Nafiz Ünlü CHP'den aday adaylığını açıkladı!

Doç. Dr. Nafiz Ünlü, CHP'den Beykoz Belediye Başkanlığı aday adaylığı açıklamasında bulundu

Doç. Dr. Nafiz Ünlü, CHP'den Belediye Başkanlığı aday adaylığı açıklamasında bulundu. Yıldız Teknik Üniversitesi Elektrik Elektronik Bölümü mezunu olan…

featured
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

Doç. Dr. Nafiz Ünlü, CHP’den Beykoz Belediye Başkanlığı aday adaylığı açıklamasında bulundu

Doç. Dr. Nafiz Ünlü, CHP’den Belediye Başkanlığı aday adaylığı açıklamasında bulundu. Yıldız Teknik Üniversitesi Elektrik Elektronik Bölümü mezunu olan Doç. Dr. Nafiz Ünlü’nün gerçekleştirdiği ve sadece yerel basın mensuplarının davet edildiği adaylık açıklamasında Parti Meclisi eski üyesi Nükhet Müftüoğlu da hazır bulundu.

Adaylığı, Cengiz Koçak duyurdu

Çubuklu Konca Garden’de 24 Şubat 2013 Pazar günü saat 10.00’da gerçekleşen ve yerel basın mensuplarıyla tanışma ve bilgilendirmede bulunma amacı taşıyan basın açıklamasının açılış konuşması Cengiz Koçak tarafından yapıldı. Kocak, konuşmasına, “ Tüm Türkiye genelinde olduğu gibi, Beykoz’da da yaşayacağımız bir yerel seçim süreci önümüzdedir ve bu süreç başlamıştır. Girmiş olduğumuz bu süreçte diğer siyasi partilerde olduğu gibi, CHP’de de aday adaylarımız mevcuttur. Sayın Doç. Dr. Nafiz Ünlü de aday adayları arasındadır” sözleriyle başladı.

Nafiz Ünlü: Beykoz’un iyi ellerde olması gerekli

Cengiz Kocak, daha sonra sözü 2014 yılında yapılacak olan yerel seçimlerde CHP’nin Beykoz’da Belediye Başkanlığı’na aday adaylığını koyan Doç. Dr. Nafiz Ünlü’ye bıraktı.

Doç. Dr. Ünlü, konuşmasının başında, insanların geçmişini bilmenin önemine değinerek,  “ geçmişte yaptıkları hakkında bilgi sahibi olunmayan kişilerin gelecekte yönetici olarak başa geldikleri zaman birçok problemin ortaya çıkmasına sebep olduklarını” kaydetti. Basın mensuplarından, tüm aday adaylarının geçmişleriyle ile ilgili bilgi talep etmeleri ricasında bulunan Ünlü, bu bağlamda kendisini tanıttı.

Mücadeleye Paşabahçe Ferit İnal Lisesi’nden başladık

Kavacık Selahattin Karakaşlı İlkokulu ve Anadoluhisarı Ortaokulu’nun ardından Paşabahçe Ferit İnal Lisesi’ne devam eden Nafiz Ünlü, liseyi ise Paşabahçe Ferit İnal Lisesi’nde okuduğunu belirterek, “ mücadeleye Paşabahçe Ferit İnal Lisesi’nden başladık; hatırlıyorum, 3. sınıftı; ilk boykotumuzu o zaman yapmıştık! Biz o mücadelede inandığımız için yer almıştık” dedi.

Yıldız Teknik Üniversitesi’ni bitirdi

Lise öğreniminin ardından Yıldız Teknik Üniversitesi Elektrik Elektronik Mühendisliği Bölümü’ne devam eden Nafiz Ünlü, üniversite yıllarında da toplumsal olayların içinde yer aldığı ve CHP’nin Gençlik Kolları’nda görev yaptığı bilgisini verdi.

İki master derecesi var

Yıldız Teknik Üniversitesi’ni tamamlamasının ardından biri Uludağ Üniversitesi Elektronik Bölümü’nde, diğeri ise İngiliz hükümetinden kazandığı bir burs sonucunda ‘ Yapay Zekâ ve Yapay Zekâ Uygulamaları” konusunda İngiltere’de olmak üzere, iki farklı dalda yüksek lisans yaptığını ifade eden Doç. Dr. Nafiz Ünlü, doktora öğrenimini ise İstanbul Üniversitesi’nde yaptığını belirtti.

Şu an Beykoz Lojistik Meslek Yüksekokulu’nda

İlk işinin, üniversitede öğretim üyeliği olduğunu söyleyen Ünlü, İstanbul Üniversitesi Mühendislik Fakültesi’ndeki görevinin ardından ise TÜBİTAK Marmara Araştırma Merkezi’nde görev yaptığını belirtti. İstanbul’un çeşitli üniversitelerindeki görevlerinin sonrasında şu anda Beykoz Lojistik Meslek Yüksekokulu’nda Bilgisayar Teknolojileri Bölüm Başkanlığı görevini yürütmekte olduğunu belirten Doç. Dr. Nafiz Ünlü, yazılım konusunda da çeşitli özel işler yaptığını kaydetti.

