Mültezem Camii , dikkatleri üzerine çekiyor!

Beykoz Çubuklu Mahallesi Kiremitdere Mültezem Camii ve Kur'an Kursu hem mimarisi ve hem de cemaat yoğunluğu ile dikkatleri üzerine çekiyor.

Beykoz Çubuklu Mahallesine bağlı Kiremitdere semtine yapılan Mültezem Camii ve Kur'an…

featured
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

Beykoz Çubuklu Mahallesi Kiremitdere Mültezem Camii ve Kur’an Kursu hem mimarisi ve hem de cemaat yoğunluğu ile dikkatleri üzerine çekiyor.

Beykoz Çubuklu Mahallesine bağlı Kiremitdere semtine yapılan Mültezem Camii ve Kur’an Kursu hem mimarisi ve hem de cemaat yoğunluğu ile dikkatleri üzerine çekiyor.

Rizeli hayırsever işadamı Esat KUKUL tarafından yaptırılan cami,   modern mimarisi, minaresi, minber, mihrap ve kürsüsü ile harika bir görümüm arz ediyor.800 cemaat kapasitesi ile önemli bir ihtiyacı karşılıyor.

Cami altına yaptırılan 4  sınıflı Kur’an Kursu ise mahalleli vatandaşların yoğun ilgisini çekiyor. Her gün 3 vardiya halinde eğitim verilen Kur’an Kursuna 150’den fazla vatandaş ders alıyor.

Mültezem  Camii Kur’an Kursuna devam eden  öğrencilerin Kur’an-ı Kerimi öğrenmeleri sebebi ile  bir program düzenlendi. Akşam namazından  sonra başlayan programa kalabalık bir cemaat topluluğu katıldı.

Demirtaş ; Malların en hayırlısı Allah yolunda harcananlardır

Beykoz Müftüsü Hüseyin Demirtaş  , yaptığı konuşmada şunları söyledi: “Eski cami ile yeni cami arasında  gördüğüm fark şudur: Eski Türkiye,Yeni Türkiye arasındaki fark kadar fark vardır. Nihayetinde ameller niyetlere göredir. Allah razı olsun eski camimize yapanlar, niyetlerinin ve amellerinin karşılığını aldılar.Ama şimdi yenisi gerekti ve yenisi yapıldı. Malların en hayırlısı Allah yolunda harcananlardır. Allah yolunda harcananların en hayırlısı da , en ihtiyaçlı olan yere  harcanandır. Hayırsever işadamı Esat KUKUL ağabeyimiz camiyi yaptırdı. Hüseyin KUKUL ağabeyimiz de Kur’an Kursumuzu yaptırdı. Siz değerli cemaatimiz de camiyi boş bırakmadınız.Çocuk ve eşleriniz ile  camiye hem cemaat oldunuz   hem de Kur’an Kursuna kursiyer oldunuz. Allah hepinizden razı olsun. Elahmdülillah, ilçemizde 12 adet abidevi cami inşaatları devam ediyor. Bu yıl içinde 4-5 tanesini hizmete açacağız. Bu camimizin çevre düzenlemesi bittiğinde merasimle hizmete açacağız, inşallah”,dedi.

Mültezem Camii Dernek Başkanlığı tarafından organize edilen programda  Dernek Yöneticisi Mehmet Özdemir yaptığı konuşmada şunları söyledi: “Bu güzel camimizin yenilenmesinden  sonra sonra gerçekten her anlamda  bir bereket  oldu. Cemaatimiz arttı , Kur’an Kursuna büyük bir akın oldu. Kur’an Kursumuza  bay-bayan, genç yaklaşık 150 kursiyer kayıt katıldı. Bu günleri bizlere gösterdiği için Yüce Rabbimize hamdediyorum”, dedi.

Cami imam-hatibi Ahmet Alay yaptığı konuşmada şunları söyledi: “Eski camimizde yıllarca görev yaptım. O zamanın imkanları ile bu kadarı yapılmıştı. Ama şimdi bu güzel eserle birlikte her anlamda büyük bir değişim oldu. İnşaallah bizler de yoğun bir şekilde hizmetlere devam edeceğiz” dedi.

Ardından öğrencilerin okudukları Kur’an ve söyledikleri şiir ve ilahilerle coşku devam etti. Misafir hocaların konuşmasının ardından İlçe Müftümüzün yaptığı dua ile program sona erdi.

Misafirlere ikramda bulunuldu.

Mültezem Camii , dikkatleri üzerine çekiyor!
Bizi Takip Edin