Münazaranın galibi Celal Aras Anadolu Lisesi oldu!

Beykoz İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü tarafından düzenlenen münazaranın final bölümünde Celal Aras Anadolu Lisesi birinci oldu.

Beykoz İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü tarafından gençlerin kendilerini daha iyi ifade etmelerine, sosyal gelişimlerine katkıda…

featured
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

Beykoz İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü tarafından düzenlenen münazaranın final bölümünde Celal Aras Anadolu Lisesi birinci oldu.

Beykoz İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü tarafından gençlerin kendilerini daha iyi ifade etmelerine, sosyal gelişimlerine katkıda bulunmak amacıyla düzenlenen münazaranın final bölümünde Celal Aras Anadolu Lisesi ile Boğaziçi İmam Hatip Anadolu Lisesi yarıştı.

Prof. Dr. Necmettin Erbakan Kültür Merkezi’nde gerçekleşen münazara finaline; İl Milli Eğitim Müdürü Muammer Yıldız, İlçe Milli Eğitim Müdürü Kazım Bozbay, Beykoz Halk Eğitim Müdürü Beycan Kal, ilçedeki bazı okul müdürleri, öğretmenler ve öğrenciler katıldı.

Celal Aras Anadolu Lisesi öğrencileri Aybüke Üstüner, Zeynep Mutlu ve Elif Uzun öğretmenleri Derya Işık önderliğinde “Zararlı alışkanlıklar ancak eğitimle önlenebilir” görüşünü savunurken Boğaziçi İmam Hatip Lisesi öğrencileri Betül Keskin, Ayşe Kıhrı ve Ahmet Uzlaş öğretmenleri Keramettin Topkara önderliğinde “Zararlı alışkanlıklar ancak yasaklamalarla önlenebilir” görüşünü savundu.

Her iki okulunda öğrencileri 5’er dakikalık süre ile katılımcıları etkilemeye ve kendi savundukları görüşe ikna etmeye çalıştı. Hazırladıkları görsel materyallerle de savundukları tezi desteklediler. Her iki okulda anlatımlarını güçlü ve heyecanlı tuttu.

Yarışmanın sonucuna gelindiğinde ise bu görev İl Milli Eğitim Müdürü Muammer Yıldız’ a verildi. Yıldız, konuşmasında; “Milli Eğitim Müdürlüğü olarak birçok proje uyguladık. Sizlerin destekleriyle de çok başarılı sonuçlar aldık. Çocuklarımızın okuma kültürünü arttırmak adına birçok projeyi de hayata geçirdik. Münazarada öğrencilerimiz, karşı tarafın görüşünü çürütmek için kendilerini çok güzel ifade etti, cesaretlerinden ötürü kendilerini kutluyorum” ifadelerine yer verdi.

Bin 845 puan toplayan Celal Aras Anadolu Lisesi ‘birinci’ olurken Boğaziçi Anadolu İmam Hatip Lisesi de bin 599 puanla ‘ikinci’ oldu.

Fevzi Çakmak Lisesi Müdürü Selçuk Göksu ve öğrencileri ise, yarışmanın ‘üçüncüsü’ olarak ilan edildi.

Celal Aras Anadolu Lisesi öğrencileri, galibiyetin mutluluğunu birbirine sarılarak paylaştı. Yarışmaya katılan tüm okulun öğrencilerine teşekkür belgesinin yanı sıra kitap hediye edildi.

Münazaranın galibi Celal Aras Anadolu Lisesi oldu!
Bizi Takip Edin