Muharrem İnce: Beykoz'un imar sorununu çözeceğim

Cumhuriyet Halk Partisi Cumhurbaşkanı Adayı Muharrem İnce, Beykoz'da mitingi yaptı.

Cumhuriyet Halk Partisi Cumhurbaşkanı Adayı Muharrem İnce, Beykoz'da mitingi yaptı. Beykoz'un tapu sorununu çözeceğini söyleyen İnce “Beykoz'un imar sorununu, yılbaşı

featured
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

Cumhuriyet Halk Partisi Cumhurbaşkanı Adayı Muharrem İnce, Beykoz’da mitingi yaptı.

Cumhuriyet Halk Partisi Cumhurbaşkanı Adayı Muharrem İnce, Beykoz’da mitingi yaptı. Beykoz’un tapu sorununu çözeceğini söyleyen İnce “Beykoz’un imar sorununu, yılbaşı gelmeden çözeceğim diyorsam kimsesiz çocukların sorununu da yılbaşı gelmeden çözeceğim’ dedi.

Cumhuriyet Halk Partisi Cumhurbaşkanı Adayı Muharrem İnce, Beykoz Çayırı’nda gerçekleştirilen miting alanına seçim otobüsüyle  geldi. Alan, dev Türk bayraklarının yanı sıra üzerinde Muharrem İnce’nin  fotoğrafının olduğu bayraklarla donatıldı. Ellerinde Türk bayrakları, üzerinde  Atatürk fotoğrafı olan Türk bayrakları taşıyan vatandaşlar, İnce’nin konuşması  başlarken ve konuşması sırasında, ‘İnce Başkan’ şeklinde slogan attı.

İnce, konuşmasına, Beykozspor 1908 atkısıyla başladı. Miting alanında  güneşten korunmak için şapka kullanan vatandaşların bazıları Muharrem İnce  maskeleri de taktı. Vatandaşların bir bölümü ise mitingi gölgeden izlemeyi tercih  etti.

Alacaklılar kapıda bekliyor

Mitingde konuşan İnce, kredi derecelendirme kuruluşlarının not değerlendirmelerine  vurgu yaparak ‘Onlar Türkiye’ye not veriyor. İyi not verdiklerin de ‘Ben aldım’ diyor. Kötü not aldı mı ‘Bunlar dış mihrak’ diyor. 453 milyar dolar borcu var Türkiye’nin. 323 milyar dolarını Erdoğan yaptı. 60 milyar dolarlıkta özelliştirme yaptı. 865 milyar dolar da 16 senede vergi topladılar. Yaptıkları bu. Bu kadar borç yaptın. Alacaklılar kapıda bekliyor. Şimdi bu alacaklılar Türkiye’yi iflas ettirmek ister mi? Bence istemez. Niye istesin? Adamın alacağı var. Dükkan açık olsun ister. Dükkan kapanırsa alacağını alamaz’ diye konuştu.

Beykoz’un imar sorununu çözeceğim

Beykoz’un tapu sorununu çözeceğini söyleyen İnce, ‘Yurtlarda olan kimsesiz çocuklarımız var. Bu çocuklar 18 yaşına kadar devletin gözetiminde. 81 milyonluk bir devletiz biz. Bu çocuklar benim içimi acıtıyor. Bu çocuklar 18 yaşını doldurunca sokağa bırakılıyor. Allah’ın izniyle cumhurbaşkanı olduğumda o çocukları 18 yaşını doldurduklarında hemen devlet kadrolarına alacağım. O çocukları sokağa bırakmayacağım. Eğer 81 milyonluk Türkiye’de 3-5 bin kimsesiz çocuğa bakamıyorsak, yazıklar olsun bize. Bunu hemen yapacağım. Nasıl ki Beykoz’un imar sorununu, yılbaşı gelmeden çözeceğim diyorsam kimsesiz çocukların sorununu da yılbaşı gelmeden çözeceğim’ dedi.

