Minik eller, TEGV Hatıra Ormanı oluşturdu

TEGV Beykoz Ortaçeşme Öğrenim Birimi'nin organize ettiği fidan dikimi etkinliği ile minik eller kendi ormanını oluşturdu.

Türkiye Eğitim Gönüllüleri Vakfı (TEGV) Beykoz Ortaçeşme Öğrenim Birimi'nin organize ettiği fidan dikimi etkinliği sayesinde…

featured
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

TEGV Beykoz Ortaçeşme Öğrenim Birimi’nin organize ettiği fidan dikimi etkinliği ile minik eller kendi ormanını oluşturdu.

Türkiye Eğitim Gönüllüleri Vakfı (TEGV) Beykoz Ortaçeşme Öğrenim Birimi’nin organize ettiği fidan dikimi etkinliği sayesinde minik eller kendi ormanını oluşturdu.

Diğer İstanbul TEGV Şubelerinin öğrencileriyle gerçekleşen fidan dikiminde, yaklaşık 200 fidan toprağa ekildi. Riva orman alanında çok sayıda öğrenci, öğretmenlerinin desteğiyle fidanlarını dikmenin heyecanını yaşadı.

Bu etkinlikte de TEGV’i her zaman olduğu gibi TEGV Genel Müdürü Mete Meleksoy yalnız bırakmadı. Soğuğa rağmen fidanlarını diken minikler, daha sonra soluğu Türkiye Futbol Federasyonu’nun müzesinde aldı. Bir süre gezerek, bilgi alan minikler sonrasında federasyon tarafından hazırlanan sofrada ağırlandı.

TEGV sorumluları ve öğrenciler yemeğin ardından teşekkür anlamında Kanlıca-Riva Orman Şefliği’ne ve Futbol Federasyonu’nun Genel Sekreterliği’ne kendi elleriyle yaptıkları tabloları armağan etti.

Ortaçeşme Öğrenim Birimi Sorumlusu Makbule İnanç, eğitim gönüllüleri vakfının 20.yılı dolayısı ile böyle bir etkinlik düzenlemeyi tercih ettiklerini belirterek; “Çok çeşitli etkinlikler düzenliyoruz ama, bunun bir tanesini hatıra ormanı olarak gerçekleştirmek istedik. Birim olarak yola çıktık fakat, sonra düşündük ki neden bir TEGV ormanı olmasın… Çocuklarımıza fidan aşkını aşılamak istedik. Başvurularımızı yaptık, olumlu karşılandı. 200 fidanımızı şu an dikmiş bulunuyoruz.  Katılımlarından ve desteklerinden ötürü herkese teşekkür ediyorum” şeklinde konuştu.

Yaklaşık 2 saat süren etkinlik toplu fotoğraf çekimi ile sona erdi.

Minik eller, TEGV Hatıra Ormanı oluşturdu
Bizi Takip Edin