Nerede bir yaşlı görsem, kendi annem gibi sarılırım!

Beykozlu Doğu Karadenizliler Derneği, sevgiye, hoşgörüye muhtaç anneleri bir araya getirdi.

Beykozlu Doğu Karadenizliler Derneği, Başkanları Emin Yavuz önderliğinde ‘ilk kez' dernek bünyelerinde 10 Mayıs Anneler Günü dolayısıyla etkinlik düzenledi.

featured
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

Beykozlu Doğu Karadenizliler Derneği, sevgiye, hoşgörüye muhtaç anneleri bir araya getirdi.

Beykozlu Doğu Karadenizliler Derneği, Başkanları Emin Yavuz önderliğinde ‘ilk kez’ dernek bünyelerinde 10 Mayıs Anneler Günü dolayısıyla etkinlik düzenledi.

Dernek binasında gerçekleştirilen etkinliğin en önemli özelliği ise; sevgiye, hoşgörüye muhtaç bir çok Beykozlu anne dernek üyeleri tarafından tespit edilerek, etkinliğe getirilmiş…

Dernek Başkanı Emin Yavuz ve yönetiminin organizesi neticesinde hazırlanan etkinlikte; Beykozlu anneler birlikte olmanın, eğlenmenin tadını çıkardı. Derneğin kadın üyeleri tarafından tamamı evde özenle yapılmış, pişirilmiş ikramlar, annelere itinayla servis edildi. Bu anlamlı günde anneleri hatırlayan dernek yönetimi, ayrıca katılan annelere küçük hediyelerle de mutlu etmeyi unutmadı.

Etkinliğin bir başka detayı da Emin Yavuz, rahmetli annesi Ayşe Yavuz’un yakın arkadaşları olan Hamdiye Öztürk, Havva Bıyık ile Fatma Uzun’u da bu etkinlikte yerlerini ayırdı ve onlarla ayrı ayrı ilgilendi.

İsmail Hakkı Hocaoğlu’nun duası ile son bulan yemek sonrası kemençe eşliğinde halaylar çekildi, yöresel oyunlar sergilendi.

Nerede bir  yaşlı görsem, kendi annem gibi sarılırım ona…

Başkan Emin Yavuz Beykoz Güncel Haber’e özel, hissettiği duyguları şu cümlelerle aktardı: “Anneler Günü kutlaması dernek bünyemizde ilk kez yapılıyor. Derneğimizdeki kadın üyelerimizle birlikte bu etkinliği gerçekleştirdik. Bu ekip aynı zamanda gelecek ay yapacağımız kermesle ilgili bir çalışma yapıyor. Bölgemizde sevgiye, şefkate, hoşgörüye ihtiyacı olan annelerimiz tespit ederek, buraya getirdik. Beykozlu annelerimizi burada mutlu etmek, hoş tutmak istedik. Ben annemi yaklaşık 2 sene önce kaybettim. Dolayısıyla benim annelere olan, anne demeyim ama anne-baba ayırırsak kötü olur, ikisinede benim ayrı bir sevgim var. Nerede bir  yaşlı görsem, kendi annem gibi sarılırım ona…Gerçekten onların kıymetini bilmiyoruz. Ancak, ölünce anlıyoruz. Onların kıymetini, sevgisini iyi bilmemiz lazım. Biz 7 kardeştik, açık söylüyorum hiç bir anne çocuğuna kızmaz mı ya da bir tokat atmaz mı? Ben annemden bir kötü laf duymadım. Anneler düşüncelidir, fedakardır. Anne sevgisi bambaşkadır. Anneler Günü denince bana, derhal bir program yapmalıyız dedim. Bunun maliyeti hiç önemli değil. Yeter ki onlar mutlu olsun. Anneler günü bir güne mahsus olmamalı düşüncesindeyiz”.

Nerede bir yaşlı görsem, kendi annem gibi sarılırım!
Bizi Takip Edin