Muharrem Kaşıtoğlu’na tehdit

Beykoz Kent Konseyi’nin uygulamaya başlattığı imza kampanyasını duymayan kalmamıştır.

Beykoz’da uyuşturucu madde kullanımına karşı başlatılan bu savaşın ne kadar etkili olacağını zaman gösterecek elbet.

Yine de hafızaları tazelemek adına kısa bir

Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

Beykoz Kent Konseyi’nin uygulamaya başlattığı imza kampanyasını duymayan kalmamıştır.

Beykoz’da uyuşturucu madde kullanımına karşı başlatılan bu savaşın ne kadar etkili olacağını zaman gösterecek elbet.

Yine de hafızaları tazelemek adına kısa bir bilgi vereyim. Malum hafıza konusunda milletçe pek de parlak sayılmayız.

Geçtiğimiz temmuz ayında ‘Beykoz Bağımlılıkla Mücadele Platformu’ adı ile Beykoz’un sivil toplum kuruluşları, bürokratları, belediye başkan yardımcıları, her ne kadar sadece AKP’den olsa da belediye meclis üyeleri bu platformda bir araya gelerek bir imza kampanyası gerçekleştirdiler.

Bu imza kampanyası Beykoz’un içinden ve dışından tüm kesimlerden büyük destek gördü.

Toplamda 100 bin imzaya ulaşan kampanya kapsamında Beykoz Belediyesi eski Başkan Yardımcısı Muharrem Kaşıtoğlu’nun da bulunduğu bir heyet, TBMM’ye giderek toplanan imzaları gerekli mercilere sundu.

Çok önemli bir kazanım olarak da TBMM’deki bütün partilerin mutabakatıyla ‘Uyuşturucu Kullanımıyla Mücadele’ komisyonu kurulmasına vesile oldular.

Emeği geçen herkesten öncelikle Allah razı olsun.

Dikkatinizi çekmek istediğim konu ise bu girişimin sonuçlarıyla ilgili!

Geçtiğimiz günlerde Ahmet Mithat Kültür Merkezi’nde, Bengü Efsen’in şefliğinde ‘Saygı Duruşu’ ismiyle düzenlenen Dostluk ve Barış Korosu Cumhuriyet Oratoryosu’nda hem Cumhuriyetimizin 94. yaşının coşkusunu hem de 10 Kasım münasebetiyle Ulu Önder Mustafa Kemal Atatürk’ün aramızdan ayrılışının hüznünü yaşadık.

Bu vesileyle Beykoz’un sahip olduğu tek koromuzda emeği geçen herkesi tebrik ediyorum. Bir kez daha emeklerine sağlık diyorum.

Düzenlenen etkinlikte Muharrem Kaşıtoğlu da bizlerleydi. Kendisiyle ayaküstü yaptığımız sohbet sırasında konu uyuşturucu ile mücadeleye ve TBMM’de kurulacak olan komisyona geldiğinde ise Muharrem Bey oldukça can sıkıcı bir şey söyledi.

Kaşıtoğlu, uyuşturucu satıcıları tarafından kendisinin ve ailesinin tehdit edildiğini söylerken hepimizin morali bozuldu.

Kaşıtoğlu’nun aslında kendine dair bir korkusu yok.

Ama evli ve 3 çocuk babası olarak Muharrem Kaşıtoğlu konusunu ele alırsak haliyle işlerin değişmesi, çekincelerin başlaması gayet normal. Bununla birlikte Muharrem Bey konuşması sırasında Cumhuriyet Savcılığı’na suç duyurusunda bulunacağını da belirtti.

Bu bir açık çağrıdır.

Uyuşturucu ile mücadele ederken kendisini bütün sıfatlardan ayırıp sadece gençlerimiz için, bütün Beykozlular olarak kendisini yalnız bırakmadıysak şimdi de aynı şekilde yanında olduğumuzu göstermemiz gerekmektedir.

Partili ya da sivil, genciyle yaşlısıyla, erkeğiyle kadınıyla kendisine yapılan tehditlere karşı Muharrem Bey’in yalnız olmadığını hissettirmeliyiz.

Beykoz, üç beş itin kopuğun tehditleriyle at oynatacağı bir yer değildir. Bunu göstermekten de çekinmeyeceğimizi buradan duyuralım.

Bilsinler ki, uyuşturucuyla mücadele devam edecek..

Muharrem Kaşıtoğlu’na tehdit
Bizi Takip Edin