Müftülük personeli kardeş aile oldu

Beykoz Müftülüğü Mart ayı olağan din görevlileri toplantısı, Beykoz Belediyesince hizmete açılan Prof.Dr. Necmettin Erbakan Kültür Merkezinde yapıldı.

Kutlu Doğum Haftasının ana temasının “Kardeşlik Hukuku” olması sebebi ile tüm müftülük per

featured
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

Beykoz Müftülüğü Mart ayı olağan din görevlileri toplantısı, Beykoz Belediyesince hizmete açılan Prof.Dr. Necmettin Erbakan Kültür Merkezinde yapıldı.

Kutlu Doğum Haftasının ana temasının “Kardeşlik Hukuku” olması sebebi ile tüm müftülük personeli birbirileri ile eşleştirilerek kardeş aile yapıldı.

Periyodik olarak yapılan din görevlileri Mart ayı toplantısı oldukça yoğun bir gündemle toplandı.

Toplantı  imam-hatip Yılmaz Aksoy’un  okuduğu Kur’an-ı Kerim ile başladı. İlçe Müftülük Şefi Hamdi Dursun’un gündem konuları hakkında bilgi vermesinin ardından İlçe Müftüsü Hüseyin Demirtaş gündemi değerlendirdi.

Müftü Demirtaş yaptığı konuşmada şunları söyledi: “Beykoz Müftülüğü olarak , değerli halkımızın dini hayatını etkileyecek ve dini  gelişimine katkı sağlayacak faaliyetleri artırarak devam ettireceğiz. Geçen hafta içerisinde Aile İrşat Ve Rehberlik Bürosunun faaliyetleri kapsamında  Yenimahalle Hoca Mahmut Bayram Kültür Merkezinde güzel  bir konferans programı oldu.İnşaallah mahallelerimizde bu tür etkinliklerin artmasını çok önemsiyoruz. Bu hafta sonu Şehitleri Anma Günü vesilesi ile 17 Martta Çanakkale Mahşeri konulu önemli bir etkinlik gerçekleştireceğiz.İçerisinde dini ve milli öğelerin yer alacağı önemli bir program olacak inşaallah. Diğer taraftan Kutlu Doğum Haftası ile ilgili hafta boyu sürecek  etkinlikler planladık. Prof.Dr. Faruk Beşer, Prof.Dr. Muhammet Aydın,  Doç. Dr. Abdullah Emin Çimen hocalarımızın katılacağı konferans programları ve diğer etkinlikler inşaallah önemli açılımlar sağlayacak. Kutlu Doğum Haftasının ana teması olan Kardeşlik konusunu her yönü ile etkin ve verimli bir şekilde halkımıza anlatacağız”, dedi.

2,5 saat süren toplantıın diğer bölümlerinde  plaket takdimleri de yapıldı. Anadoluhisarı Fatih Camii imam-hatibi iken 65 yaşını doldurması sebebi ile emekliye ayrılan imam-hatip Mehmet Özalp’e Hizmet Teşekkür Belgesi verdi. Emekli imam-hatip Özalp yaptığı konuşmada  ilk günkü heyecanını yitirmeden  40 yıldan fazla  din görevliliği yaptığını belirterek, görev süresi boyunca  kurumundan hep sevgi ve saygı  gördüğünü belirtti.

İlçe Müftümüz tarafından diğer plaket Hoca Mahmut Bayram Camii imam-hatibi Yusuf Demirci’ye verildi. İmam-hatip Yusuf Demirci gerek imam-hatip olarak ve gerekse dernek yönetimi olarak yapılan özverili çalışmalar sonucunda, Küçüksu Kur’an Kursu ile Hoca Mahmut Bayram Camii Kültür Merkezinin hizmete açılması için  yaptığı çalışmalar ve özverili gayretlerinden dolayı  plaket  verildi. İmam-hatip Yusuf Demirci, din görevlisi olarak, toplumun önünde bulunan  insanlar olarak çok önemli sorumlulukların olduğunu belirtti. Kur’an Kursu ve Kültür Merkezinin açılışında ilçe müftülüğü başta olmak üzere destek veren herkese müteşekkir olduğunu ifade etti.

İmam-hatip Soner Çelebi, sunuculuğunu yaptığı” Arkasında Durduklarımız” isimli programı için meslektaşlarının katkısına hazır olduğunu belirtti. Programın Hilal Tv’de Pazar günleri 19.45’te yayına gireceği öğrenildi.

Programda ayrıca Umre ibadetinden dönen din görevlileri sahneye çağrılarak tebrik edildi. İmam-hatip Aydın Yöndem, Yusuf Aydınlı, Ahmet Alay, Akif Demirbaş, İsmail Aydaş  ve Seydi Aksoy umreye giden görevliler arasında idi.

Toplantıda ayrıca evliliğe adım atan din görevlisi  Osman Sirek hayır dilekleri ile tebrik edildi.

Müftülük personeli kardeş aile oldu
Bizi Takip Edin