Muhtarlar, Beykoz erkânını iftarda bir araya getirdi

Beykoz Muhtarlar Derneği'nce düzenlenen iftar, Beykoz'un idarî ve sivil erkânını bir araya getirdi.

Beykoz Muhtarlar Derneği'nce düzenlenen geleneksel iftar, Beykoz'un idarî ve sivil erkânını bir araya getirdi.

Cavit Gül başkanlığındaki Beykoz Muh

featured
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

Beykoz Muhtarlar Derneği’nce düzenlenen iftar, Beykoz’un idarî ve sivil erkânını bir araya getirdi.

Beykoz Muhtarlar Derneği’nce düzenlenen geleneksel iftar, Beykoz’un idarî ve sivil erkânını bir araya getirdi.

Cavit Gül başkanlığındaki Beykoz Muhtarlar Derneği’nin Gülen Restoran’da düzenlediği iftara Beykoz Kaymakamı Süleyman Erdoğan, Belediye Başkanı Yücel Çelikbilek , CHP İlçe Başkanı Bahadır Yavuz , MHP ilçe Başkanı Ali Emanet , Muhtarlar Dernekleri Federasyon Başkanı Hüseyin Özkan , İlçe Milli Eğitim Müdürü Neşat Yayla , İlçe Gençlik ve Spor Müdürü Serkan Öcalmaz , CHP İstanbul İl Eğitim Sekreteri Füsun Sökmez , Beykoz Müftüsü Hüseyin Demirtaş , Beykoz Spor Klubü Başkanı Zeki Aksu , eski belediye başkanları Ali Zengin , Alaattin Köseler, Muharrem Ergül, CHP Beykoz belediye başkan aday adaylarından Şaban Tören , Aydın Düzgün , Hüseyin Öztürk , STK ve derneklerin yöneticileri katıldılar.

Muhtarlar Birliği Başkanı Cavit Gül’ün gelen konuklarını kapıda karşılarken iftar öncesi Beykoz Güncel’e açıklamalar yaptı.

Cavit Gül: Ramazanın coşkusunu hep beraber yaşamak istedik

Beykoz Güncel’e şu açıklamaları yapan Cavit Gül ‘Beykoz Muhtarlar Birliği her yıl olduğu gibi bu yılda geleneksel iftarı için buraya geldik. Kaymakamımız, belediye başkanımız, ilçe başkanlarımız, STK ve dernek yöneticileri ile ramazanın coşkusunu hep beraber yaşamak istedik. Amacımız burada birlik beraberlik ve kardeşliği pekiştirmek. Burada herhangi bir siyasi amaç yoktur, zaten muhtarın da olduğu yerde siyasi bir amaç olmaz. Seçim geldiği zaman herkes kendi siyasetini yapar. Bayramın 1. Günü muhtarlar derneğinde bayramlaşmamız olacak ve muhtarlar birliği olarak bayramlaşma sonrası belediye önündeki bayramlaşmaya katılacağız. Muhtarlar Birliği’ndeki bayramlaşmamıza herkesi bekliyoruz.‘ dedi.

Ezanın okunmasıyla birlikte açılan oruçların ardından birbirleriyle sohbet etme imkânı bulan misafirler, daha sonra Müftü Hüseyin Demirtaş’ın duasına hep birlikte “amin” dediler.

İftar öncesi Kur’an-ı Kerim dinlettirilen davette konuklar sBeykoz Müftüsü Müftü Hüseyin Demirtaş’ın duasına hep birlikte “amin” diyerek okunan ezan ile oruçlarını açtılar. Belediye Başkanı Yücel Çelikbilek programı sebebiyle yemeğe geç katılmak zorunda kaldı.

Hüseyin Özkan: Bize güvenin biz bu işlerin altından kalkarız

 Yenilen yemek ardından konuşmalar yapıldı. Dernek Başkanı Cavit Gül’ün kısa bir teşekkür konuşmasının ardından Muhtarlar Dernekleri Federasyon Başkanı Hüseyin Özkan’a mikrofon veridi. Hüseyin Özkan  ‘ Bütün muhtar seven insanlar buraya hoş geldiniz. Ben böyle organizasyonlara fazla katılmıyorum Beykoz’un farklı bir yeri var. Yasal düzenlemeler bitmek üzere. Siz bize güvendiğiniz sürece biz bu işlerin altından kalkacağız.’

