Ne Değişti ki?

7 Haziran seçimlerinde Milli irade Ak partiye tek başına iktidar imkânı vermedi, Koalisyon kurma görevini Cumhurbaşkanı tarafından Ak partiye verilmesinin hemen ardından CHP tabanı, MHP tabanına kesin koalisyonu beraber kuracaksınız…

Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

7 Haziran seçimlerinde Milli irade Ak partiye tek başına iktidar imkânı vermedi, Koalisyon kurma görevini Cumhurbaşkanı tarafından Ak partiye verilmesinin hemen ardından CHP tabanı, MHP tabanına kesin koalisyonu beraber kuracaksınız diye suçlarcasına tavırlar sergilerken. MHP diretti 4 kırmızı çizgimiz var diye diretmeseydi de zaten koalisyon ihtimali imkânsızdı.

Oysaki: CHP genel başkanı başta olmak üzere birçok CHP’li vekiller tarafından arzulanan Ak parti ile koalisyonu CHP’nin kurmasıydı yoğun hevesleri kursaklarında kaldı, netice alamayıp kameralar karşısına çıkan CHP genel başkanı bize koalisyon teklifinde dahi bulunmadılar dedi.

Dönemin Başbakan Yardımcısı Bülent Arınç’ın itirafı ile sabit olarak Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın etkisiyle koalisyon Ak parti tarafından kurulmak istenmedi.

7 Haziran seçimlerinde %13,12 oy alıp Mecliste 80 Milletvekili ile yer alan pkk destekli hdp kendi açılarından bakıldığında tarihinin en büyük başarısını elde etmişken ne oldu da silahlı eylemler başlatıp memlekette huzuru kaçırıp birilerine bakın 400 vekil verseydiniz bunlar olmayacaktı dedirtebildi.

Oysaki çözüm süreci içerisinde onlarca tavizler verilmiş, hizmetler hat safhalara çıkartılmış, deyim tam yerinde kontrol tamamen pkk ya teslim edilerek polis karakollara asker kışlalara çekilmemiş miydi ve bunların tamamı 7 Haziran seçim sonrasında tek başına iktidar olabilseydi Türkiye haritasından Doğu çıkarılana dek tavizler verilmeye devam mı edilecekti?

Anladığım kadarıyla taktik değiştirilerek önce tek başına iktidar hedeflenerek vatandaşa iyi bir korku dayatıldı ve başarılıda olundu.

İşçi ve emeklinin hakkı olan geçim standartı maaşları geçim standartlarının altında tutarak yardıma muhtaç hale getirilip seçimler yaklaştığında şahit olduğumuz belediye kapıları önünde uzun kuyruklarda para dağıtılıp kendine muhtaç bırakma taktiği de epeyce tutmuş görünüyor.

Bunlar belli başlı sebepler 1 Kasım genel seçimlerinde Ak parti zaferine, Sonuç yine aynı çözüm süreci farklı bir isimle tekrar ısıtılıyor, ABD Dışişleri Bakanlığı Sözcüsü John Kirby’nin basın toplantısında ‘Türk hükümeti ile PKK arasında bir sürecin başlatılmasını umuyoruz‘ çağrısı yaptığı gün, AKP Milletvekili Orhan Miroğlu, ‘Öcalan’ın kapısı çalınmalı‘ açıklamasını yaptı. Diğer AKP’li vekil Galip Ensarioğlu da, PKK’nın savunduğu özyönetim sistemine atıfta bulunarak, ‘özerklik de olur, özyönetim de‘ diye konuştu. Hem de her gün şehit haberleri gelmeye devam ederken ülke yangın yeri ateş sadece düştüğü yeri yakmıyor artık her bir şehide ve şehidin ardında bıraktığı gözü yaşlı çocuklar, eşler, anneler ciğerlerimizi param parça ediyor.  

Belki 400 değil ama hemen hemen 400’e yakın milletvekiline sahip Ak Parti hükümeti 2 aydır görev başında ve böyle olmazdı dediği neyi değiştirebildiler ki?

Allah Yüce Türk Milletini Korusun ve Yüceltsin Türk Ordusunu Muzaffer Kılsın.

Ne Değişti ki?
Bizi Takip Edin