Mutluluk gözyaşı içinde müslüman oldu

Yusuf Özkırış ile tanışarak evlenen Romanya uyruklu Stavarache Anışoara, Beykoz Müftülüğüne müracaat ederek islam dinini seçti.

Şahitler huzurunda , gözyaşları içerisinde kelime-i şehadet getirerek Müslümanlığı seçen ve Ayşe Gül adını alan…

featured
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

Yusuf Özkırış ile tanışarak evlenen Romanya uyruklu Stavarache Anışoara, Beykoz Müftülüğüne müracaat ederek islam dinini seçti.

Şahitler huzurunda , gözyaşları içerisinde kelime-i şehadet getirerek Müslümanlığı seçen ve Ayşe Gül adını alan Stavarache, ?Şimdi çok mutluyum ve huzurluyum? dedi.

Beykoz Müftülüğü yine bir İhtida Törenine tanıklık etti. Romanya uyruklu Stavarache Anışoara (43) , Romanya?da tekstil işleri yapan Yusuf Özkırış (44) ile tanışarak evliliğe karar verdi. Beykoz Müftülüğünde düzenlen ihtida törenine eşi Yusuf Kırış ile gelen Stavarache oldukça heyecanlı idi.

İlçe Müftüsü Hüseyin Demirtaş yaptığı konuşmada şunları söyledi: ? İslam dini insanlığın dinidir.Her insan doğarken, yaratılışı itibarı ile islam dininin formlarına uygun olarak doğar.İnsanın fıtratına en uygun yazılım  islamdır. İslamla buluşmak , kendimizle buluşmaktır.Yüce dinimizin temel değerleri arasında önceki peygamberleri tasdik etmek vardır.Hz. isa (as), kendisine İncil indirilmiş çok mübarek peygamberlerden biridir.Mesihtir,Kelimetün Minh’tir?, dedi.

Gözyaşları içerisinde islam dinini seçen Stavarache Anışoara (Ayşe Gül ) ise yaptığı açıklamada ?Ben yapı itibarı ile dini ve moral değerlere çok önem veren bir insanım.İslam dinini daha gerçekçi ve akıl ilkelerine daha yakın buldum. Şu an çok büyük bir mutluluk içindeyim? dedi.

8 yıldan beri Romanya?da çalışan Yusuf Özkırış ise, müstakbel eşi Stavarache ?nin islam dinini seçmesinden mutluluk duyduğunu belirterek şunları söyledi: ?Eşimin çok inançlı biri olduğunu biliyorum. Kendisi Hristiyan Ortodoks mezhebine bağlı idi. Tamamen kendi iradesi ve seçimi ile Müslüman olmak istediğini belirtti? dedi.

İlçe Müftüsü Hüseyin Demirtaş, çiçeği burnunda Ayşe Gül?e Kur?an-ı Kerim Meali ile İngilizce yazılmış dini yayınlar hediye etti.

Mutluluk gözyaşı içinde müslüman oldu
Bizi Takip Edin