Bu fakir millet 600 milletvekiline maaş vermeye mecbur değil

600 milletvekili sayısını eleştiren İnce, ‘Referandumda çok anlattık olmadı. Milletvekili sayısı. Çok yanlış. Türkiye 80 milyon. Milletvekili sayısı 600. Rusya 150 milyon. Milletvekili sayısı 450. ABD 300 milyon. Milletvekili sayısı 535. 300 milyonluk bir ülkede 535 milletvekili var. Türkiye’de 80 milyonluk bir ülkede 600 milletvekili var. Bu fakir millet 600 milletvekiline maaş vermeye mecbur değil. Bunu düşüreceğiz, söz’ diye konuştu.

OHAL’i kaldıracağım

Seçilmeden icraat yaptığını dile getiren İnce, seçildikten 48 saat  sonra OHAL’i kaldıracağını söylediğini, Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın şimdi aynı şeyi  dile getirdiğini ifade etti. İnce, kendisinin gelecekte neler olacağını anlattığını, ‘gençlere iyi  eğitim, ekonomi ve hukuk devleti’ dediğini belirterek, ‘Bizim rakip de meydanlara  geldi, ‘kıraathane açacağım’ dedi. ‘Bedava kek’ var, diyor. Öğleyin gitti keki  yedi. Akşam yemeği ne olacak peki? İş yok, güç yok. Acaba o kıraathaneleri de bir  yandaşa mı verecek? Keki yedirirken devleti de mi kekleyecek diye düşünüyorum.  Ben öğrencilere kep diyorum, o kek diyor.’ şeklinde konuştu.

Erdoğan artık beyaz Türk

Erdoğan’ın yorgun olduğunu, Türkiye’nin devasa sorunlarını  çözemeyeceğini ileri süren İnce, ülkenin sorunlarını çözmek için taze kana  ihtiyaç olduğunu söyledi. Terör sorununu deneme ve yanılma yöntemiyle değil,  samimiyetle, dürüstlükle ve kimseyi kandırmadan çözeceğini belirten İnce,  kendisinin cumhurbaşkanlığında 81 milyonun makbul insan olacağını, ayrımcılık  yapılmayacağını dile getirdi. İnce, 16 yıldır millete yalan söylendiğini savunarak, şöyle devam  etti: ‘O artık sizden biri değil. O ‘kentsel dönüşüm’ diyordu, artık sizi  unuttu. Beykoz’un imar, tapu sorunu var. 16 sene önce bunları biliyordu ama artık  sizi unuttu. Halk çocuğu olan benim, milletin evladı benim. Bu sorunu ben  çözeceğim. Burada deri kundura fabrikası, tekel fabrikası, Şişecam vardı, 10 bin  kişi çalışıyordu, hepsi gitti. Yazık, günah. Erdoğan artık beyaz Türk, saraylı.  Senden biri değil. Senden biri olan benim. Bana ‘gariban’ diyor. Erdoğan’dan 5 ay  önce milletvekili oldum. 16 yıl birlikte milletvekilliği yaptık. Ben gariban  kaldım da Erdoğan sen nasıl zengin oldun? Size söz veriyorum, 2019 yılbaşı  gelmeden Allah’ın izni, milletimizin isteğiyle cumhurbaşkanı seçildiğimde sizin  tapu sorunlarınızı, imar sorunlarınızı çözeceğim.’

114 lira gidiş, 114 lira da geliş

İnce, Yalova’dan gelirken Osmangazi Köprüsü’nden geçtiğini, 125 lira  ödediğini, akşam üzeri de Süleyman Demirel’in yaptığı, normalde gidiş ve geliş 11  lira olan köprüden bayram olması nedeniyle bedavadan geçeceğini dile getirerek,  Osmangazi Köprüsü’nün ise otomobiller için 114 lira gidiş, 114 lira da geliş  olduğunu söyledi.

Muharrem İnce, konuşmasının ardından özçekim yaparak, mitingi  tamamladı. İnce, Beykoz’dan seçim otobüsüyle Üsküdar’a geçti. 

Muharrem İnce: Beykoz'un imar sorununu çözeceğim
Bizi Takip Edin