Yücel Çelikbilek: Birbirimize karşı sevgimizi arttıralım

Federasyon Başkanının ardından Yücel Çelikbilek konuşmasında şunları söyledi. ‘Hepiniz buraya hoş geldiniz sefalar getirdiniz. Bu ay bize ikram edilmiş bir aydır. İnsanlar bu ayda daha da cömert oluyorlar. İftar sofraları da bunlardan bir tanesi. Her zaman bu sofralarda kardeşliği ve beraberliği görebiliyoruz. Çok farklı insanların aynı anda bir araya gelmesi sağlanıyor. Bu sofralar sayesinde birbirimizi anlama şansını yakalıyoruz. Bu ayda konuşurken daha dikkatli oluyoruz. Allah’tan temennimiz bu dikkatin bütün seneye yayılmasıdır. Birbirimizi daha iyi anlamamızdır. Birbirimize karşı sevgimizin artmasıdır. Sevmekten kimseye zarar gelmez, bu yüzden yüreğiniz sevgi ile dolsun diliyorum”

Başkan Çelikbilek konuşmasını Muhtarlar Derneği yönetimine iftar organizasyonu için tekrar teşekkür ederek tamamladı.

Süleyman Erdoğan: Muhtarlarımız toplum için çok

Başkan Yücel Çelikbilek’ten sonra konuşma yapan Beykoz Kaymakamı Süleyman Erdoğan şunları söyledi. “Bütün misafirler hepinizi selamlıyorum. Böyle güzel bir ortamda bulunmaktan mutlu olduğumu belirtmek isterim. Muhtarlarımız arasında birlik ve beraberlik var. Bu birlik ve beraberliğin daim olmasını temenni ediyorum. Muhtarlarımız toplum için çok önemli. Devlet birimleri ile halk arasında adeta bir köprü vazifesi görüyor. Bir senelik süreç içerisinde gördüğüm kadarıyla muhtarlarımız son derece birlik ve uyum içerisindeler. Davet sahibi hazırlığını yapar ama davet edilenler gelmezse bir anlamı olmaz.” dedi.

‘Cama gönül veren mahir eller arıyoruz’ projesine destek verin

Kaymakamı Süleyman Erdoğan sözlerine şöyle devam etti. “Burada STK ve dernek yöneticilerini görmüşken bir konuyu tekrar söylemek istiyorum. Basınımızda da çıkmış olan cam ile ilgili olan projemiz. Yerel basınımızı daha önce bilgilendirmiştik, ulusal basınımızı ise daha sonra bilgilendirecektik ama bu haber ulusal basınımıza da yansımış oldu. Bizim düşündüğümüzden daha hızlı ilerliyor. Muhtarlarımızın, dernek yöneticilerimizin bu durumu bulundukları ortamda herkese iletmesini bekliyorum. Bildiğiniz gibi ‘Cama gönül veren mahir eller arıyoruz’ adı altında ilanlar çıktı.15 ağustos itibari ile başlayacak ama biz zaman kaybetmeyelim diye şimdiden duyurumuzu yaptık. Gerçekten bu konuda yetenekli olan kişilere, ustalarımıza bu şekilde ulaşalım istiyoruz. Katılırlar veya katılmazlar ama biz duyurmuş olalım. Bazı arkadaşlara birileri söylediğinde arkadaşlar diyormuş ki bize kaymakamlıktan ulaşmadılar. Kaymakamlıktan kendisinin aranmasını beklemesin. Biz kimin hangi caddede veya sokakta olduğunu bilmiyoruz. Onlar ortada bize de bir görev düşer mi diye lütfen onlar da koşsunlar. Ustalarımız bize ulaşsınlar. Akıl akıldan üstündür demiş atalarımız. Bu projeyi daha iyi hazırlayalım. Yarınlar için istihdam anlamında, ilçemizin tanıtılması anlamında, turizm için bu çok önemli. Bu projeyi Beykoz’un projesi olarak düşünüyoruz. Son olarak bizi bu mübarek günlerde buraya toplayan herkese teşekkür ediyorum. Hep beraber Beykoz için el ele verelim. Herkes bugün kendisine şu soruyu sorsun. Ben bugün kendim için, ailem için, Beykoz için, ülkem için, insanlık için ne yaptım? Bu sorunun cevabını verdiğimizde bütün mesele bitecek.

Yapılan konuşmaların ardından birbirleriyle sohbet etme imkânı bulan misafirler ilerleyen saatlere kadar mekandan ayrılmadı.

Muhtarlar, Beykoz erkânını iftarda bir araya getirdi
Bizi Takip Edin