Kemal Kılıçdaroğlu’yla çalıştı

Halihazırda Türkiye Bilişim Güvenliği Derneği (TBGD)’nin başkanlığını da yürütmekte olan Doç. Dr. Nafiz Ünlü, bir dönem, Elektrik Mühendisleri Odası Merkez Yönetim Kurulu’nda görev yaptığını belirterek, 2008- 2010 yılları arasında ise CHP İl Yönetimi’nde İl Başkan Yardımcısı ve ardından İl Saymanı olarak görev aldığını kaydetti. Doç. Dr. Nafiz Ünlü, bu görevleri sırasında gerçekleşen yerel seçimlerde Kemal Kılıçdaroğlu’yla birlikte çalıştığını da hatırlattı ve “ o zaman gördük ki, yerel yönetimleri kazanmak için gece gündüz çalışmak gerekiyor; zamanı çok iyi kullanmak lâzım” dedi.

Bizim akımız Ak Parti’nin akına benzemez

Nafiz Ünlü, bu bilgilendirmesinin ardından ise, şunları söyledi: “ Özgeçmişim bu; bu özgeçmişimin hiçbir yerinde yalan dolan yok. İsteyen arkadaşlarımız diplomalarımızı görebilir. Dün neysek, alnımız nasıl ak ise, bugün de aktır. Bizim akımız Ak Parti’nin akına benzemez; bembeyazdır. İçimiz de, dışımız da birdir.”

Beykoz halkı isterse

Nafiz Ünlü, partisinin Beykoz Belediye Başkanlığı aday adaylarından biri olması ile ilgili olarak ise şu açıklamayı yaptı: “ Eğer Beykoz halkı isterse, bize görev verirse, Beykoz Belediye Başkan adayı olurum. Neden olurum? Çünkü Beykoz’un çok büyük sorunları var. Beykoz’un imar sorunu var; Beykoz’un işsizlik sorunu var. Belediye Başkanı doğrudan bu işsizliği giderecek güce sahip mi? Değil ama projeler ile bunu yapabilir mi? Yapar.”

Beykoz’da bunu yapamıyoruz

Konuşmasının devamında, Beykoz’da sosyal hayatta da problemler olduğunu kaydeden Doç. Dr. Nafiz Ünlü, ilerleyen yaşlara rağmen mutlulukla yaşanan hayatların mevcut olduğunu kaydederek, “ Peki, biz Beykoz’da bunu yapabiliyor muyuz? Maalesef, Beykoz’da bunu yapamıyoruz. Beykoz’un sorunları olabildiğince büyümüş. Trafik sorunları had safhada; çocukların sokakta top oynadığını görünce içim cız ediyor. Beykoz gibi yeşilin bol olduğu bir yerde, niye park olmasın, spor sahaları olmasın?” diye sordu.

Öyle bir Belediye Başkanı olsa elini öperdim

Geçtiğimiz günlerde İngiltere’ye gittiğini ve buradaki yerel çalışmaları gözlemlediğini kaydeden Ünlü, oralarda hayatın mutlulukla geçmesine rağmen, İstanbul’da ve Beykoz’da stres içinde geçtiğini kaydetti. “ Halkımız ister ise, partimiz ister ise Beykoz’u adam etmek için ben aday olurum” diyen Doç. Dr. Ünlü, şu açıklamayı yaptı: “ Bunları yapmak tabii kolay değil. Bugün Beykoz’da ( bugüne kadar) altı tane Belediye Başkanı görev aldı. Bir kısmı gördüğünüz gibi Belediye’nin binasını gerçekleştirdi; kocaman bir Belediye binası yaptı. Bir kısmı, bol bol Beykoz’un semtlerinde inşaat yapmaya hız verdi; kaçak inşaat yapmaya hız verdi. Yani, doğru dürüst proje yapan, Beykoz’u kalkındırmaya yönelik, çağdaş bir Beykoz yapmaya yönelik proje geliştiren bir Belediye Başkanı gördünüz mü? Bir Beykozlu olarak ben görmedim! Öyle bir Belediye Başkanı olsa, elini öperdim; (ama) yok!”

Ellerinden gelse orası da peşkeş çekilecek!                                              

“ Beykoz’un yeşil alanlarının arttırılması konusunda zaman zaman şikâyetlerimiz oldu ama ne oldu? Yeşil alanları ya kaçak ya da resmi binalar ile kapattılar, hepsini beton yaptılar. Çocuklara ve bize hava alacağımız, rahatlayacağımız yerler kesinlikle bırakmadılar. Birkaç yer var Hidiv Kasrı gibi. Ellerinden gelse onu da zaten birilerine peşkeş çekecekler. Onun için tüm bunları düşündüğümüzde, Beykoz’un yerleşme konusunda, sosyal hayat konusunda, imar konusunda acilen projelere ihtiyaç var. Biz bu projeler üzerinde çalışıyoruz. Pek yakın zamanda bu projelerimizi de ortaya koyacağız. Biz kişisel hırslarımız için (göreve) gelmiyoruz; buna da ihtiyacımız yok. Ben üniversite hocası olarak zaten (titr kazanmanın) mutluluğunu yaşıyorum.”

