Mustafa Sezgün, ebedi istirahatgâhına uğurlandı

Beykoz’un sevilen siması Mustafa Sezgün, gözyaşları içinde son yolculuğuna uğurlandı.

Özgün Haber Gazetesi köşe yazarı, Beykoz’un sevilen siması Mustafa Sezgün, sevenlerinin gözyaşları arasında “ gidip de dönülmeyen” o sonsuzlu

featured
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

Beykoz’un sevilen siması Mustafa Sezgün, gözyaşları içinde son yolculuğuna uğurlandı.

Özgün Haber Gazetesi köşe yazarı, Beykoz’un sevilen siması Mustafa Sezgün, sevenlerinin gözyaşları arasında “ gidip de dönülmeyen” o sonsuzluk evine uğurlandı. Ağabeyimizi toprağa verdik.

Beykoz Belediyesi önünde, akşam 23: 00 sıralarında kamyon çarpması sonucu yaşamını yitiren Mustafa Sezgün, 3 Eylül 2012 Pazartesi günü Beykoz Merkez Camii’nde öğle namazını müteakiben kılınan cenaze namazının ardından Akbaba Köyü Mezarlığı’na defnedildi.

Cenaze merasiminde Beykoz’un sivil ve idari erkânı, sivil toplum kuruluşlarının temsilcileri ve sevenleri Mustafa Sezgün için biraya gelerek, camii avlusunu doldurdular.

Mustafa Sezgün cenaze arabasına konularak, ebedi istirahatgâhına doğru yol alırken, son sözü “gözler” söyledi. Belediye Başkanı Yücel Çelikbilek’in Sezgün’ü taşıyan cenaze arabasını dikkatle takip etmesi ve son ana kadar gözlerini ayırmaması, farkına varanları için ölüm ayrılığının hüznünü katmerledi. Bu bakış, okuyucularımızla paylaşmadan edemediğimiz anlamlı bir detay olarak hafızalarımızda yer etti.

Çok seneler geçti, dönen yok seferinden…

Mustafa Sezgün, şiiri çok seven ve her sohbetinin sonuna mutlaka söyleyecek bir şiir ya da bir özdeyiş yakıştırabilen sanatçı ruhlu bir ağabeyimizdi.

Yahya Kemal Beyatlı’nın, gidenlerin bir daha dönmemek üzere bindiği o “Sessiz Gemi” için yazmış olduğu anlam yüklü şiirini, Mustafa ağabeyimizin sevenleri ile paylaşmak istiyoruz:

Artık demir almak günü gelmişse zamandan
Meçhule giden bir gemi kalkar bu limandan
Hiç yolcusu yokmuş gibi sessizce alır yol
Sallanmaz o kalkışta ne mendil, ne de bir kol.

Birçok giden memnun ki yerinden
Çok seneler geçti, dönen yok seferinden.

Biçare gönüller,

Ne giden son gemidir bu
Hicranlı hayatın ne de son matemidir bu
Dünyada sevilmiş ve seven nafile bekler
Bilmez ki giden sevgililer dönmeyecekler

Sende ölüm bile asil durdu Mustafa ağabey!

Ağabeyimizin ruhu şâd olsun…

Yorum haber: Arzu Başlantı

Mustafa Sezgün, ebedi istirahatgâhına uğurlandı
Bizi Takip Edin