Ne diyelim artık?

Seçim bitti  ve kesin seçim sonuçlarına göre Sn. Tayyip Erdoğan yüzde 52,9 ile Başkan oldu. Yeni sisteme geçildi ve yeni kabine de açıklandı. Bakalım bu yeni sistem ülkemize ve milletimize neler…

Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

Seçim bitti  ve kesin seçim sonuçlarına göre Sn. Tayyip Erdoğan yüzde 52,9 ile Başkan oldu. Yeni sisteme geçildi ve yeni kabine de açıklandı. Bakalım bu yeni sistem ülkemize ve milletimize neler getirecek? İnşallah iktidar partisinin billboardlarda yazdığı gibi kazanan milletimiz ve ülkemiz olur.

Neticede her topluluk layık olduğu gibi yönetilir… Demek ki ülkemiz bu sonuca layıktı ve ister nimet açısından bakın ister külfet, bir karşılığı olacak mutlaka, en başta bu tercihin sahipleri muhatap olacak layık olduğuyla..!

 Ama dileğimiz o dur ki, hakkımızda hayırlı olsun.

Bu saatten sonra politik duruşumu ve tarzımı değiştirmeye karar verdim. Artık ne olursa olsun muhalif düşünmeyeceğim ve tenkit etmeyeceğim. Yapılması gerekip  yapılmayanları dillendirmeyeceğim. Eksiklerine rağmen yapılanlar karşısında sessiz kalacağım. Olanı biteni balkondan seyredeceğim.

Ama bu tavrım, toplumun çoğunluğu gibi yanlışları görüp de bile bile tolere edeceğim anlamına gelmez… Bunu da açıkça ifade edeyim.

Neymiş efendim çarşı pazar ateş pahasıymış. Vatandaş da tıpkı devlet gibi çarkını borçla çeviriyormuş… Geçin bunları…

Ne çabuk unuttunuz daha 40 sene öncesine kadar babalarınızın ve dedelerinizin tüp gaz, yağ ve şeker bulamadığı kuyruklarda beklediği günleri pahalı-mahalı buluyoruz ya buna da şükürler olsun.

Neymiş efendim vatandaş kredi ve kredi kartı borçlarının faizleri yüksek olduğundan ödeme sıkıntısı çektiğinden şikâyetçiymiş… Bir düzine kredi borcu olan bir vatandaş olarak diyorum ki, dert etme bununda kolayı var ya yapılandırmaya gider vadeyi uzatırsın ya da ilave kredi alır biraz daha borçlanırsın olur biter iyi olan şeyleri düşün nankörlük etme!

Neymiş efendim, Soma’da maden faciası ve Çorlu’da tren kazası gibi hadiseler gelişmiş ülkelerde yaşansaymış anında sorumlu bakan istifa edermiş… Bizde neden kurumun başındaki genel müdürler ve bakanlar hala istifa etmez diyenler, lütfen acımasız olmayın! Onların ne günahı var takdiri ilahi böyleymiş… Yazgının önüne geçilir mi hiç!

Neymiş efendim yeni yapılan köprüler ve oto yollar ve birçok alt yapı üst yapı işleri maliyetinin çok üstünde bedellerle yapılmış… Vatandaş tarafından kullanımı çok pahalıymış…  Zarar etse de, işletmecilerin zararı vergilerimizle zaten otomatikman karşılanıyormuş! 

Hepsi hikâye bunların… Bizi kıskanan Batılıların fitne ve uydurması… bu gibi detaylarla uğraşanlar ülkemizi yöneten büyüklerimizin bu eserlerinin hayalini dahi kuramazlar, bir de utanmadan eleştiriyorlar! Beğenmiyorsan kullanma kardeşim!

Neymiş, Türk köylüsü tasfiye ediliyormuş, tarım ve hayvancılık kademeli olarak bitirilmiş ve el değiştiriyormuş… Üretim bitmişmiş, kendi kendimize yeten bir ülkeyken şimdi en basit tarım ürününü dahi ithal edecek noktaya gemmişiz!

Hepsi yalan hepsi iftira…

Anlayacağınız fazla da kasmamak lazım… Ne demiş Ömer Hayyam “celladına aşık olmuşsa bir millet/ ister ezan ister çan dinlet./ itiraz etmiyorsa sürü gibi illet/ müstahaktır ona her türlü zillet.”

Bilmem kaç yüzyıl öncesinde yazılmış olmasına rağmen, günümüzde de anlamını hâlâ korumakta öyle değil mi?

Netice itibariyle, her eylemimizden ve her tercihimizden sorumluyuz. Herkes layık olduğu gibi yönetilir ve tercihinin bedelini öder. Her şey olacağına varır…

Dedim ya fazla da kasmamak lazım!

 

Ne diyelim artık?
Bizi Takip Edin