Mustafa Sandal, Çayır rekorunu kırdı!

Beykoz Geleneksel Çayır Festivali’nin son gününde ünlü sanatçı Mustafa Sandal sahne aldı. Beykoz Çayırı’nda yaklaşık 50 bin kişi, Sandal şarkıları ile coştu!

15 gün boyunca devam eden Beykoz Geleneksel Çayır Festivali’nin…

featured
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

Beykoz Geleneksel Çayır Festivali’nin son gününde ünlü sanatçı Mustafa Sandal sahne aldı. Beykoz Çayırı’nda yaklaşık 50 bin kişi, Sandal şarkıları ile coştu!

15 gün boyunca devam eden Beykoz Geleneksel Çayır Festivali’nin son gününde ünlü sanatçı Mustafa Sandal sahne aldı. Beykoz Çayırı’nda yaklaşık 50 bin kişi, Sandal şarkıları ile coştu! Ünlü sanatçı, üç yıl aradan sonra 11 Haziran’da piyasaya çıkan ve “Hayatımın albümü” dediği “ Organik” adlı son albümünün şarkılarını ilk olarak Beykoz’da seslendirdi!

Gecede, Sandal’ın öncesinde 23 Beykozlu çiftin toplu nikâhları da kıyıldı!

Dikkat çeken bez afişler!

Sandal’ın konseri öncesinde Çayır, “ Beykozlu Mustafa Sandal Hoş geldin! “ yazılı bez afişler ile donatıldı.

Önce DJ Kemal Özgür sahne aldı!

Gecede önce DJ Kemal Özgür sahne aldı ve hareketli ritimleri ile Beykozlu gençleri Sandal’lı uzun bir geceye ısındırdı!

Mustafa Sandal: Canım Beykoz’um hoş geldin!

Beyaz kotu ve gömleği ile sahneye çıkan Mustafa Sandal, son albümü Organik’ten ilk olarak “ Yok Öyle Bir Dünya!” dedi.

Sandal, bu şarkının ardından ise Beykozlular’ı “ Canım Beykoz’um, hoş geldin!” sözü ile selamladı.

Musti’nin, “I love you Musti” tezahüratına verdiği cevap!

Hayranlarının, kendisine “ I love you Musti!” şeklinde seslenmeleri üzerine ise ünlü şarkıcı, gençlere bir uyarıda bulunarak, şunları söyledi: “ Konser boyunca tezahüratlarınızı lütfen güzel Türkçemiz ile yapın!”

Gel Beykoz’a, kır rekoru!

Daha sonra “Kafası Bu” adlı şarkısını seslendiren Sandal, Beykoz Çayır’ını dolduran on binlere mutluluk ile bakarak, izleyici rekoru peşinde olanlara seslendi ve “ hiç öyle kendini debelemene gerek yok, gel Beykoz’a kır rekoru, olsun gitsin!” dedi.

Sandal’ın, son albümü hakkındaki sözleri

Ünlü şarkıcı, Organik’te yer alan 10 şarkısından biri olan “Ego”yu seslendirmeden önce, hayranlarına albümünün bir sloganı olduğu bilgisini de verdi “ Dinleyenlerin, dinlemeyenlere dinlettiği albüm!”

İşte, Ego’nun sözleri:

Egoma ters düşüyorsun çek git buradan
Yeter üstüme gelme sabrım yok
Canıma tak ediyorsun çek git buradan
Seni başka biri kurtarsın

Kalbim sende kaç kez öldü
Kelimen geldi kaç kez döndü
Tükenmedi hâlâ hayaller peşimde

Çocuk mu gördün kandırdın
Garip mi gördün saldırdın
Cesaretin ne hoş
Ancak arkası bomboş.

Şu anda kendime kızdım!

Beykoz Çayırı’nı dolduran coşkulu kalabalığa seslenen Musti, bir itirafta da bulundu ve “ şu anda kızdım kendime; ben nasıl daha önce Beykoz’a gelmem?” dedi.

Sandal, yeni evli çiftlere seslendi!

Mustafa Sandal, konserinin öncesinde Beykoz Çayırı’nda 23 çiftin toplu nikâh töreninin yapıldığını da hatırlatarak, yeni evli çiftlere şu sözler ile seslendi: “ Bu akşam dünyanın en özel müessesi olan evliliğe bir adım attınız. Öncelikle sizi cesaretinizden ve arzunuzdan ötürü tebrik ediyorum! Evlilik hakikaten üstünde uğraşmak, üstünde emek harcanmak ister. Bazen kendinden fedakârlık yapmak ister. Bu fedakârlığı yapmaktan çekinmeyin. Şimdi sıra, minik minik sizlerden yapmakta! Hayırlı, uğurlu olsun!”

Belediye Başkanı’nı sahneye davet etti, Beykoz’un anahtarını aldı!

Şarkı arasında Beykoz Belediye Başkanı Yücel Çelikbilek’i sahneye davet eden sanatçı, Belediye Başkanı’na, Beykoz Çayırı’nı sevenleriyle doldurduğunu hatırlattı! Bunun üzerine Çelikbilek de, üç ay önce konser hazırlıkları sırasında kendisini makamında ziyaret eden Sandal’a, “ eğer Beykoz Çayırı’nı dolduramazsan, bir daha Beykoz’a uğrama!” şeklinde bir espiri yaptığını belirtti.

