Murat Aydın fotoğraf tutkusunu sürdürecek

Eski Beykoz Belediye Başkanı ve Türkiye Fotoğraf Vakfı Başkanı Murat Aydın, 59. Cumhurbaşkanlığı Türkiye Bisiklet Turu’nda bol bol fotoğraf çekti.

Eski Beykoz Belediye Başkanı Murat Aydın fotoğraf tutkusunu sürdürecek
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

1999’dan 2019’a kadar Zeytinburnu Belediye Başkanlığı yaptıktan sonra 2019’da Beykoz Belediye Başkanı seçilen Murat Aydın, 31 Mart 2024 yerel seçimlerini kaybettikten sonra hobilerine daha fazla vakit ayırmaya karar verdi.

Eski Beykoz Belediye Başkanı Murat Aydın fotoğraf tutkusunu sürdürecek

Murat Aydın, 59. Cumhurbaşkanlığı Türkiye Bisiklet Turu’nun Kuşadası’nda sona eren 5. etabını izleyerek fotoğrafladı.

40 yılı aşkın süredir fotoğrafa ilgisi olduğunu söyleyen Aydın, bisiklete olan tutkusunun ise daha eski olduğunu anlattı. Aydın, “Köyün yolları da düzgün değildi, vitessiz bisikletimle o yollarda sürdüm. Daha sonra İstanbul’dan Karadeniz’e sürmeyi de hayal ettim” diyen Aydın belediye başkanlığı yaptığı dönemde de aktif olarak bisiklet kullandığını, belediye personelini de bisiklete teşvik ettiğini söyledi.

Eski Beykoz Belediye Başkanı Murat Aydın fotoğraf tutkusunu sürdürecek

Aydın, seçimi az farkla kaybettiklerini belirterek, ‘Milletin takdiri’ dedi. Aydın, bundan sonra ne yapacağı ile ilgili sorumuza karşılık olarak da fotoğraf makinesini gösterdi.

Cumhurbaşkanlığı Türkiye Bisiklet Turu’nda mücadele eden 4 Türk takımından biri olan Beykoz Belediyesi Spor Kulübü’nün kurucusu olan Aydın, takımın kuruluş sürecini de şöyle anlattı:

“Zeytinburnu Belediye Başkanlığını yürütürken buz hokeyi ile ilgilendim. Sokakta sorunları olan gençlerden bir takım kurduk. Buz hokeyi seven gençleri bir araya getirdik. Hocalarını da bularak Türkiye’nin başa baş mücadele eden takımları haline geldiler. Bisiklette de benzer modeli önceledik. Milli gelirin düşük olduğu ülkelerden başarılı sporcuları getirdik. Bir bilgi aktarımı gerekiyordu, bunu sağladık. Bir kadın eli değsin diye de takımın başına Pelin Bayram’ı getirdik.”

Sportif başarıdan çok bisikletle ilgili bir farkındalık hedeflediklerini kaydeden Aydın, “İnsanların işe bisikletle gitmesini istiyoruz. Hız sınırının 60-70 kilometre olduğu yollar, bisiklet ile paylaşımlı yollar olmalı. Bisiklet kullanımı ile toplumun sağlığı da artacak. Aktif nüfusun yüzde 25’inin bisiklet kullanması demek birkaç 100 milyar tasarruf da demek.” şeklinde konuştu.

Murat Aydın fotoğraf tutkusunu sürdürecek

Yorumlar kapalı.

Bizi Takip Edin