklendi

“TÜRK MİLLETİ ADINA KONUŞUYORUZ”

“Biz Edirne’den Ardahan’a, Diyarbakır’dan Trabzon’a milletimizin ortalama değerini alarak ortak değerini alarak bir misyonu savunuyoruz. Bu da bizi rahatlıyor. Biz Türk milleti adına konuşuyoruz. Bütün milletimizin fertlerini bir arada gördüğümüz için bölgesel konuşma yapmıyoruz. Milletine, devletine sevdalı olduğumuz için, millete ve devlete saldırı olduğu zaman bu konularda sessiz kalmamız istenmesin. Bu sevdaya sahip olanların başka meşguliyeti yok.” diyen Karataş konuşmasına şöyle devam etti:

“Bunların hepsinin sorunlarının yaşanacağı bir süreçteyiz. Elde görünen gerçekler var. ABD’nin, İngiltere’nin en belirgin gazeteleri ne diyor? ‘Tayyip Erdoğan kaybetmeli’ yazıyor. Neden bunlar siyasetimize karışmaya çalışıyorlar? 5 bin yıllık geleneği olan bir devletiz. Geleneği olan bir millete müdahale etmeye kalkıştığı zaman müdahale ederiz. Bizim ittifakımızın kurulma sebebi nedir? Terörle mücadele etmek için, yanı başımızda terörle savaşmak için bu ittifakı yaptık.”

MHP'li vekil muhalefete Beykoz'dan yüklendi

“TÜRKİYE, ÜZERİNDE HESAP YAPANLAR İÇİN ŞAŞIRTICI BİR OY ALMALI”

Milletten tek bir istekleri olduğunu söyleyen Bülent Karataş, “Biz bu bölgede 3 milletvekiliyiz. Terörün temsil ettiği partinin 4 milletvekili var. Milletimiz bu konuda cömert olmalı. 54 yıldır milleti için hep fedakârlık yapan bir parti için vatandaşımız da fedakârlık yapmalı. Biz önümüzdeki süreçte cumhuriyetin geride bıraktığı süreçte hem Cumhurbaşkanlığında hem de Milletvekilliğinde yüzde 51 yetmez. Türkiye üzerinde hesap yapanlar için şaşırtıcı bir oy alınmalı. Güçlü bir oy alındığında müttefikiz diye birlikte yol yürümek istenir. Türkiye gelişen ve güçlenen güçlü bir ülkedir. Bu seçimler bu yüzden daha da önem taşımaktadır.” dedi.

“HDP’YE, KANDİLDEKİ SİYASİ AKTÖRLERE NE VERDİNİZ DE SİZİ DESTEKLİYOR?”

Karataş, “Kılıçdaroğlu’ndan cumhurbaşkanı olmaz diyenler aday çıkartmışlar. Biz önümüzdeki pazar günü hep beraber Recep Tayyip Erdoğan’ı sandıktan güçlü çıkartmalıyız. Terör örgütünün pazarlığı nedir? Gördüğünüzü, bildiğinizi düşünerek hesap yapıp karar vereceksiniz. HDP’ye ne verdiniz de sizi destekliyorlar. Kandil’deki siyasi aktörlere ne verdiniz de sizi destekliyorlar. Mustafa Kemal Atatürk ile cumhuriyet kurulurken altı ok ile kurdu. Bu yüzden CHP’deki arkadaşları uyarmamız gerekiyor. Şu an ki yapı altı oka bir ok daha koydular: Bölücülük oku.” diye konuştu.

Milletvekili Karataş, “Siz Kastamonulu hemşehrilerime milliyetçiliği anlatacak değilim. Sizlerin tarihteki önemini bütün Türkiye bilmektedir. Hepinizi seviyor, bugün bizleri ağırlayan Erol Başkan ve siz değerli üyelerine şükranlarımı sunuyor, saygıyla selamlıyorum” diye sözlerini sonlandırdı.

Program, dernek merkezi önünde çekilen hatıra fotoğrafı ile son buldu.

.

.

MHP’li vekil muhalefete Beykoz’dan yüklendi!
Bizi Takip Edin