Çelikbilek, “ şu anda Çayır’da boşluk yok. Demek ki, Mustafa Sandal’ın bir sonraki konseri için Beykoz Çayırı’nı büyütmek lâzım”  dedi ve Sandal’ın, “ Organik” isimli albümünün “zirveye çıkması” temennisinde bulundu.

Mustafa Sandal: Rekor kırdık!

Mustafa Sandal da Belediye Başkanı Çelikbilek’e vermiş olduğu sözü yerine getirdiğini ifade ederek, “ Çayır’ın rekorunu kırdık bu akşam” yorumunda bulundu.

Beykoz’un anahtarı hediye edildi!

Belediye Başkanı, daha sonra Sandal’a, Beykoz’un temsilî anahtarını verdi; ayrıca Beykoz’un simgesi Çeşmibülbül ve bir plaket ile de onurlandırdı.

Musti’nizi ilk tanıdığınız yıllardaki bir şarkı!

Mustafa Sandal, daha sonra sahneye çıktığı ilk yıl olan 1994’ten bir şarkıyı Beykozlular’a “Musti’nizi ilk tanıdığınız yıllardaki bir şarkı!” sözü ile takdim ederek, “ Suç Bende”yi seslendirdi!

Kızlara seslendi, erkeklere hediye etti!

Ünlü şarkıcı daha sonra, Beykoz Çayırı’nda bulunan kadınlara şu şekilde seslendi:  “ Bu şarkıyı aslında biz erkekler için okuyorum! Siz bayanlar, biz erkekler ile ilgili bence bir fikir hatası yapıyorsunuz! Ormana doğru bir dalıyorsunuz, bir kaplan, bir arslan arıyorsunuz. O arslanı, kaplanı buluyorsunuz, onu eve götürüyor ve ondan mimi minnacık bir kedi yapmaya çalışıyorsunuz! Nasıl olacak bu iş? Koskoca hayvan, miyav, miyav der mi?”

Sandal, bu sözlerinin ardından ise, “Gönlünü Gün Edeni” isimli şarkısını Çayır’daki erkekler için seslendirdi!

Hakan Güngör’e övgü dolu sözler!

Ünlü sanatçı, daha sonra “Mezara Kadar” isimli şarkısına kanunu ile taksim yapan Hakan Güngör’e dönerek, “ Kanunu belki de dünyada en iyi çalan insanlardan bir tanesi” şeklinde övgüde bulundu.

İstanbul bu akşam özel konserlerinden birini yapıyor!

Beykoz Çayırı’ndaki kalabalığa ve coşkuya atıfta bulunan Sandal, ayrıca “ Beykoz değil, İstanbul özel konserlerinden birini yapıyor bu akşam. Beykoz, bu akşam hakikaten şov yapıyor!” dedi.

“Onun arabası var”a özel ilgi!

Çayır’ı dolduran Beykozlular, Sandal’dan, sanatçının ilk yıllarının unutulmayan şarkısı “Onun Arabası Var”ı istediler.

Sandal da, bunun üzerine, “ bu şarkı sayesinde tahmin ediyorum ki çok çocuk beslendi” açıklamasını yaptı. Ünlü sanatçı, birçok anne ve babanın kendisine, “ Allah razı olsun, senin bu şarkını koyardık, çocuğumuz yemeğini yerdi” dediğini ifade etti ve “tahmin ediyorum, hayatlarınızda yer etti bu şarkı” açıklamasında bulundu.

“O Ses Türkiye” Yarışması’nın iki ismi sahnede

Ünlü sanatçı, Beykozlular’a televizyonda yayınlanan “ O Ses Türkiye” isimli yarışma programından “ zevk alıp almadıkları” sorusunu yöneltti.

Sandal, “ o yarışmada aralarından biri birinci oldu ama kanımca finale kalan 4 isim de o yarışmanın birincisiydi. Bu yarışmada birçok arkadaş ile muhabbet ettim. Onların iki tanesi var ki, içlerinden biri benim yarışmacımdı” dedi. Sandal, daha sonra program yarışmacılarından Fatma İşcan’ı sahneye davet etti.

“O Ses Türkiye” isimli yarışmada Hülya Avşar takımında yer alan Fatma İşcan, Beykozlular için “ Bir Teselli Ver” isimli şarkıyı seslendirdi. Ardından ise, Mustafa Sandal’ın takımında yarışmış olan İbrahim Şevki sahneye çıktı ve Beykozlu yeni evli çifter için “ I’ll Allways Love You” adlı unutulmaz şarkıyı seslendirdi.

Albümüne neden “Organik” adını koydu?

Mustafa Sandal, üç yıl aradan sonra çıkardığı son albümüne “Organik” adını vermesinde, “organik ürünler” ile herhangi bir bağlantı bulunmadığının ise altını çizdi. Sandal, bu konuda şu açıklamayı yaptı: “ Hayatlarımız biraz fazla hızlandı. Fazla süratli gidiyoruz. O yüzden ara ara geri çekilip hayatı seyretmek, farkındalığımızı arttırmak ve kendimizi gereksiz negatif enerjiler ile yüklemememiz gerek. O yüzden ben albümümün adını ‘organik’ koydum.”

Beykoz, süpersiniz!

Ünlü şarkıcı, “ çok sevdiğim bir şarkı” diyerek, konserini yine son albümünden “ Ego” ile noktaladı. Sanatçının Beykoz’a son sözü ise “ süpersiniz!” oldu!

Haber: Arzu Başlantı

Not: Haber ve foto kaynak belirtmeden kullanılamaz.

Mustafa Sandal, Çayır rekorunu kırdı!
Bizi Takip Edin