Muharrem Ergül bir kez daha AK Parti dedi

Beykoz Belediyesi 5. Dönem Belediye Başkanı Muharrem Ergül bir kez daha AK Parti dedi.

Beykoz Belediyesi 5. Dönem Belediye Başkanı Mharrem Ergül yine AK Parti dedi. 2004–2009 yılları arasındaki Belediye Başkanlığı…

featured
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

Beykoz Belediyesi 5. Dönem Belediye Başkanı Muharrem Ergül bir kez daha AK Parti dedi.

Beykoz Belediyesi 5. Dönem Belediye Başkanı Mharrem Ergül yine AK Parti dedi. 2004–2009 yılları arasındaki Belediye Başkanlığı görevi yapan Muharrem Ergül, resmi başvurusunu gerçekleştirerek AK Parti’den bir kez daha Belediye Başkan aday adayı olarak.

Av. Yüksel Baki, Av. Kemal Kaya,  Ali Bilir ve Hasan Karakaya’nın resmi başvurusunun ardından AK Parti İlçe binasına gelen Muharrem Ergül’ de Belediye Başkanlığı için ilk resmi başvuru evraklarını İlçe Başkanı Adem Sefer’ e teslim etti.

Muharrem Ergül’ü adaylığı sırasında eşi Ayşe Ergül, Beykoz Muhtarlar Derneği Başkanı ve Alibahadır Köyü Muhtarı Cavit Gül, Görele Köyü Muhtarı H.İbrahim Kepoğlu, Doğu Karadenizliler Dernek Başkanı Emin Yavuz, BİSK Başkanı Asım Özdemir ve bazı eski meclis üyeleri yalnız bırakmadı.

Yoğun bir kalabalıkla başvurusunu gerçekleştiren Muharrem Ergül, şunları söyledi:

Muharrem Ergül: Asker gibi koşmakla yükümlüyüz!

 “ Biliyorsunuz ki siyasi partilerimizde bir gelenek var o da şu: Her seçim öncesi aday adaylığı başvurusu devam ediyor. Özellikle AK Partimizdeki demokratik işleyiş hepsinin üzerindedir. Biz bunu genel partimizin kurulduğu günden bugüne kadar hem sayın genel başkanımızın şahsında hem parti yöneticilerimizin şahsında biliyoruz ve değerlendiriyoruz. Ve bunu takdirle karşılıyoruz. Dolayısıyla bende bir dönem burada belediye başkanlığı yapmış kardeşiniz olarak partimize geldim. Daha önce sayın ilçe başkanımızdan randevu aldım. Bugün Allah’ın izniyle aday adaylığı başvurumu da sizlerin desteğiyle yapmış bulunacağım. Hiç kimse niye şu aday adayı oluyor belediye başkanlığına diye sakın içinde bir şey geçirmesin. Çünkü demokratik bir yarıştır ve aday adayı olan tüm kardeşlerimiz birbirinden değerlidir. Ama netice itibariyle burada bir kişi belediye başkanı olacak. Bizim partimizde de kim aday olursa olsun bizde aday olan arkadaşımızın peşinde asker gibi koşmakla yükümlüyüz.

Geleceğini hep birlikte inşaa edeceğiz. Biz varız, ben yok

Belediye başkanı olduğumda büyüklerimiz benim dinlenmemi istediler. Bende hay hay dedim. Aldım başımın üzerine koydum. Hiçbir dargınlık, küskünlük yapmadan aday olan kardeşimizle birlikte arazide çalıştım. 10 yıldır da 5 yılı belediye başkanlığım 5 yılı da aday olan kardeşimiz döneminde de sokaktan inmedim. Partimizin genel prensiplerine uygun olarak çalışmaya gayret gösterdim. Bugünde gösterdim yarın da göstereceğim. Bu ülkenin geleceği bizim vereceğimiz oylarla şekilleniyor. Dolayısıyla biz inandığımız bir dava var, o dava uğruna ben bu benim babamdan aldığım bir mirastır ve ben bunu çocuklarıma devredeceğim. Ama hiçbir zaman bu çizgiden kopmayacağım. Siyasette bazen şöyle yaparlar: Ben varsam var, ben yoksam parti yok. Biz Ak Parti’ nin bu kardeşiniz 2002 yılında kurulduğu zaman her kademesinde çalıştım. Partimizin adı tespit edilirken de vardım, tüzüğü yazılırken de vardım. Ben zaten 1977’den beri aynı yolda yürüyen kardeşinizdim. Bugün burada şunu görüyorum, her bölgeden insan var. İşte biz buyuz. Türkiye bu olmalı ve Ak Parti’de bu olmalı. Bu ülkenin geleceğini hep birlikte inşaa edeceğiz. Biz varız, ben yok.  İçerde ve dışarda Ak Parti’ye saldıranlar aslında ülkenin geleceğine saldırıyorlar. Ben bu yola çıktım, Allah hayırlı etsin. “ dedi.

Aday Adayı Muharrem Ergül’ ün elinden evraklarını teslim alan İlçe Başkanı Adem Sefer ise yaptığı konuşmada şunları ifade etti:

Adem Sefer: Başbakanımıza verilmiş bir sözümüz var!

 “ Muharrem Bey ile bizim çok farklı bir geçmişimiz var. Bizim siyasetten öte benim aynı zamanda orta okulda hocalığımı yapmış değerli bir ağabeyimizdir. 2007’den 2009′ a kadarki iki yıllık süre içerisinde beraber çalışma imkanımız oldu. Bu bir demokratik yarış. Partimizin bu süreci Cuma günü sona eriyor. Aday adayı olan ve bu teşkilatımıza gönül vermiş ve verecek olan herkese kapımız açık. Biz Ak Parti olarak Muharrem Bey ile 2004′ te aldığımız bu bayrağı hamdolsun bu zamana kadar getirdik. 9 yıla baktığımızda gerçekten Beykoz’ un gelişip büyüdüğünü görüyoruz. Ama bu yeterli değil. Yıllarca İstanbul’un varoş gibi kalan bu yerinin daha iyi yerlere ulaşması lazım. Bununla ilgili alt yapımlar oluşturuldu. Mülkiyetle, imarla belirli noktalara gelindi. Adayımız kim olursa olsun Beykoz’umuzu daha iyi yerlere getireceğiz. Ak Parti bundan önce girdiği tüm seçimlerde ipi önde göğüsledi ve ben eminim ki 30 Mart’ta da aynısı olacaktır. Bizim Sayın Başbakanımıza verilmiş bir sözümüz var. Biz Beykoz’ da en az % 58’e ulaşmak için var gücümüzle biz teşkilatlar çalışacağız.” şeklinde konuştu.

Muharrem Ergül bir kez daha AK Parti dedi
Bizi Takip Edin