Muhtarlara bilgisayar ve personel müjdesi

Beykoz'da görev yapan 45 mahalle muhtarı Beykoz Belediyesi'nin düzenlediği olağan istişare toplantısında bir araya geldi.

Beykoz'da görev yapan 45 mahalle muhtarı Beykoz Belediyesi'nin düzenlediği olağan istişare toplantısında bir araya geldi. Toplant

featured
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

Beykoz’da görev yapan 45 mahalle muhtarı Beykoz Belediyesi’nin düzenlediği olağan istişare toplantısında bir araya geldi.

Beykoz’da görev yapan 45 mahalle muhtarı Beykoz Belediyesi’nin düzenlediği olağan istişare toplantısında bir araya geldi. Toplantıda “Her alanda güzel bir Beykoz İçin çalışıyoruz” diyen Başkan Yücel Çelikbilek yakın zamanda hayata geçecek çalışmaları etraflı bir şekilde aktardı.

Muhtarlarla koordinasyonu ve işbirliğini artırmak, hizmet önerilerini ve taleplerini almak üzere düzenlenen istişare toplantısına Beykoz Belediye Başkanı Yücel Çelikbilek’in yanı sıra belediye başkan yardımcıları birimi müdürleri ve ilçenin 45 mahallesinden muhtarlar katıldı. 

İBB Korusu Sosyal Tesisleri’nde yapılan kahvaltılı toplantıya Çanakkale Zaferi’nin 100. yılı münasebetiyle şehitlerimizi anarak Başlayan Başkan Çelikbilek eğitim, sağlık, ulaşım, alt yapı, çevre ve imar konularındaki hizmetleri anlattı ve yeni müjdeler verdi.

Başkan Çelikbilek muhtarlara: “Türkiye’nin en nadide ilçesinde yaşıyoruz. Her alanda daha güzel bir Beykoz için gayret ediyoruz.  İlçemizin kıymetini bilmeliyiz.  Eğer el ele çalışırsak hep birlikte çok güzel ve farklı bir ilçe inşa ederiz.” şeklinde hitap etti.

Mülkiyet Sorunu Çözüldü

2/B ve imar çalışmalarına değinen Başkan Çelikbilek: “2009’da göreve geldiğimizde ilçenin birinci sorunu mülkiyetti. Beykozlunun menfaati için Türkiye’de kimsenin yapamadığını yaptık. Bu sorunu çözeceğimize söz verdik. Sözümüzü de tuttuk. Beykoz’un en büyük sorununu üst mercilere taşıdık.  Hükümetimizin çok ciddi desteğini gördük. Bu hizmetimizle 2/B 2 milyar TL’yi Beykozlu’nun cebinde bıraktık. Biz bunu Beykoz’a hizmet için yaptık. Muhtarlardan da beklentim vatandaşları bu konuda doğru bilgilendirmeleridir” dedi.

Muhtarlara Bilgisayar ve Personel Müjdesi  

Beykoz’a hizmet için muhtarlıklara her alanda destek verdiklerini ifade eden Başkan Çelikbilek bugüne kadar  aylık nakdi yardım yaptıkları muhtarlıkların tüm bilgisayarlarını yenileyeceklerini ve personel ihtiyaçlarının belediye tarafından karşılanacağını müjdeledi.  Bu hizmeti kısa süre içinde hayata geçireceklerini söyleyen Başkan Yücel Çelikbilek muhtar istek/şikâyet takip sistemiyle taleplerin çok kısa sürede belediyeye ulaşacağını ve çözümleneceğini söyledi.

Asfalt Çalışmaları Erken Başlıyor

Bu yıl asfalt ihalesini daha erken yapacaklarını belirten Başkan Çelikbilek: “Bu yıl asfalt ihalesini erken yapıp yaz itibariyle bitirmeyi planlıyoruz. Okullara eğitim desteğini de erkenden dağıtacağız. 250 bin Çanakkale Şehidi anısına Riva’da 250 bin fidan dikiyoruz. Bu çalışmaya öğrencilerimiz de katılacak. Okul kütüphanelerine destek vererek,  gençlik buluşmalarında okul kütüphanelerine bin kitap hediye ediyoruz. Sağlık, spor ve ulaşım alanında hizmetlerimiz sürüyor. Bünyemize ücretsiz hizmet veren 4 ambulans kattık. Voleybol ve hentbol takımlarımız bir üst lige geçti.” dedi.

Değirmendere’ye Meyve Bahçesi

Beykoz’da nefes alınabilecek alanları da artırdıklarını söyleyen Başkan Yücel Çelikbilek: “Beykoz’a 4 yeni mesir alanı kazandırıyoruz.  Değirmendere’de Meye Bahçesi yapacağız. İçinde 900’e yakın ağaç olacak. Polonezköy’de içinde dinlenme alanları olan bir orman köyü kuruyoruz.  İlçemizde bilimsel ve akılcı arıcılığı başlatacağız” şeklinde bilgiler verdi.  

Sosyal Market Kuruluyor   

İlçe sakinlerine verdikleri sosyal hizmetleri de modern bir yapıya kavuşturduklarına değinen Başkan Yücel Çelikbilek: “Bu Ramazan ayından sonra evlere kumanya dağıtımı yerine modern market sistemine geçeceğiz. Belediye düğün salonunu sosyal market olarak dizayn ediyoruz. İhtiyaç sahipleri bu markete gelerek kendilerine vereceğimiz kartlarla alışveriş yapabilecekler.” diyerek çalışmaları aktardı.

Koordinasyon toplantısı için teşekkürlerini ileten mahalle muhtarları ise söz alarak kendi mahalleleri için taleplerini dile getirdiler.

Muhtarlara bilgisayar ve personel müjdesi
Bizi Takip Edin