Murat Aydın: Çayır Projesi gerekirse tek tek anlatacağız!

İBB Başkanı Ekrem İmamoğlu, Beykoz Çayırı’nın “Millet Bahçesi”ne dönüştürülme kararını veto etmesinin ardından Beykoz Belediye Başkanı Murat Aydın, gerekirse proje hakkındaki gerçekleri vatandaşlara tek tek anlatacağını

featured
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

İBB Başkanı Ekrem İmamoğlu, Beykoz Çayırı’nın “Millet Bahçesi”ne dönüştürülme kararını veto etmesinin ardından Beykoz Belediye Başkanı Murat Aydın, gerekirse proje hakkındaki gerçekleri vatandaşlara tek tek anlatacağını belirtti. 

https://www.youtube.com/watch?v=3vWthmDWLrw***

İstanbul Büyükşehir Belediyesi Meclisi’nde Tarihi Beykoz Çayırı, oy çokluğu ile Millet Bahçesi’ne dönüştürülmüştü. Ancak bu karar İstanbul Büyükşehir (İBB) Başkanı Ekrem İmamoğlu tarafından veto edildi. Beykoz Belediye Başkanı Murat Aydın ise sosyal medya hesabından yaptığı açıklamayla “Tarihi Beykoz Çayırı’nı daha da güzelleştirmek için olduğunu, gerekirse hemşehrilerimize tek tek anlatacağız.” dedi.

KULLANILMAYAN ALANLAR HALKA HİZMET EDECEK

İBB Başkanı Ekrem İmamoğlu’nu bölgeye davet eden Aydın, “Büyükşehir Belediye Başkanı’nın takdiridir. Ama Meclis’in takdiri Beykoz’a bir Millet Bahçesi’nin yapılmasından yanaydı. Şurada bir çayır var. Bu çayır 38 bin metrekarelik bir alan. Burada halkın yararlanamadığı alanlar var. Hiçbir şey yapılmıyor. İlave parça parça olmak üzere 55 bin metrekare çayır ilavesi gelecek toplamda 93 bin metrekarelik çayır olacak. Buralarda yürüyemiyoruz. Buralar düzenlenecek. Gençler burada spor yapacak. Burası yemyeşil olacak. Takdir milletimizin.” dedi.

“NEYE HAYIR DEDİĞİNİ GÖRSÜN”

Aydın, “Meclis’te tartıştık bir karar çıktı sonrasında Büyükşehir Belediye Başkanı böyle bir karardan yana tercihini kullandı ama burayı beraber dolaşırsak neye hayır dediğini de daha iyi görmüş olur. Projeyi burada sergileyelim sandıkları koyalım şu bölgede oturan insanlar oy kullansın biz ona razıyız. Biz onların yaşam kalitesini artırmak için bu projeyi yapıyoruz.” ifadelerini kullandı.

“HEMŞEHRİLERİMİZE TEK TEK ANLATACAĞIZ”

Murat Aydın, sosyal medya hesabından ise, “Milletin olanı millete vermenin derdindeyiz! Her şeyin en güzeli hemşehrilerimizin olsun istiyoruz. Hayata geçirmek istediğimiz çalışmanın; Tarihi Beykoz Çayırı’nı daha da güzelleştirmek için olduğunu, gerekirse hemşehrilerimize tek tek anlatacağız.” şeklinde konuştu.

Murat Aydın: Çayır Projesi gerekirse tek tek anlatacağız!
Bizi Takip Edin