Milli Eğitim Bakanı müjdeyi Beykoz’dan verdi

Milli Eğitim Bakanı Mahmut Özer İstanbul’da Beykoz Küçüksu Sabancı Öğretmenevi’nde düzenlenen iftarda öğretmenlerle bir araya geldi. Özer, öğretmen atamalarıyla ilgili önemli mesajlar vererek sıradaki atamanın yüzde 50’s
  • 21.04.2022 00:00:00

Milli Eğitim Bakanı Mahmut Özer İstanbul’da Beykoz Küçüksu Sabancı Öğretmenevi’nde düzenlenen iftarda öğretmenlerle bir araya geldi. Özer, öğretmen atamalarıyla ilgili önemli mesajlar vererek sıradaki atamanın yüzde 50’sinin yine İstanbul’a yapılacağını duyurdu.

galeri ismilli egitim bakani mujdeyi beykoz dan verdi 6378

Milli Eğitim Bakanı Mahmut Özer Beykoz Küçüksu Sabancı Öğretmenevin’de düzenlenen programda öğretmenlerle iftar yaptı.

Eğitim camiasını bir araya getiren iftar programına İstanbul İl Milli Eğitim Müdürü Levent Yazıcı, ilçe milli eğitim müdürleri ve çok sayıda öğretmen katıldı.

“YÜZDE 50 İSTANBUL’A ATAMA YAPMAYA DEVAM EDECEĞİZ”

Düzenlenen iftar buluşmasında açıklamalarda bulunan Bakan Mahmut Özer, “İstanbul, aslında çok avantajlı gibi görünse de öğretmen atamalarında genelde mahrum kalmış bir il olmuş. Onun için göreve geldikten sonra ilk atamada 2 bin 500 öğretmeni, son atamada ise yüzde 50’yi İstanbul’a verdik. Bundan sonraki atamalarda da İstanbul’daki öğretmen sayısı normal seviyeye gelene kadar yüzde 50 İstanbul’a atama yapmaya devam edeceğiz.” ifadelerini kullandı.

ÖĞRETMENLER İÇİN YENİ YÖNETMELİK HAZIR

Öğretmenlik meslek kanunu ile ilgili önemli açıklamalarda bulunan Bakan Özer, yönetmelik çalışmalarıyla ilgili hazırlıklarda son aşamaya gelindiğini duyurdu.

Öğretmenlere has bir kanunun hazırlanmasının kendilerine nasip olduğunu ve 14 Şubat 2022 tarihinde 7354 sayılı Öğretmenlik Meslek Kanunu yürürlüğe girdiğini söyleyen Özer, “İlk defa öğretmenlerle ilgili bir kariyer sistemi oluşturuldu. Yönetmelik çalışmalarıyla ilgili hazırlıklar da son aşamaya geldi. Tüm STK’lardan tüm eğitim paydaşlarından görüşlerini aldık. İnşallah Cuma günü itibarıyla yayınlanmak üzere Cumhurbaşkanlığımıza göndereceğiz. Yayınlandığı zaman da hem uzman öğretmenlik, hem başöğretmenlik ile ilgili eğitim program tarihini ve sınav program tarihini hepinizle paylaşacağız.” dedi.

İlgili Haberler