Milletvekili Külünk Beykoz'da öğrencilere konuk oldu

İstanbul Milletvekili Metin Külünk Beykoz'da Medipol Üniversitesi Siyaset Kulübü öğrencilerinin konuğu oldu.

Beykoz Kavacık'da bulunan Medipol Üniversitesi Siyaset Kulübü tarafından düzenlenen söyleşiye katılan Milletvekili Metin Külünk, ‘Zeytin Dalı

featured
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

İstanbul Milletvekili Metin Külünk Beykoz’da Medipol Üniversitesi Siyaset Kulübü öğrencilerinin konuğu oldu.

Beykoz Kavacık’da bulunan Medipol Üniversitesi Siyaset Kulübü tarafından düzenlenen söyleşiye katılan Milletvekili Metin Külünk, ‘Zeytin Dalı Harekâtı’nın Türkiye’ye dönük 100 yıllık oyunu ortadan kaldırdığını söyledi.

Medipol Üniversitesine konuk olan Milletvekili Metin Külünk Siyaset Kulübü tarafından düzenlenen söyleşide öğrencilerle bir araya geldi. Kavacık Güney Kampüs A105 No.lu derslikte gerçekleştirilen söyleşinin moderatörlüğünü İnsan ve Toplum Bilimleri Fakültesinden Dr. Öğr. Üye. Faik Tanrıkulu üstlendi.

Metin Külünk: Bu oyunu gören tek ülke Türkiye oldu!

Konuşmasında gündeme dair değerlendirmelerde bulunan Külünk, Zeytin Dalı Harekâtı’nın Türkiye’ye yönelik 100 yıllık tehdidi ortadan kaldırdığını söyledi. ABD’nin 2. Dünya Savaşı sonrası elde ettiği kazanımlarının sonuna geldiğini kaydeden Külünk şöyle dedi: “Çin’in ortaya çıkışı ve güçlenerek Batı’ya baskı yapması, ABD’yi ticaretin kilidi olan Doğu Akdeniz’de hamleler yapmaya zorladı. Bu yüzden ABD, Çin, Rusya ve İngiltere Doğu Akdeniz için Suriye üzerinden hamleler yapıyor. Bu oyunu gören tek ülke Türkiye oldu. Bu yüzden bizim nerede duracağımızı belirlemeye çalıştılar. 15 Temmuz darbe girişimi bunun için yapıldı. Çünkü bir akıl şunu görüyor. Anadolu toprakları jeopolitik güç merkezi. Bu gücü Türkiye iktisadi, siyasi, askeri yapısıyla tahkim ediyor. O zaman önümüzdeki 100 yılda çok kutuplu dünya düzeninde Türkiye’nin durduğu yer, dünyanın denge sistemini belirleyecek. Bunu gördükleri için eş zamanlı Türkiye’yi örselemek, küçültmek ve oyunun dışında tutmak istiyorlar. 15 Temmuz’da Türkiye’yi çöken devlet olarak işaretlemek istediler. Bunu başararak Türkiye’nin Suriye’nin kuzeyinde yapacağı müdahalelerinin önüne geçmek istediler. Başaramadılar. Türkiye, TSK içindeki FETÖ unsurlarını temizleyerek ‘Fırat Kalkanı’ ve ‘Zeytin Dalı Harekatı’nı yaptı, Musul ve Kerkük’le başlayan 100 yıllık oyunu bozdu.”

Milletvekili Külünk Beykoz'da öğrencilere konuk oldu
Bizi Takip Edin