Minik yüreklerden, Suriye'ye en anlamlı yardım

Önce küçücük yüreklerini ortaya koydular ve sonra kimsenin yapamadığı en anlamlı yardımı Suriye'deki çocuklar için toplayıp yola çıkardılar.

Önce küçücük yüreklerini ortaya koydular ve sonra kimsenin yapamadığı en anlamlı yardımı Suriye'deki…

featured
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

Önce küçücük yüreklerini ortaya koydular ve sonra kimsenin yapamadığı en anlamlı yardımı Suriye’deki çocuklar için toplayıp yola çıkardılar.

Önce küçücük yüreklerini ortaya koydular ve sonra kimsenin yapamadığı en anlamlı yardımı Suriye’deki çocuklar için toplayıp yola çıkardılar.

9 yaşındaki Nisanur ve 11 yaşındaki Elif Tekin kardeşler,  Suriye’deki çocukların durumlarını izledikleri bir kampanyadan etkilenip minik yüreklerinde onlara kocaman bir yer açtı. Topladıkları yardımları Beykoz Belediyesi aracılığı ile Gaziantep’in Nizip ilçesindeki sığınma kampınagönderecek olan  Tekin kardeşler, bu mutluluğu Belediye Başkanı Yücel Çelikbilek ile paylaştı.

Beykoz Belediyesi önünde yapılan bu anlamlı toplantıya, Belediye Başkanı Yücel Çelikbilek olmak üzere Belediye Başkan Yardımıcısı Hanefi Dilmaç, AK Parti İlçe Başkanı Adem Sefer, AK Parti Gençlik Kolları Başkanı Fatih Sağlam, belediye meclis üyeleri ve belediye çalışanları katıldı. Çelikbilek, Tekin kardeşlere “ Yürekleri hep zengin olsun” temennisinde bulundu.

AK Parti İstanbul Milletvekili Metin Külünk’ün de katkı sunduğu kampanyayı sosyal medya aracılığıyla çevrelerine duyuran Nisanur ve Elif, oyuncaktan, giysiye, ilaçtan ayakkabıya, şekerden çikolataya kadar yardım malzemesi topladı.

Suriyeli çocuklar için toplanan 4000 çift çorap,  800 ilaç, 700 Çocuk Giyimi, 500 Oyuncak 50 paket şeker ve çikolata ile hasta bezleri Beykoz’dan Gaziantep’in Nizip ilçesinde bulunan sığınma kampına gönderildi.  

Gönlünüzde onlar içinde yer açın!

Güzel bir amaç ile burada toplandıklarını belirten Çelikbilek, daha önce bir çok malzeme yardımı gönderdiklerini ancak ilk kez Suriye’ye bu kadar anlamı bir yardım gönderileceklerini söyledi. Tekin kardeşler için “onların yürekleri kocaman” ifadesini kullanan Çelikbilek, herkesin bu konuda hassas davranış sergilemesini ve yüreklerini açmalarını istedi.

Türkiye’de şu an yaşayan insanların konumu ile Suriye’de yaşayan insanlarının konumunun aynı olmadığına değinen Çelikbilek: “Şu anda Suriye’deki en zenginin durumu, bizim şu an en fakir insanın durumundan daha kötü. Onlar yurtlarından kaçarak, canlarını kurtarmaya gelmişler. Biz burada duruyoruz, buranın insanlarıyız. Çevresindeki insanlardan veya ülkelerden onlara yardım edebilecek cesur insanlar yok. Bu ülkenin başındaki liderimiz gönlünden o insanları çıkarmıyor. 3 milyon insan yerinden ayrılmış. Bizim burada çocuklarımızın ellerini tutabilecek anneleri babaları var. Sosyal kuruluşlar var. Ama Suriyeli çocukların ellerini kim tutacak? Bu iki çocuğumuzun bu yüzden yardımlarını daha önce yapılan yardımlardan daha anlamlı buluyorum. Yürekleri titremiş ve oradaki çocuklara bir şeyler yapmak istemişler. Dünyanın her yerindeki fakir, garip, özgürlüğü olmayan herkes için gönlünüzde yer açın. Açın ki, merhamet duygularınız çoğalsın” şeklinde konuştu.

Törenin ardından Nisanur ve Elif, “Bir Çorap ve Bir Oyuncakla Yüzleri Güldürmeye Hazır mısınız?” Kampanyası kapsamında topladıkları yardımları teslim etmek üzere Gaziantep’e doğru yola çıktılar.

Kampanya kapsamına toplanan yardım malzemeleri şöyle:  

4000 Çift çorap

500 Oyuncak

700 Çocuk Giyim

45 Paket hasta bezi

800 çocuk ilacı

50 Ayakkabı

50 Paket şeker ve çikolata

Minik yüreklerden, Suriye'ye en anlamlı yardım
Bizi Takip Edin