Muhtarlar Birliği'nde Hüsnü Kolcu Dönemi başladı!

Beykoz Muhtarlar Derneği, gerçekleştirdiği olağan kongre ile yeni dernek yönetimini belirledi.

Beykoz Muhtarlar Birliği Derneği, yeni yönetimini erken olağan kongre kararı ile Necmettin Erbakan Kültür Merkezi'nde belirledi. Beykoz Belediye Başkanı Yüc

featured
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

Beykoz Muhtarlar Derneği, gerçekleştirdiği olağan kongre ile yeni dernek yönetimini belirledi.

Beykoz Muhtarlar Birliği Derneği, yeni yönetimini erken olağan kongre kararı ile Necmettin Erbakan Kültür Merkezi’nde belirledi. Beykoz Belediye Başkanı Yücel Çelikbilek ve İlçe Kaymakamı Süleyman Erdoğan’ın yanı sıra kongreye; Marmara Trakya Muhtarlar Derneği Başkanı Hüseyin Özkan, İstanbul Anadolu Yakası Muhtarlar Derneği Başkanı Ahmet Ceylan, Eski Muhtarlar Birliği Dernek Başkanı aynı zamanda CHP Belediye Meclis Üyesi olan Cavit Gül, AK Parti Belediye Meclis Üyesi Ahmet Soylu ve muhtarlar katıldı. Kongrenin divan kuruluna; Hüseyin Özkan, Ahmet Ceylan ve Ahmet Soylu seçildi.

1 dakikalık saygı duruşunun ardından okunan İstiklal Marşı ile kongre resmi olarak başladı.

Derneğin, yönetim kurulu faaliyet raporu ve denetleme kurulu raporu Dernek Başkanı Şefik Yavuzyılmaz tarafından okunarak muhtarlara oylamaya sunuldu. Raporlar, oy birliği ile kabul edildi.

Dernek Başkanı Şefik Yavuzyılmaz; 1,5 yıl sonra düşünülen kongrenin yeni muhtar adaylarının aralarına katılmasından ve derneğin daha güçlü bir hale gelmesi adına erken kongre kararı aldıklarını dile getirdi. Başkan Yavuzyılmaz, amaçlarının tek çatı altında toplanmak olduğunu da sözlerine ekledi.

Akbaba Köyü Muhtarı Yüksel Kılıç, “Ben, iki başlı üç başlı bir seçime yokum” diyerek tarafsız olduğunu belirtti ve adaylığını açıklamadı.

Çubuklu Mahalle Muhtarı Hüsnü Kolcu, “Birleşmek için çok çabaladık ama birleşme olmadı. Biz bundan sonra birlik ve beraberlik içerisinde olmalıyız. Sandıktan kim çıkarsa çıksın, önce Beykoz ve muhtarlarımız kazansın” şeklinde konuştu.

Soğuksu Mahalle Muhtarı Muammer Aydınoğlu ise, 16 kişiden oluşan listede 9 kişinin yeni seçilen muhtarlar olduğuna dikkat çekti. Beykoz’un fiziki yapısını dikkate alarak düzenleme yaptıklarını aktaran Aydınoğlu, sonuç ne olursa olsun katkı göstermeye devam edeceklerini söyledi.

Belediye Başkanı Yücel Çelikbilek, öncelikle muhtarların birbirlerine karşı dikkatli üslup kullanmalarından ötürü muhtarlara teşekkür etti. Başkan Çelikbilek, “Siz, bizim için değerlisiniz. Demokrasinin temel taşısınız. İlk halkla yüzleşen insanlarsınız. Sizin hakkınızı gözetmek bizim en büyük görevimizdir. Gelişen Beykoz’umuzda sizlerle beraber güzel işler yapacağız” ifadelerini kullandı.

Son konuşmacı olarak kürsüdeki yerini alan Kaymakam Süleyman Erdoğan ise; yeni gelecek olan dernek yönetiminin herkes için hayırlı olmasını diledi. Görev sırasına dikkat edildiği sürece kimsenin bir sorun yaşamayacağına dikkat çeken Kaymakam Erdoğan, herkes yasalar çerçevesinde görevini yürüttüğünü söyledi.

Konuşmaların sonrasında seçime iki liste ile gidildi. 43 muhtar oy kullandı. Sonuç ise; 24 oyla Çubuklu Mahalle Muhtarı Hüsnü Kolcu’nun yönetim listesi, 19 oy alan Soğuksu Mahalle Muhtarı Muammer Aydınoğlu’nun yönetim listesini geride bıraktı. Böylece Beykoz Muhtarlar Birliği Derneği Başkanı Hüsnü Kolcu olarak seçildi.

Yönetim Kurulu Asil Üyeler:

Hüseyin Hüsnü Kolcu, Mevlut Eren, Sedat Altun

Serdar Lüle Burgaz, Firederik Novviçki

Denetim Kurulu Asil Üyeler:

Ahmet Ersoy, Hasan Ayaz, Güzin Merve

Muhtarlar Birliği'nde Hüsnü Kolcu Dönemi başladı!
Bizi Takip Edin