İnsan gibi yaşatacak projeler yok

“ Beykoz niye bir batılı ülkede olan güzelliği yaşamasın? Beykoz, Türkiye’nin önemli bir yeri.  Birçok Anadolu ilinden daha büyük; İstanbul’un birçok ilçesinden daha önemli. Denizi var, yeşili var ama bunları bir arada tutacak projeler yok. İnsanları buraya çekecek, insan gibi yaşatacak projeler yok. İşte onun için projeler geliştiriyoruz.”

Beykozlu olmaya önem vermek lâzım

Doç. Dr. Nafiz Ünlü, konuşmasının devamında, Beykoz Belediye Başkanlığı için aday olacak bir kişinin Beykozlu olması gerektiğine de şu şekilde ile atıfta bulundu: “ Beykoz’un sorunlarını kim daha iyi bilebilir? Beykozlu! Onu için burada Beykozlu olmaya önem vermek lâzım. Dolayısıyla, Beykoz’da yaşamak, Beykoz’u bilmek lâzım; Beykoz’la ilgili sıkıntıları bilebilmek için de gezmek lâzım.”

Beykoz Belediyesi’ni yönetmek vizyon ister

Doç. Dr. Ünlü, Beykoz Belediyesi yönetimine aday olacak kişilerin vizyon ve tecrübe sahibi olmaları gerektiği konusunda ise şunları söyledi: “ Beykoz Belediyesi orta ölçekli bir Belediye; bunu yönetmek de bilgi, beceri ve vizyon istiyor. 245 bin kişinin yaşadığı bir yerde iyi bir yönetim gerekiyor. Bu yönetimi yapabilmek için bilgiye ve tecrübeye ihtiyaç var. (Adaylara) sormak lâzım: Sen ne iş yaptın? Arkanda ne tür tecrübeler var, projeler var?”

Basın mensuplarının sorularını yanıtladı

CHP Beykoz Belediyesi Başkan aday adayı Nafiz Ünlü, daha sonra basın mensuplarının sorularını yanıtladı.

Bir soru üzerine, CHP Beykoz İlçe Başkanlığı’na söz konusu aday adaylığı konusunda bilgi verdiğini kaydeden Ünlü, “ çünkü partiyi İlçe Başkanlığı temsil ediyor; bu fikrimizi bir toplantı sırasında İlçe Yönetimine söyledik; arkadaşlarımız da bize başarılar dilediler” dedi.

“ CHP aday adayları içerisinde çok değerleri arkadaşlarımız da var” açıklamasında bulunan Nafiz Ünlü, “ bizim hedefimiz üzüm yemek, bağcıyı dövmek değil” dedi.

Ünlü, şunları söyledi: “ Beykoz Belediyesi’nin iyi yönetilmesi gerekiyor; iyi, tecrübeli ellerde olması gerekiyor. Ben olmayayım, başkası olsun, onun da aynı özelliklerde olması lâzım. Beykozlu iyi yönetilmeyi hak ediyor çünkü her türlü doğal varlığı var, gücü var. O nedenle burayı yönetecek insanın da tam donanımlı olması gerekiyor.”

Kılıçdaroğlu’yla Çin seyahatine gitti

CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu’nun Ocak ayında Çin Komünist Partisi’nin daveti üzerine Çin’e yaptığı seyahatte yanında bulunanlardan biri olan Doç. Dr. Nafiz Ünlü, bir soru üzerine, söz konusu seyahate katılan 10 kişilik İstanbul ekibinin üyelerinden biri olduğunu ifade ederek, adaylığı konusunda Kılıçdaroğlu’na herhangi bir açıklamada bulunup bulunmadığı sorusunu şu şekilde yanıtladı: “ Bir önceki yerel seçimlerde İl yönetiminde Kılıçdaroğlu’yla o çalışmanın içinde beraber yer aldık. Ama en önemlisi İstanbul için 34 tane proje hazırlandı. Ben, bu projeleri hazırlayan o bilim komitesinin içindeyim.  O projeleri nasıl hazırladık ise, Beykoz’u daha iyi bildiğim için, o projelerin daha güzellerini Beykoz için hazırlıyoruz. Adaylığımı ise bu partinin Genel Başkanı’na daha önce de söylüyordum. Yani Çin gezisi, öncesinde  (zaten) söylemiştim.”

Haber: Arzu Başlantı

Nafiz Ünlü CHP'den aday adaylığını açıkladı!
Bizi Takip Edin